Ik heb sinds kort zo'n Acer Photoprisa fotoprintertje (gekregen) Dat dingetje heeft standaard al ondersteuning om een plaatje op pasfotoformaat af te drukken (meerdere op een velletje van ~15*10)
Ik zat er zelf dus ook al aan te denken om zelf m'n pasfoto's af te gaan drukken.
Oh en dit printertje werkt niet met gewone inkt, maar met was en print de foto in 3x (eerst geel, dan Magenta en daarna Cyaan) op meegeleverd papier.
De afdruk per velletje kost ongeveer 1 euro... de printertjes worden (/werden) door een aantal winkels gedumped. De mijne had een bonnetje in de doos zitten van 10 euro
edit:
Nieuwe richtlijnen voor pasfoto's
De nieuwe paspoorten en identiteitskaarten voldoen aan internationale richtlijnen. Op grond van deze richtlijnen zijn de eisen aan de pasfoto veranderd. In zowel paspoorten als in identiteitskaarten mogen alleen pasfoto's worden opgenomen, die recht van voren zijn genomen tegen een egale, lichte achtergrond. De verschillende ministeries hebben besloten dat alle Nederlandse identiteitsdocumenten (paspoort, identiteitskaarten, het rijbewijs en het vreemdelingendocument) aan deze eisen moeten voldoen. Zogenaamde automaatfoto's of op de computer gescande of digitaal vervaardigde foto's voldoen niet aan de nieuwe eisen en worden dus niet geaccepteerd. Ook foto's gemaakt door een schoolfotograaf zullen niet in alle gevallen worden geaccepteerd, omdat deze foto's vaak voorzien zijn van een plaklaag (stickerfoto) en het formaat van deze foto's niet voldoet.
Waaraan moeten de pasfoto's voldoen:
• De pasfoto's moeten van recente datum zijn en een goed gelijkend beeld van de aanvrager geven.
• Het gebruik van reproducties of eerder gebruikte pasfoto's is niet toegestaan.
• Zwart/wit- en kleurenpasfoto's zijn toegestaan.
• Het gezicht van de aanvrager dient recht van voren, tegen een lichte, egale achtergrond te zijn gefotografeerd.
• De te bevestigen pasfoto dient 35 bij 45 mm te zijn.
• De breedte van het hoofd dient ongeveer 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen.
• Beide ogen dienen zichtbaar te zijn, eventueel achter een bril met doorschijnende glazen. Een donkere bril is alleen op aantoonbare medische gronden toegestaan.
• Het hoofd dient onbedekt te zijn, tenzij godsdienstige, levensbeschouwelijke of medische oorzaken zich hiertegen verzetten.
Bron:
[
Voor 58% gewijzigd door
TD-er op 03-08-2003 22:47
. Reden: Pasfoto-richtlijnen toegevoegd ]
Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)