[WinXP] COM+ event system foutmelding -> PC herstart

Pagina: 1
Acties:
  • 140 views sinds 30-01-2008

  • Knakker
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 20:42
Ik heb net een nieuwe PC geinstalleerd bij een vriend van me. Zn vader maakte veel gebruik van muziekprogrammas en synthesizers, en heb hem geholpen met de overstap van Atari naar PC. Alles geinstalleerd, hele middag gespeeld met die muziekprogrammas en alles was fantastisch.

Tot ongeveer 10 minuten voordat ik naar huis zou.

Ineens kwam de melding: 'Generic Host Process heeft een ongeldige bewerking uitgevoerd en wordt afgesloten.' gevolgt door de welbekende Windows XP reboot binnen 60 seconden (terwijl het systeem dus vrolijk door draait). Vanaf nu krijg ik iedere keer binnen 2 minuten na opstarten deze melding - óók in de veilige modus.

De Windows XP Event-viewer geeft aan dat het COM+ event systeem een bepaalde bewerking niet uit heeft kunnen voeren (weet niet precies welke, zit nu thuis), als gevolg waarvan het systeem wordt uitgeschakeld.

Ik heb geen *enkel* idee wat het zou kunnen zijn - de PC heeft de hele middag naar volle tevredenheid gewerkt. Na wat gekut met drivers heb ik Windows XP eraf gegooid en opnieuw geinstalleerd. Exact hetzelfde verhaal, heeft niets geholpen dus. Ik heb ongeveer een uur op itnernet gezocht - ook GoT - maar het enige dat ik tegenkom zijn meldingen dat een paar mensen hetzelfde probleem zijn tegengekomen maar een oplossing staat er niet bij. Ik heb wel iets gevonden over een hack (vrij recente bug in Windows gevonden), maar volgens mij heeft dat niets te maken met dat COM+ gebeuren - bovendien is het compleet niet logisch dat dat iedere keer na de reboot binnen 2 minuten moet gebeuren.

De systeemkast heeft wel een uur of 2 tegen een geluidsbox aangestaan, maar ik weet niet of dat er iets mee te maken heeft - de Windows setup wordt gedurende 30 minuten zonder problemen doorlopen.

Hardware:

MSI 865PE NEO2-L moederbord (i865PE chipset)
Intel Pentium4 2.8 Ghz (800 Mhz FSB, HT)
512 Mb DDR, 400 Mhz
ATi Radeon 9000 Videokaart
Maxtor 80 Gb 7200 rpm (8 mb cache)
Terratec EWX 24/96 Geluidskaart

OS: Windows XP. Kan Windows Update niet draaien, krijg er de kans niet voor - PC crasht binnen een paar minuten.


Ik ga donderdag of vrijdag daar weer heen om een middag te gaan kloten; heeft iemand enig idee?

[ Voor 5% gewijzigd door Knakker op 11-08-2003 22:38 ]

Geef mij maar een Warsteiner.


  • eamelink
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

eamelink

Droptikkels

Er zijn een heleboel mensen met een heleboel ideeen die je allemaal in de sticky's vindt :)

  • Knakker
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 20:42
MikeN: als het een bug tegen hacken is, dan is dat toch niet logisch?

Geef mij maar een Warsteiner.


Verwijderd

http://www.microsoft.com/...ity/bulletin/MS03-026.asp

probeer toch voor de handigheid deze patch maar, dan weet je het zeker. Misschien heb je hier wel genoeg tijd voor.

  • Roelant
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
Volgens mij is er een computervirus wat er voor zorgt dat mensen niet meer rondkijken voor ze een vraag stellen, of er al een topic is wat gaat over het probleem wat ze hebben, of misschien zelfs een hele FAQ aan gewijdt is.

Wie heeft een oplossing?
Pagina: 1

Dit topic is gesloten.