Toon posts:

[redhat 8.0] IPTabels alles weg

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik werk nog niet zo lang met linux, maar heb het volgende probleem. ik heb per ongeluk al mijn firewall rules verwijderd inclusief mijn lockit chain.

Ik heb gezocht op google, naar een manier hoe ik deze weer GOED kan opbouwen, of naar een standaard iptables file die ik kan bewerken. helaas kon ik niets vinden, alle tutorials and guides gaan ervan uit dat je al een aantal dingen hebt staan. De redhat handleiding geeft alleen aan hoe je regels kan toevoegen en dergelijke of hoe je, de firewall kan installen via een graphische tool

Ik heb hier nog een test bak staan (redhat 9.0), waarvan ik de iptables file heb over gekopieerd. waneer ik deze gebruik wordt het systeem zeer traag, ookal bewerk ik het.

is er niet een command tool waarmee ik weer de basis setting van "High" terug kan krijgen, vervolgend kan ik hem dan zelf weer aanvullen met mijn rules. of een locatie waar ik die standaard config kan downloaden

(ps. GOT search doet het ook niet)

Verwijderd

Ik ben ook een Linux-n00b maar ik heb in Redhat 9 een tool die dat voor me fixed.

Heb je die ook niet in Redhat 8 ?

Deze manual is voor Redhat 8: *click*

Verwijderd

Topicstarter
misschien was ik niet duidelijk genoeg (in that case I'm sorry) maar ik was juist opzoek naar een niet graphische oplossing

Verwijderd

Op je CMD Line kan je gewoon "lokkit" invoeren. Hiermee kan je een simpele firewall configuratie aan laten maken, net zoals tijdens de installlatie van RH.

Als je echt dingen zelf wil gaan aanpassen in de firewall moet je de docs van RH ff doorspitte.