Een computerkast is (meestal) groot, (altijd) duur en niet altijd even stijlvol.
Ongeveer een jaar geleden had ik het idee om een zelfbouw case te gaan maken die de drie nadelen zouden opheffen. Wegens tijdgebrek heb ik toen alles op een plank geschroefd om zo weer een jaar verder te komen. Uiteindelijk had ik afgelopen weken toch wat tijd over en besloot ik het project “Small & Silent” waar te maken.
De bedoeling was om met de componenten die ik had en een niet al te groot budget een kast te fabriceren waar alles net in kon (dus klein) en heel stil was. Het uiterlijk moest een beetje aandoen zoals een hificomponent.
Omdat ik niet zo’n welvarende tweaker ben als sommige hier kon ik niet een totale nieuwe computer kopen maar deed ik het met hetgeen wat ik had, namelijk het volgende:
Intel EEA-2 moederbord
Intel Pentium 3 1000 MHz (@ 1000 MHz)
Standaard Intel koeler
3x 128 MB SDRAM
Noname Geforce 2 MX 400 64 MB
Creative SB Live!
Dynalink TV-kaart
Maxtor 13.3 GB 7200 rpm
Maxtor 30.7 GB 7200 rpm
Lite-On 16x DVD
Lite-On 52x24x52
A-Open 250 Watt voeding
Arowana “Airboard”
Als eerste ging ik op de houten plank hetgeen stil krijgen. De voedingsfan heb ik vervangen door een Papst alsmede de CPU koeler vervangen door een Zalman waaier gekoeld door een Papst. De Zalman koeler zou ik gebruiken voor case koeling. Toen deze veranderingen waren gemaakt bleek dat de harde schijven een flinke herrie maakten. Na veel wikken en wegen en wat extra werken heb ik toch een Maxtor 80 GB 7200 rpm 8 MB liquid gekocht. Wat een verschil !!! Hij is echt stukken stiller. Uiteindelijk hoorde ik slechts heel licht een piep van de transformator van de voeding en het lichtjes ratelen van de harde schijf bij activiteit. Met wat isolatie zou dat niet te horen meer zijn.
Toen ik hem eenmaal stil had begon ik te ontwerpen. De opstekende PCI kaarten waren nogal een probleem en besloot ik voor een PCI riser te gaan (wat zijn die dingen DUUR !!!). Ik moest rekening houden met de houten wand…. hout? Ja, hout ja… dit omdat dit goedkoop is, makkelijk te bewerken en zeer geluidsisolerend. Dat het ook warmte-isolerend is was geen probleem aanvankelijk. Uiteindelijk had ik een goed ontwerp en ging ik hout bestellen. Het hout werd mij geschonken door een oom werkzaam bij een doe-het-zelf zaak
.
Met het hout binnen ging ik aan de slag. De bedoeling was om de voor en achterkant van metaal te maken. Dit metaal heb ik gesloopt uit een oude AT kast alsmede een hdd-bracket en een plaatje voor de CDROM bevestiging.
Omdat de voeding van boven zou worden afgesloten heb ik aan de zijkant nieuwe ventilatiegaten gedremeld. (De dremel was in de aanbieding voor 24,99; echt een heerlijk ding). De voeding was klaar voor bevestiging.
De optische spelers moesten ook onder handen worden genomen. De knopjes zijn zwart gespoten en ik heb een uur tijd nodig gehad om de volume rondjes met een penseeltje zwart te maken. De voorkant is verder zilver gespoten.
De ontvanger van het “Airboard” is uit elkaar gehaald en zo kon de ontvanger makkelijk bevestigd worden.
De harde schijf is voorzien van koelribben (afkomstig van de oude koeler). Dit omdat de airflow minimaal is en de harde schijf zijn warmte toch kwijt kan.
Van alle kaarten zijn de metalen zijkanten gesloopt, gehalveerd en geboord zodat ook deze bevestigd konden worden.
