Toon posts:

[FreeBSD-Alpha] Probleem met installeren op AXPpci33

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik probeer FreeBSD door middel van floppy boot en ftp install te installeren op mijn APXpci33 (166mhz, 64 mb, 4,3gb IBM Harddisk)

Ik boot de floppy normaal, de floppy boot zoals ik dat ook gewend ben bij een pc installatie. Er word om de mfsroot.flp diskette gevraagd die ik er keurig in doe. Op een gegeven moment boot hij door naar hardware detectie. Hij blijft een tijd (lees een paar minuten) op mijn scsi controller hangen (onboard ding gewoon), en dan gaat hij door.

Dan krijg ik een keuze voor me neus welk type console ik wil. (monochroom/kleur, X emulatie).

Het rare is dan dat hij blijft hangen... Je kan geen keuze invoeren (het cursortje knippert ook niet).

Als ik dan goed kijk staat er iets bovenaan van 'starting sysinstall on serial console' . Maar daar heb ik helemaal niet om gevraagd. Dus ik heb me terminal van me vax afgehaald en hem met een vage kabelconstructie op de alpha gezet... Maar geen beeld... Ook met terminal emulatie via hyperterminal (windows) doet tie het niet.

De installatie hangt om onbekende reden, en ik kom geen stap verder...

Verwijderd

- Die seriele kabel is een gewone null-modem, dus daar zou je niet voor hoeven prutsen. 2 van die db9 naar rj45 connectors met een stukje ethernet ertussen (bijvoorbeeld van die heerlijke lichtblauwe cisco cosole kabels) zou moeten werken (het werkt op mijn pws en alphaserver).
- Heb je je scsi parameters goed staan? (termination, id's etc).
- Detecteerd de SRM console je toetsenbord goed? Is je toetsenbord nog wel goed?

Verwijderd

Topicstarter
ik heb een VT 320 terminal van DEC. Daar zit zo'n speciale DEC aansluiting op, maar ook een gewone (grote) seriele aansluiting op. Op mijn alpha zit dat ook. Kan ik die ook gewoon verbinden met een null modem kabel?

Waar stel ik die scsi parameters in (ben niet zo bekend met scsi)
Me toetsenbord is goed. Ik gebruik het toetsenbord ook op een pc (gewoon ps/2), en in de 'bios' werkt hij ook goed.

  • DeBolle
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 14:40

DeBolle

Volgens mij ligt dat anders

Volgens mij zit je op de goede weg met die vt320. Sluit 'm gewoon aan om com1 op 9600 baud met een seriele kabel DB9 naar DB25, vergeet niet de poort op de terminal naar die DB25 te zetten.
Als de videohardware niet wordt herkend schakelt de install inderdaad over naar serieel. Wat zit er in trouwens? een Ati Mach64?

Specs ...ik doe er niets meer aan.