Alleen al gezien het feit dat in dit (deel van het) universum de eerste wet van de thermodynamica van toepassing is tot op het quantum niveau zou je moeten doen vermoeden dat er altijd evenveel energie is.
Ok nu terug naar jou slinger, deze slinger zit vast op een bepaald punt aan een as, om deze as te laten kantelen zet je bewegingsenergie om in wrijvingsenergie, wat op zijn beurt weer warmte energie wordt welke wordt afgestraald naar de omgeving. Die energie ben je dus kwijt want warmte is een minder efficiente energiebron dan beweging (de energie is niet weg, maar is niet meer te benutten voor beweging)
Wanneer de slinger niet in het luchtledige hangt kun je er de luchtwrijving nog bij optellen.
Wanneer je goed over de wet van behoud van energie nadenkt moet je tot de conclusie komen dat het op zijn hoogst mogelijk is een continue trilling te forceren. Hiervoor heb je een wrijvingsloos mechanisme nodig (je zou die as van een + permanente magneet kunnen maken welke je in een ring van + magneet laat zweven). Dit in het luchtledige en afgeschermt voor de zwaartekracht.
Hetzelfde lukt bijvoorbeeld met een voorwerp dat met een continue versnelling door de ruimte schiet (ongehinderd door zwaartekracht).
De beweging is eeuwig te maken in extreme condities (semi-eeuwig).
edit:
Hierin heb je dus gelijk; Ja, een permanente trilling moet mogelijk zijn.
MAAR stel je nu voor dat je er energie aan wilt onttrekken, hierdoor beinvloed je de beweging, je remt hem af, of beter je zet de slingerenergie om.
Het omzetten van energie gebeurt nooit 100% efficient, dat weet je zelf ook, als je bijv naar je processor kijkt, die warmte straling is niet efficient benutte energie. Hetzelfde geldt voor een gloeilamp en voor een auto en voor alles in het heelal (tot op quantum niveau).
Een deel van de slingerenergie gaat dus verloren in niet terugwinbare (of nuttig toepasbare) energie bij het omzetten van de slingerenergie naar bijvoorbeeld electriciteit. De slinger zal dus gaan afremmen en uiteindelijk tot stilstand komen.
Nu terug naar de eerste wet van de thermodynamica, die zegt:
Energie in = Energie uit
Met andere woorden, de energie die jij nodig hebt gehad de slinger in beweging te zetten kun je er in het meest positieve geval er ook weer uithalen maar gezien het feit dat de omzetting van de ene energievorm naar de andere energievorm nooit voor 100% plaatsvindt heb je altijd verlies van nuttige energie.
Het is echter onmogelijk er meer energie uit te halen dan dat je erin stopt, dat is gewoon onmogelijk, hoe slim het mechaniek ook is, de gewonnen energie moet ergens vandaan komen (bijvoorbeeld opgeslagen in de bindingsenergie in de atoomkern bij atoomsplitsing, al die energie was echt aanwezig in dat miezerige atoompje, er is geen energie ontstaan)
Maar ja, het is moeilijk te communiceren over dit soort problemen in normaal nederlands daar je in een taal al denkfouten maakt, bijvoorbeeld een energie centrale genereert geen energie, het enige wat de centrale doet is het omzetten van energie, en dat doet ie vrij inefficient kan ik je vertellen

(rook smook herrie warmte en een klein beetje stroom......

)
edit
een kerncentrale genereert dus ook geen energie, deze zet materie om in energie
en materie is energie,
Wat er (imo) eigenlijk aan de hand is in dit heelal:
hier heerst entropie, een verschijnsel dat waarschijnlijk samenhangt met het uitdijen van het heelal en dus waarschijnlijk met de tijdrichting.
Entropie wil zeggen dat alles zich gelijkmatig wil verspreiden, alles in dit heelal voldoet aan dit principe, sterren stralen om hun warmte kwijt te raken en zo het verschil in de concentratie warmte elimineren.
(uiteindelijk zijn alle sterren gedooft en is het heelal circa - 276 graden Celsius waardoor ook alle bewegingsenergie van de atomen tot stilstand is gekomen)
Een heel bijzondere (tijdelijke) uitzondering op de toenemende entropie zijn wij, vooralsnog is leven het enige verschijnsel dat wij kennen dat tegen de entropie in bijvoorbeeld koolstof accumuleert....tot je sterft...en de entropie weer vat krijgt, stof zijt gij en tot stof.....naja...
Een electromotor is eigenlijk ook bezig de opgeslagen sterrenenergie in bijvoorbeeld aardolie alsnog af te stralen naar het heelal. (Aardolie -> centrale -> motortje, uiteindelijk gaat nog alle warmte richting heelal).
Jouw slinger zal echt hetzelfde doen, en uiteindelijk alleen maar een vertraging zijn van ooit door een ster uitgestraalde energie alsnog vrijgeven als warmte.
edit 2
Je kunt wel een slingermechanisme gebruiken om energie op te slaan, denk bijvoorbeeld aan het vliegwiel in sommige stadsbussen, een zwaar wiel dat de remenergie opslaat en weer vrijgeeft bij het optrekken van de bus.
Het wiel zal de bewegingsenergie van bus omzetten in draaienergie, de bus wacht voor stoplicht en het vliegwiel draait ''wrijvingsarm'' door voor een tijdje. Wanneer de bus optrekt zorgt een koppeling dat de draaienergie van het vliegwiel weer wordt afgegeven aan de bewegingsenergie van de bus, het wiel stopt met draaien en de bus begint weer met bewegen.
Er is heel veel energie omgezet in een minder efficiente energie vorm in dit proces hoor, maar minder dan in het geval van normaal remmen.
edit:
Voor alle mannen en jongens hier die last hebben van chaotisch handelen, rommelmakerij etc en een vrouw in de buurt die hier graag over zeurt, doe het zelfde als ik:
Maar schatje, ik beantwoord alleen maar aan de entropie. De eeuwige verspreiding van materie, wie ben ik om te pretenderen dat ik hier weerstand aan kan bieden....materie verspreid nu eenmaal dat is de wet...
[
Voor 41% gewijzigd door
Verwijderd op 27-07-2003 08:24
]