Na iets meer dan een week hard werken kon het volgende resultaat geboekt worden:
(Helaas bezit ik zelf geen digitale camera dus zijn de foto’s van het eindresultaat en niet van tussendoor)

Zoals je ziet kan niet alles perfect gaan. Links in het midden is de verf een beetje verpest (op de foto lijkt het erger). De rest zijn vingerafdrukken (ik had m niet gepoetst)
Een kleine uitleg:
Links zie je een front USB aansluiting; deze wordt met een kabeltje naar achteren gelust. Deze is voor een joypad of een MP3 speler. Daaronder is de infrarood ontvanger van de TV-kaart.
In het midden zijn twee LED’s van aan en hdd-activiteit. De vijf knoppen staan voor het volgende: Power aan, reset, casefan aan/uit, groene LED aan/uit, rode LED aan/uit. Omdat ze deze knoppen niet in dubbele variant hadden was ik genoodzaakt twee knoppen te gebruiken voor de LED’s. Hij is dus geheel te verduisteren als hij aanstaat.
Middenonder is de ontvanger van het “Airboard”. Deze gaat gepaard met Led’s voor activiteit, num-, caps-, en scrolllock. Het raampje is een uitgesneden CD-hoesje.
Helemaal rechts zitten de brander en de DVD speler.
De poten onderop zijn gespoten oude sjoelstenen
.
Van bovenaf ziet ie er als volgt uit:

Aan de zijkanten zitten vier gespoten nopjes om de schroeven te verbergen. De twee blowholes zijn voor de koeling van de processor door de Papst (bovenste) en de koeling van de case (onderste).
Van achteren krijg je het volgende:

Helemaal links zit de voeding. Deze had eerst een standaard fingerguard; deze heb ik weggedremeld en een mooie erop gezet
.
In het midden zitten de standaard aansluitingen van het moederbod, het moederbord heeft on-board gluid, VGA, LAN en 4 USB. Links daarvan, in het AGP slot de GeForce kaart.
Geheel rechts, door middel van een PCI-riser de TV kaart en de geluidskaart. De draden die er uit komen is de front-USB, de TV-kaart infrarood ontvanger en de aansluitingen van het “Airboard”.
Dan nu het leukere werk; de binnenkant:

Zoals je ziet past alles er net in.
Rechtsboven zit met behulp van de PCI riser de PCI kaarten vast. Deze zijn een klein stukje in het hout uitgefreesd. De Tie-rip zit er om te voorkomen dat de kaarten losraken bij het stevig aandrukken van de kabels in de kaarten.
Daarnaast zit het enigste warmteprobleem, de VGA kaart kan moeilijk zijn warmte kwijt, maar met behulp van de Casefan lukt dit toch best. Moeilijk te zien zijn de nieuwe ventilatie gaten in de voeding. De isolatie die erbovenop valt echter wel.
Om het moederbord niet te hoog laten liggen zijn de busjes ingeschroefd zodat het moederbord 2mm boven het hout valt.
De optische schijven zijn vastgemaakt en het stuk metaal daarvan valt precies onder het moederbord.
De behuizing om de infrarood ontvanger (die vanbinnen zwart is gespoten) is om door het raampje niets van de binnenkant te laten zien.
De harde schijf is omringd door isolatie en bevestigd met koelribben.; de Zalman fan rgelaar is daar bevestigd. De harde schijf staat op rubberen ringen, zodat de trillingen gedempt worden.
De groene draadjes zijn voor de aarde.
Alles draden worden bij elkaar gehouden door kleurige Tie-rips
.
In totaal zijn er 11 foto’s; deze staan hier.
Dan de resultaten. Is hij echt klein en is hij echt stil?
De afmetingen zijn (incl. pootjes)
49cm breed, 37cm diep, 14cm hoog
Dit is groter dan een audio component maar met kijk op de inhoud vind ik hem zeer klein.
