[Freesco]Netwerkkaart upgraden

Pagina: 1
Acties:

  • LiquidSmoke
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 15-08 11:12
Hoi, mijn interne netwerk draait op 10 Mbit, dit omdat de kaart in mijn p133 router (een Compaq deskpro 4000) De enigste is die op 10 Mbit draait, nu wil ik hier een 10/100 kaart inzetten, een realtek 8139c, maar ik vraag me af of de performance wel optimaal blijft.

Ik heb de search gebruikt en er word gezegd dat de kaarten veel cpu-time gebruiken, de router is maar een p133 met 96 Mb ram.

Is het verstandig om met deze kaart te upgraden of wordt dit afgeraden?

Nog iets: de andere verbinding (die momenteel naar de hub gaat, maar nu dus eigenlijk in het kablmodem moet), is een on-board Compaq netItelligent 10Mbit (thunderlan chip), als ik deze instel als eth0, en de realtek als eth1, dan lijkt het alsof freesco er niks van aantrekt, hoe kan ik dit oplossen? Het lampje op de hub begint ook pas te branden als er wordt gegeven 'initializing eth1', terwijl de link van de realtek al actief is bij het aanzetten!

  • Erkens
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Erkens

Fotograaf

geen probleem, zo'n realtek, althans ik neem aan dat je geen 100/10mbit internet hebt :P
Maar een p133 met 96mb, kan je daar niet beter een full-distro (slackware ofzo) opzetten?

je kan in de setup trouwens aangeven of je eth0 of eth1 gebruikt voor je wan/lan aansluiting.

  • StarLite
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 17-08 23:21

StarLite

'ON ERROR RESUME NEXT

Zo'n realtekje trekt alleen veel CPU tijd als ie zwaar belast word, als je idd constant 100 mbit vanaf je server trekt [niet dat de HD uit je server dat haalt, maar STEL... ;) ] dan neemt zo'n realtek al gouw 100 mhz in beslag.

Maar over het algemeen zal je voor internet max 8 mbit aan data doorgeven [ADSL] en in dat geval zal de CPU belasting nog geen 10% extra zijn.

Als je server het nu al zwaar heeft [iets anders trekt al veel CPU] of je hebt 100 mbit internet [campus?] dan is een 3com/intel kaartje aan te raden, maar anders voldoet een realtek prima.

tyrips, tywreps, tiewreps, tiereps, tie raps, ripties, taiwraps, kabelbindbandjes » Tie Wraps
\o/