Asus v8420s/td (ti 4200, maar 4600 pcb etc) probs/vragen

Pagina: 1
Acties:

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Ik zit hier al een tijdje mee te rotzooien, zonder suxes, het zit zo, ik zal het proberen kort te houden (voor andere specs zie onderaan in SIG):

Ik had een 2dehandsche asus nv25 geforce ti 4200 128 mb 3,3ns gekocht, v8420s/td, bij een zaakje in 2dehandsche artikelen.

Na een dag of 2 heel veel crap op mijn scherm, 1 geheugen blokje rook raar, kaart dood. Maar geen probleem, gewoon pech , heb wel 6 maanden garantie, stuurde hem op en kreeg een nieuwe, psies dezelfde.

Die doet het iig nog :), MAAR: Af en toe gebeuren er rare dingen:

-Pictogrammen worden zwart, en/of ze verdwijnen in de taakbalk.
-Vooral langs de randen van windows "windows" treed er rare verspringende distortie op, dus alsof om de zoveel mm een stukje naar links of naar recht verplaatst wordt.
-1 keer ging mijn scherm even uit en toen weer aan.
-Ook bij het windows 2000 opstart scherm, waar er nog geen driver geladen is, heb ik een keer rare distortie gezien, dus het lijkt mee primair geen driver ding.

De distortie duurt vaak maar enkele seconden, de rare pictogrammen en interface dingen soms langer.

Nu zou ik METTEEN weer aan de kaart denken, als ik geen TIGER MP moederbord had, die wel eens meer kuren heeft. Er bestaat een "Video Distortion" probleem met de MP en MPX, MAAR, dit lijkt me niet het soort distortie wat zij bedoelen, het is sporadisch en dan weer weg, niet continu, en het is niet alleen distortie maar ook allemaal rare dingen met de interface dus. Ook heb ik de achterplaat van de kaart geisoleerd met tape, zodat hij de kast niet meer raakt, en dat zou moeten helpen volgens tyan voor dat probleem, maar dus niet.

Ik heb VEEL soorten drivers geprobeerd, en mijn tiger bios van 1.04 naar 1.05 geflashed, zonder succes.

Nu kwam ik op mijn zoektocht naar antwoorden ook iets anders tegen, de asus v8420s/td is eigenlijk een asus v8460, een TI 4600 dus. Hij heeft ook 3,3 ns geheugen, en een ti 4600 layout, met viekante geheugen blokjes.

Nu zal ik eens wat vragen formuleren :)

-Heeft iemand eraring met dit type kaart in een tiger MP moederbord? En met andere ti 4600 kaarten?
-wat zou ik nog kunnen proberen?
-Kan ik deze kaarten flashen zodat het een volwaardige ti 6400 kaart wordt, dat zou wel erg cool zijn, want het is volgens mij gewoon een v8460 met een andere bios. (als ie dus niet kapot blijkt te zijn.)

Op dit moment heb ik een nv28 (nv25 met agp8X) kaart er in zitten van een huisgenoot, dus een echte geforce 4200 met bijbehorende layout, en tot nu toe lijk ik geen problemen te hebben. Ik ga zo de ASUS kaart in een andere PC proberen, om te kijken of hij daar ook raar doet...

offtopic:
ik vind je alleen al cool als je dit helemaal gelezen hebt, beetje lang.. :)

specs


  • Gamer
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 15-08 12:23

Gamer

Electrified

kennis had zelfde prob met Ti4400 VIVO.
is eigen aan het moederbord.
had geen enkele oplossing gevonden, heeft kaartje dan maar verkocht.

Homey Pro | 4600Wp Z - 4800Wp W- 4800Wp O | SH4.0RS | SH5.0RS | SBR192 accu| Zendure 2400AC + 5 AB3000X| Easee Charge Lite | Corsa-e 50kWh | Mercedes EQA 250+ 70kWh


  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Heb je wat meer info? Hij had dus een tiger MP en wat voor soort "herrie" kreeg ie?

specs


  • ruudbeest
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 11-08 23:17
-1 keer ging mijn scherm even uit en toen weer aan

Dat heb ik iederkeer als ik me pc aan doe.

:? :? :? heb er geen probleemen verder mee

het is een XFX GF4 TI4200 8X 128 DDR AGP

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
ruudbeest schreef op 16 August 2003 @ 19:54:
-1 keer ging mijn scherm even uit en toen weer aan

Dat heb ik iederkeer als ik me pc aan doe.

:? :? :? heb er geen probleemen verder mee

het is een XFX GF4 TI4200 8X 128 DDR AGP
ook een tiger MP?

Ik bedoel dat midden in windows, je bent gewoon aan het surfen, je beeld ineens uitvalt, alsof je van resolutie veranderd, en dan weer aan gaat, op dezelfde res.

specs


Verwijderd

Je kunt eens proberen Fastwrites in je bios uit te zetten. En de AGP rate kun je wat verlagen, van 8 naar 4 of zelfs 2.

Als dit niet werkt zou ik eens een bios reset proberen.

  • ruudbeest
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 11-08 23:17
gladiool schreef op 16 August 2003 @ 21:37:
[...]


ook een tiger MP?

Ik bedoel dat midden in windows, je bent gewoon aan het surfen, je beeld ineens uitvalt, alsof je van resolutie veranderd, en dan weer aan gaat, op dezelfde res.
ja, maar het is vaak in de eerste 5 min dat ie het doet. als ik dan voor de rest van de dag de pc aan laat dan heb ik er dus maar 1 keer last van

Verwijderd

ruudbeest schreef op 17 August 2003 @ 10:15:
[...]


ja, maar het is vaak in de eerste 5 min dat ie het doet. als ik dan voor de rest van de dag de pc aan laat dan heb ik er dus maar 1 keer last van
Bedoel je niet toevallig als je windows opstart dat hij dan een keer knippert ?
dat doet hij namelijk altijd ( ivm de instellingen ) als je iets hebt verandert
Pagina: 1