Hij is echt stil; in idle toestand met de casefan uitgeschakeld hoor je hem nauwelijks. Het blijven bewegende onderdelen dus stil is hij niet. Maar als ik ga slapen dan is het meer dat ik weet dat hij aanstaat dat ik hem hoor (en ik ben heel erg moeilijk met geluid als ik slaap
). Ik heb nog geen enkele laptop gehoord die minder geluid maakt 
De temperaturen:
Zonder Casefan:
Idle: Processor 35 Case 45
Busy: Processor 45 Case 55
Met Casefan
Idle: Processor 25 Case 35
Busy: Processor 35 Case 45
De huidige specs:
Intel EEA-2 moederbord
Intel Pentium 3 1000 MHz (@ 1000 MHz)
Zalman CU6000 waaier
3x 128 MB SDRAM
Noname Geforce 2 MX 400 64 MB
PCI riser kaart
Creative SB Live!
Dynalink TV-kaart
Maxtor 80 GB 8MB 7200 rpm liquid
Lite-On 16x DVD
Lite-On 52x24x52
A-Open 250 Watt voeding
Arowana “Airboard”
2x Papst @ 7 volt
Zalman koeler (casefan) @ laagste toerental
Hij is uit te breiden met een PCI kaart (één vrij slot) en met en extra harde schijf (nog één plek).
De kosten (ongeveer):
Hout (gratis
)
Maxtor hdd 109,-
Zalman 40,-
2x Papst 30,-
3x Fingerguard 7,-
PCI riser 45,-
Elektrostuff 10,-
Overige (rembours, schroefjes, verf, etc) 50,-
Totaal: 291,-
(Ik hoop mijn harde schijven nog te verkopen voor mindere kosten
)
Ik ben zeer tevreden over het resultaat, voornamelijk omdat hij echt stil is en redelijk compact en best mooi
. Er zijn een paar details die niet zo mooi zijn maar voor een eerste casemod (casebuild) ben ik zeer tevreden.
Ik ga hem gebruiken voor alles eigenlijk, er kunnen twee monitoren aan dus hij komt als een soort thuisbioscoop / TV te staan met een 19” monitor en een 5.1 set en er komen een paar draadjes naar mijn bureau zodat hij ook als desktop is te gebruiken. Hij kan server zijn doordat hij dag en nacht kan aanstaan omdat hij toch niet opvalt. Hij is stil én donker.
Ongeveer een jaar geleden had ik het idee om een zelfbouw case te gaan maken die de drie nadelen zouden opheffen. Wegens tijdgebrek heb ik toen alles op een plank geschroefd om zo weer een jaar verder te komen. Uiteindelijk had ik afgelopen weken toch wat tijd over en besloot ik het project “Small & Silent” waar te maken.
De bedoeling was om met de componenten die ik had en een niet al te groot budget een kast te fabriceren waar alles net in kon (dus klein) en heel stil was. Het uiterlijk moest een beetje aandoen zoals een hificomponent.
Omdat ik niet zo’n welvarende tweaker ben als sommige hier kon ik niet een totale nieuwe computer kopen maar deed ik het met hetgeen wat ik had, namelijk het volgende:
Intel EEA-2 moederbord
Intel Pentium 3 1000 MHz (@ 1000 MHz)
Standaard Intel koeler
3x 128 MB SDRAM
Noname Geforce 2 MX 400 64 MB
Creative SB Live!
Dynalink TV-kaart
Maxtor 13.3 GB 7200 rpm
Maxtor 30.7 GB 7200 rpm
Lite-On 16x DVD
Lite-On 52x24x52
A-Open 250 Watt voeding
Arowana “Airboard”
Als eerste ging ik op de houten plank hetgeen stil krijgen. De voedingsfan heb ik vervangen door een Papst alsmede de CPU koeler vervangen door een Zalman waaier gekoeld door een Papst. De Zalman koeler zou ik gebruiken voor case koeling. Toen deze veranderingen waren gemaakt bleek dat de harde schijven een flinke herrie maakten. Na veel wikken en wegen en wat extra werken heb ik toch een Maxtor 80 GB 7200 rpm 8 MB liquid gekocht. Wat een verschil !!! Hij is echt stukken stiller. Uiteindelijk hoorde ik slechts heel licht een piep van de transformator van de voeding en het lichtjes ratelen van de harde schijf bij activiteit. Met wat isolatie zou dat niet te horen meer zijn.
