Ik heb zowel een Sony DRU 500AX als de Nec 1300A , m'n Sony ging 6 weken geleden kapot en om die 4 weken die staan voor de reparatie te overbruggen heb ik er een Nec bijgekocht .
De Nec brand prima met de firmware van Herman ( hier via dit forum te vinden ) maar de originele firmware van Nec is zwaar zaad , veel merken schijfjes die ik met de Sony prima kon branden herkent ie dan als illegale media .
Nu ik na 5 weken

m'n Sony terug heb kon ik ze goed vergelijken , die Sony was niet meer te repareren dus ik kreeg een nieuwe
De Nec brand -R niet op 1x en 2x schijven bestaan eigenlijk niet en zijn dus goeie kwaliteit 1 x schijven (Volgens die zelfde Herman) die verkocht worden met de specificatie 2x certified, vervelend met de Nec is dat de wat goedkopere 2x certified schijven zoals Princo , Datawrite , That's write enz dan problemen geven op sommige stand alone spelers , goeie 2x certified zoals Verbatim geven geen problemen op de Nec , met de Sony brand je de mindere kwaliteit dan gewoon op 1x .
Op 4x -R branden gaat weer beter met de Nec op goedkope media alleen heb je dan weer problemen met sommige stand alone dvd spelers , de Sony brand die goedkope 4x sowieso niet met 4x en schakelt dan automatisch terug naar 2x waarna ze wel goed afspeelbaar zijn , met de Nec kan je ze natuurlijk ook op 2x branden als je dat instelt .
Met kwaliteit -R media op 4x zoals Sony , Verbatim , Pioneer geven beide branders geen problemen .
Bij +R geven beide branders weinig problemen al geven de goedkopere media weer minder problemen op stand alone dvd spelers als ze zijn gebrand met de Sony .
Sony heeft inmiddels al flink wat firmware updates uitgebracht en bij Nec zijn ze niet zo vlot .
De Nec leest slecht gebrande of bekraste dvd's minder goed in als de Sony mocht je dat belangrijk vinden .
Ondanks dat m'n Sony kapot ging heb er toch wel vertrouwen in de DRU500AX , ik ken verschillende mensen die hem langer als ik hebben , veel meer branden en geen problemen , dat je er meer over leest is omdat ie veel meer is verkocht .
Zou ik moeten kiezen dan kocht ik nu een Sony ondanks dat ie ong. 70€ meer kost omdat ie wat beter met de goedkope media omgaat , mocht Nec een firmware update uitbrengen dan kan dat weer veranderen maar op 1x speed branden is bij cheap ass 2x media soms nog noodzakelijk .