[wlan] win98 geen ping. slecht 1 keer.

Pagina: 1
Acties:

  • Quinie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 29-07-2025
Zit met het volgende probleem. Heb een shuttle met daarin een pci kaart waarin je een pcmcia kunt proppen. Daarnaast heb ik een netwerkje met een sweex wireless access point. Na wat installeren had ik eindelijk de boel draaien. Echter na een reboot is het nooit weer aan de praat gekomen.

De shuttle met de pcmcia kaart (ook sweex) krijgt wel verbinding met het access point. via dhcp krijg hij mooi een nummer toegewezen (192.168.2.103) en ook bij vrijgeven -> vernieuwen krijg hij het zelfde numer weer.

De instellingen op de access point staan allemaal standaard dus geen web, ssid default etc etc.

ook de shuttle is standaard ingesteld. Nu heeft dus alles 1 keer gewerkt. hij zag mijn andere pc's in het netwerk. browsen ging goed etc etc.

Maar na die ene reboot is het nooit meer goed gekomen. Wel is het me geluk om vanaf het netwerk nog 1 keer de shuttle te bereiken maar vanaf de shuttle naar het netwerk dus niet. Test van de verbinding geeft een goede connectie naar het access point (zo'n 95%).

iemand enig idee wat dit kan zijn. heb de search doorlopen en ben slechts 1 topic tegen gekomen waar iemand het zelfde probleem zo'n beetje had maar nooit een oplossing voor had gevonden.

edit: goed je brengt je vriendin ff naar het station komt een half uur later terug en: ook nu vind het netwerk de shuttle wel (computer zoeken) maar de shuttle de rest niet. Echter de machine die de shutlle vond staat er wel bij in dezelfde werkgroep maar is niet te benaderen (kan sharenaam niet vinden). ping vanaf netwerk naar shuttle werkt wel maar anders om niet ???????

[ Voor 18% gewijzigd door Quinie op 20-07-2003 18:52 ]


http://www.Quinie.nl
http://soundcloud.com/quinie
https://www.wereoutthere.nl


  • -=bas=-
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 17-07 05:15
Ping loopt ook via een bepaalde poort, misschien dat die poort via je router dicht zit ivm veiligheidsoverwegingen?

Als je enkel win98 draait dan moeten computer elkaar wel vinden maar als je bv nog een win2000 of XP machine hebt dan kan het gebeuren dat je effecten zoals hierboven krijgt.

Senile! Senile Oekaki