Toen ik hem eenmaal stil had begon ik te ontwerpen. De opstekende PCI kaarten waren nogal een probleem en besloot ik voor een PCI riser te gaan (wat zijn die dingen DUUR !!!). Ik moest rekening houden met de houten wand…. hout? Ja, hout ja… dit omdat dit goedkoop is, makkelijk te bewerken en zeer geluidsisolerend. Dat het ook warmte-isolerend is was geen probleem aanvankelijk. Uiteindelijk had ik een goed ontwerp en ging ik hout bestellen. Het hout werd mij geschonken door een oom werkzaam bij een doe-het-zelf zaak
Met het hout binnen ging ik aan de slag. De bedoeling was om de voor en achterkant van metaal te maken. Dit metaal heb ik gesloopt uit een oude AT kast alsmede een hdd-bracket en een plaatje voor de CDROM bevestiging.
Omdat de voeding van boven zou worden afgesloten heb ik aan de zijkant nieuwe ventilatiegaten gedremeld. (De dremel was in de aanbieding voor 24,99; echt een heerlijk ding). De voeding was klaar voor bevestiging.
De optische spelers moesten ook onder handen worden genomen. De knopjes zijn zwart gespoten en ik heb een uur tijd nodig gehad om de volume rondjes met een penseeltje zwart te maken. De voorkant is verder zilver gespoten.
De ontvanger van het “Airboard” is uit elkaar gehaald en zo kon de ontvanger makkelijk bevestigd worden.
De harde schijf is voorzien van koelribben (afkomstig van de oude koeler). Dit omdat de airflow minimaal is en de harde schijf zijn warmte toch kwijt kan.
Van alle kaarten zijn de metalen zijkanten gesloopt, gehalveerd en geboord zodat ook deze bevestigd konden worden.
Na iets meer dan een week hard werken kon het volgende resultaat geboekt worden:
(Helaas bezit ik zelf geen digitale camera dus zijn de foto’s van het eindresultaat en niet van tussendoor)
Zoals je ziet kan niet alles perfect gaan. Links in het midden is de verf een beetje verpest (op de foto lijkt het erger). De rest zijn vingerafdrukken (ik had m niet gepoetst)
Een kleine uitleg:
Links zie je een front USB aansluiting; deze wordt met een kabeltje naar achteren gelust. Deze is voor een joypad of een MP3 speler. Daaronder is de infrarood ontvanger van de TV-kaart.
In het midden zijn twee LED’s van aan en hdd-activiteit. De vijf knoppen staan voor het volgende: Power aan, reset, casefan aan/uit, groene LED aan/uit, rode LED aan/uit. Omdat ze deze knoppen niet in dubbele variant hadden was ik genoodzaakt twee knoppen te gebruiken voor de LED’s. Hij is dus geheel te verduisteren als hij aanstaat.
Middenonder is de ontvanger van het “Airboard”. Deze gaat gepaard met Led’s voor activiteit, num-, caps-, en scrolllock. Het raampje is een uitgesneden CD-hoesje.
Helemaal rechts zitten de brander en de DVD speler.
De poten onderop zijn gespoten oude sjoelstenen
Van bovenaf ziet ie er als volgt uit:
Aan de zijkanten zitten vier gespoten nopjes om de schroeven te verbergen. De twee blowholes zijn voor de koeling van de processor door de Papst (bovenste) en de koeling van de case (onderste).
Van achteren krijg je het volgende:
Helemaal links zit de voeding. Deze had eerst een standaard fingerguard; deze heb ik weggedremeld en een mooie erop gezet
In het midden zitten de standaard aansluitingen van het moederbod, het moederbord heeft on-board gluid, VGA, LAN en 4 USB. Links daarvan, in het AGP slot de GeForce kaart.
Geheel rechts, door middel van een PCI-riser de TV kaart en de geluidskaart. De draden die er uit komen is de front-USB, de TV-kaart infrarood ontvanger en de aansluitingen van het “Airboard”.
