Toon posts:

ClarkConnect en Windows 2000 server

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een ClarkConnect firewall die het intern het internetverkeer regelt voor m'n clients.
Dit heeft altijd goed gewerkt.
Toen ik Windows 2000 server als stand-alone server installeerde was er ook geen probleem. Nu heb ik er een DC van gemaakt met uiteraard DNS.
M'n clients krijgen via DHCP een ip-adres, een DNS-server (= ip-adres van de win2k server) en de DGW (= ip-adres van ClarkConnect) toegewezen. De clients kunnen zonder problemen internetten.
Het probleem is dat de Windows 2000 server geen connectie met de firewall maakt.
Ik heb het dan gewoon over een ping opdracht die een Request timed out geeft.
Ook kanik vanaf ClarkConnect de W2k server niet via ping bereiken.
IP-adres Clarkconnect: 192.168.1.1
IP-adres W2k server: 192.168.1.100
subnet: 255.255.255.000
Op de W2k server is AD geinstalleerd en DNS is Active Directory integrated. Ook heb ik een Forwarder opgegeven die naar het ip-adres van de firewall (192.168.1.1) verwijst.
Ik kom hier niet uit. Ik vermoed dat de firewall het probleem veroorzaakt maar ik kan in de logfiles niets terugvinden.
Dit is wel belangrijk omdat ik dit binnenkort op m'n werk moet implementeren. Daarom heb ik dit alles eerst in een testomgeving bij mij thuis neergezet waarin de toekomstige situatie op m'n werk nabouw.

Verwijderd

dns forwarder moet niet naar de firewall wijzen maar naar dns van provider of zo

Verwijderd

Topicstarter
ok.
Het maakt toch niet uit dat ik verschillende domeinnamen heb?
ClarkConnect: gateway.clarkconnect.lan
Windows 2000: einstein.rogaland.nl
Een ping opdracht zou dit gewoon moeten accepteren

Verwijderd

zijn er wel zones aanwezig voor de domeinnamen anders gaat hij ze buiten je netwerk zoeken

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb 1 forward lookup zone gedefinieerd: example.rogaland.nl

Verwijderd

asl je pc dan ook example.rogaland.nl als dns naam hebben moet het gewoon werken

Verwijderd

Topicstarter
De server heet einstein.rogaland.nl
Lijkt mij ook.
Ik heb gisteren vanaf de W2k server een ping -t opdracht naar m'n firewall gegeven.
vervolgens de firewall gereboot. Ik zie dan dat er op een gegeven moment verbinding is als de firewall aan het opstarten is en ineens verdwijnt de connectie. Heel vreemd.

Verwijderd

Topicstarter
werkt nog steeds niet

Verwijderd

Topicstarter
hmm...ik heb als forwarder nu een DNS van m'n provider gepakt.
Ik heb ik een Forward Lookup Zone gateway.clarkconnect.lan toegevoegd en die Standard Primary gemaakt en dynamische updates toe laten staan. Deze zone bestaat NAAST de Active Directory Integrated zone example.rogaland.nl.
Vervolgens ClarkConnect gereboot en nu lijkt het te werken. Overigens heb ik CC nu Interactief gestart en bij elke service die hij start even gekeken of m'n 2000 server nog steeds een ping connectie had (ping -t 192.168.1.1). Ik dacht zodra die komt met een request timed out weet ik dat de service die ik daarvoor op CC startte dus problemen geeft.
Het LIJKT te werken zei ik dus al want na nog geen 2 minuten is het probleem weer terug: de 2000 server en CC kunnen elkaar dan niet meer pingen.
Hier moet toch een oplossing voor zijn? Op internet kan ik er niets over vinden.
Pagina: 1