Intel Front Audio Panel (op P4P800 Deluxe)

Pagina: 1
Acties:

  • BJD
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 19-03 13:09
Ik ben bezig om een eigen front panel te maken voor mijn pc.
De usb connectors heb ik al werkende maar van de pinout v.d. conector voor de audio snap ik niet echt veel.
Weet iemand hoe ik op deze aansluiting een line out en een mic moet aansluiten. (en als het mogenlijk is een line in)

hier is het stukje uit de asus handleiding:


en nog een vraagje: is NC de aarde? (behuilzing kast)

[ Voor 25% gewijzigd door BJD op 06-11-2020 11:43 . Reden: oud url linkt zoekterm naam naar mijn GoT account. Ivm privacy verwijderd. ]


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

NC = Not Connected :)

Van de rest heb ik geen kaas gegeten, maar je zou eens kunnen rondkijken in www.technick.net (de pinout page) :)

  • Mammoth
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22-09-2019

Mammoth

I am BIG

kijk eens op frontx voor informatie hierover.
Deze font ik trouwens door met Google te zoeken. Op een van die sites stond dit adres.
Die was gegeven door iemand die ook die aansluiting wilde gebruiken.

[edit]Edit: Hier was het forum waar ik het over had, en hier de google search

[ Voor 35% gewijzigd door Mammoth op 28-07-2003 11:59 ]

There could be only one, too bad it wasn't me


  • Voutloos
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Gewoon de 4 pinnetjes gebruiken die in het plaatje onder de blauwe jumper zitten. Je hebt voor elk kanaal een pin met het signaal en een pin met de ground (die met hoofdletters is ground lijkt me.) Probeer het gewoon :)

{signature}


Verwijderd

Microfoon connector:
Mic2 = microfoon signaal (MicIn)
AGND = aarde (Mic-Gnd)
MicPwr = Microfoon voeding (MicBias)

Koptelefoon:
Line out_R = Rechts audio uit (SpkOut-R)
Line out_L = Links audio uit (SpkOut-L)
Bline_out_R = Recht audio return (Return R)
Bline_out_L = Links audio return (Return L)
AGND = aarde (SpkOut-Gnd)
(De Bline_out connectoren zijn ervoor om als koptelefoon ingestoken wordt de lineout op de achterkant van de pc uit te schakelen).

NC = Not Connected
+5VA = 5V Audio voeding (voor sommige versterkte koptelefoonuitgangen)

http://www.frontx.com/au_1gpin.html
http://www.ssc.com/piperm.../2003-January/054677.html
http://www.uac.co.jp/support/check/sound01.html

Normaal zitten er 2 jumpers op de Intel Front Panel Connector:
Line out_R -> Bline_out_R
Line out_L -> Bline_out_L
Dit dient ervoor om het geluid naar de lineout op de achterzijde om te leiden. Deze moeten natuurlijk verwijderd worden als je het frontpaneel wilt aansluiten ;)

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/4104/?o=20
http://www.asus.com.tw/su...tem.aspx?ModelName=P4P800 -> http://www.asus.com/pub/A...8/p4p800/e1324_p4p800.pdf

[ Voor 59% gewijzigd door Verwijderd op 28-07-2003 12:40 . Reden: CME to the resque ;) ]


  • BJD
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 19-03 13:09
bedankt euss ik weet genoeg

Verwijderd

LineIn is niet mogelijk met die connector. Je kan wel een 3,5 jackplugje met eindje draad van achter de kast naar binnen/voren omleiden (zoals zo'n www.frontx.com ding dus ook doet).

Op TRPWR1 kun je nog een thermosensor kwijt (gewoon een simpele blauwe standaard NTC/Thermistor zoals die ook in Blokker/Halfords modellen voorkomt [zijn 100 Ohm @ 20'C dacht ik te herinneren]). Zijn maar 2 pennen en ompoling maakt niet uit. IJken kun je dan daarna nog met de software (alhoewel ik nog geen software heb gevonden die dié specifieke sensor uitleest).

Op de SPDIF kun je nog een Tulp vrouwtje aansluiten (middenpen = SPDifOut, buitenmantel is Gnd). Op die manier kun je ook je hometheatre/decoder aansluiten...

De rest wijst zichzelf wel denk ik ;)

[ Voor 84% gewijzigd door Verwijderd op 28-07-2003 23:01 ]


  • BJD
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 19-03 13:09
wist ik al en ze waren geen 100 Ohm bij 25*C (`t is 25*C) maar 10k.
En die aansluiting wist ik al maar ik gebruik probe en die geefd daar de temp niet van weer.
Ik moet maar een keer op MBM overstappen.
Maar nog ff ontopic:
Ik neem aan dat als ik niet zo`n speciale jack aansluiting heb dat ik die lus moet behouden?
(Waar nu die jumpertjes over zitten want die zitten er niet voor nix)

Verwijderd

Zonder een schakelende jack kun je er beter een wisselschakelaar tussen zetten (2 polig, 2 standen - dus met 6 pennen).


Of je haalt de jumpers weg en maakt alleen een frontpaneel aansluiting (de achterzijde werkt dan niet):

Koptelefoon:
Line out_R = Rechts audio uit (SpkOut-R)
Line out_L = Links audio uit (SpkOut-L)
AGND = aarde (SpkOut-Gnd)

Het is niet aan te raden om ÉN de frontaansluiting ÉN de achteraansluiting aanelkaar door te knopen (zodat je een soort Y lus krijg) - ivm storing en wellicht word het signaal ook te zwak voor de koptelefoon omdat een deel wegvloeit naar de achteraansluiting.

Het een en ander staat ook uitgelegd in De FrontPanel Design Guide - 2.3 Audio Connector

[ Voor 28% gewijzigd door Verwijderd op 31-07-2003 06:14 ]

Pagina: 1