Dan nu het leukere werk; de binnenkant:
Zoals je ziet past alles er net in.
Rechtsboven zit met behulp van de PCI riser de PCI kaarten vast. Deze zijn een klein stukje in het hout uitgefreesd. De Tie-rip zit er om te voorkomen dat de kaarten losraken bij het stevig aandrukken van de kabels in de kaarten.
Daarnaast zit het enigste warmteprobleem, de VGA kaart kan moeilijk zijn warmte kwijt, maar met behulp van de Casefan lukt dit toch best. Moeilijk te zien zijn de nieuwe ventilatie gaten in de voeding. De isolatie die erbovenop valt echter wel.
Om het moederbord niet te hoog laten liggen zijn de busjes ingeschroefd zodat het moederbord 2mm boven het hout valt.
De optische schijven zijn vastgemaakt en het stuk metaal daarvan valt precies onder het moederbord.
De behuizing om de infrarood ontvanger (die vanbinnen zwart is gespoten) is om door het raampje niets van de binnenkant te laten zien.
De harde schijf is omringd door isolatie en bevestigd met koelribben.; de Zalman fan rgelaar is daar bevestigd. De harde schijf staat op rubberen ringen, zodat de trillingen gedempt worden.
De groene draadjes zijn voor de aarde.
Alles draden worden bij elkaar gehouden door kleurige Tie-rips
In totaal zijn er 11 foto’s; deze staan hier.
Dan de resultaten. Is hij echt klein en is hij echt stil?
De afmetingen zijn (incl. pootjes)
49cm breed, 37cm diep, 14cm hoog
Dit is groter dan een audio component maar met kijk op de inhoud vind ik hem zeer klein.
Hij is echt stil; in idle toestand met de casefan uitgeschakeld hoor je hem nauwelijks. Het blijven bewegende onderdelen dus stil is hij niet. Maar als ik ga slapen dan is het meer dat ik weet dat hij aanstaat dat ik hem hoor (en ik ben heel erg moeilijk met geluid als ik slaap
De temperaturen:
Zonder Casefan:
Idle: Processor 35 Case 45
Busy: Processor 45 Case 55
Met Casefan
Idle: Processor 25 Case 35
Busy: Processor 35 Case 45
De huidige specs:
Intel EEA-2 moederbord
Intel Pentium 3 1000 MHz (@ 1000 MHz)
Zalman CU6000 waaier
3x 128 MB SDRAM
Noname Geforce 2 MX 400 64 MB
PCI riser kaart
Creative SB Live!
Dynalink TV-kaart
Maxtor 80 GB 8MB 7200 rpm liquid
Lite-On 16x DVD
Lite-On 52x24x52
A-Open 250 Watt voeding
Arowana “Airboard”
2x Papst @ 7 volt
Zalman koeler (casefan) @ laagste toerental
Hij is uit te breiden met een PCI kaart (één vrij slot) en met en extra harde schijf (nog één plek).
De kosten (ongeveer):
Hout (gratis
Maxtor hdd 109,-
Zalman 40,-
2x Papst 30,-
3x Fingerguard 7,-
PCI riser 45,-
Elektrostuff 10,-
Overige (rembours, schroefjes, verf, etc) 50,-
Totaal: 291,-
(Ik hoop mijn harde schijven nog te verkopen voor mindere kosten
Ik ben zeer tevreden over het resultaat, voornamelijk omdat hij echt stil is en redelijk compact en best mooi
Ik ga hem gebruiken voor alles eigenlijk, er kunnen twee monitoren aan dus hij komt als een soort thuisbioscoop / TV te staan met een 19” monitor en een 5.1 set en er komen een paar draadjes naar mijn bureau zodat hij ook als desktop is te gebruiken. Hij kan server zijn doordat hij dag en nacht kan aanstaan omdat hij toch niet opvalt. Hij is stil én donker.
"If someone takes a knife, you take a gun. If someone puts one of yours to the hospital, you send one of them to the morgue. That's the Chicago way."