[TV-kaart] slecht geluid tijdens capturen

Pagina: 1
Acties:

  • Niles
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 22-05 23:36
Ik heb sinds kort een Pinnacle PCTV Pro kaart gekocht en hij bevalt me goed. Het leek me natuurlijk erg vet om dingen van tv te rippen en als mpeg oid op te slaan :).

In het begin had ik al problemen met de beeldkwaliteit, die zijn nu echter verholpen. Ik heb hem een paar dagen nadat een maat van mij hem had gekocht zelf dus ook gekocht, en we hebben allebei hetzelfde probleem:

Tijdens het capturen van tv is de geluidskwaliteit zowel tijdens het opnemen, maar ook als je later het filmpje in WMP oid afspeelt erg slecht. Je hoort 'gekraak' en de bas klinkt raar, als je het in WMP later afspeelt word het alleen nog maar erger. Het geluid loopt ook niet gelijk met het beeld. Tijdens het 'gewoon' tv kijken heb ik nergens last van :/

Ik heb al vanalles geprobeerd in de software van Pinnacle, oa door het geluidsformaat te veranderen in alle soorten en bij zelfs de hoogste bitrate (256kb/s) klinkt het erg slecht! In de search functie heb ik geen antwoorden kunnen vinden op mijn vraag, behalve mensen waarbij het geluid naar een tijdje wegviel, of het geluid het gewoon helemaal niet deed. Het forum van Pinnacle (waarop ik kwam via GoT) verteld er ook niets over. Verder kan ik er op google ook niets over vinden (wel over andere problemen ivm geluid @ de Pinnacle PCTV Pro). Ik heb ook de FAQ van dit forum doorgelezen waar staat dat de beeldkwaliteit 99% van de gevallen slecht is omdat er meestal een splitter gebruikt wordt. Dat is bij mij ook zo dus ik heb om dat ff uit te testen de aansluiting met de tv-kaart rechtstreeks aangesloten op mijn aansluiting bij de kamer (immers als de beeldkwaliteit dan slechter word zou dat ook zo bij het geluid kunnen zijn :Y) ) Er veranderde echter niets, en verderop beneden hangt toch ook nog een versterker, het zou dus goed moeten zijn, en bij het 'gewoon' tv kijken is dat ook zo.
mijn systeemeisen zouden meer dan voldoende moeten zijn:

P.4 2,53ghz, 512mb DDR, Geforce 4MX en een SiS 7012 Wave onboard geluid.

Het pluggetje voor de Line-in (naar het onboard geluid) zit er ook goed in, hoewel als ik dit er _helemaal_ in stop slecht geluid krijg, als ik hem echter een milimeter of 2 terugtrek zit hij nog steeds stevig erin en is het geluid wel perfect (bij het tv 'kijken' dan tenminste). Ook dit zit dus allemaal goed. Ik heb ook nog gechecked of het koperen draad wat om de coax kabel is gewikkeld niet de connector raakt (ze zeggen dat je daardoor kwaliteitsverlies kunt krijgen), dat was bij 1 van de gevallen wel, nadat ik dat had opgelost verbeterde er echter neits (niet dat ik dat had verwacht... immers bij het tv kijken werkt het geluid perfect). Ik weet niet meer wat ik ermee moet doen, en zo is het capturen niet relaxed en heb ik er spijt van dat ik de kaart heb gekocht, tenslotte wilde ik het een beetje als videorecorder gaan gebruiken, en heb expres de 'pro' versie gebruikt omdat daar toch weer iets meer opties opzitten ivm capturen en features.

Dit probleem hebben wij dus samen :'(. zijn systeemeisen zijn echter behoorlijk wat lager (P3 meer weet ik niet precies) maar dat zou mijn insziens niet veel invloed moeten hebben op het geluid.

Mss een lang verhaal maar ik hoop dat iemand een oplossing weet.

Overigens nog iets wat bij mezelf opviel:
Bij die maat van mij zie je bij het proggie wat bij de kaart geleverd word onder opties en dan 'audio' 2 balken die iets weergeven dat met het geluid te maken heeft. er staat daar "Links" en "rechts" met 2 balkjes, echter alleen de meter met "links" is vol (terwijl ik wel uit beide boxen geluid hoor B) ). Je kunt kiezen uit verschillende audiokanalen, je kunt daar ook mono kiezen daar staat hij echter niet op. Het staat op "Stereo Kanaal 1+2", geen van de andere opties brengt er verandering in. Dit is echter alleen bij mij zo, bij hem niet...?

Weet iemand een oplossing voor beide problemen?

  • Niles
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 22-05 23:36
niemand die hier een antwoord op weet? :'(

Verwijderd

Ik heb wel een suggestie mbt een extra testje wat je uit zou kunnen voeren om 't probleem te lokaliseren.

Ik vermoed namelijk dat 't probleem niet zozeer de TV kaart is, als wel de onboard soundcard.

Tijdens 't caputeren gaat er nogal wat data heen en weer over de bussen in je computer, met name de PCI-bus heeft 't nogal zwaar.

De onboard soundcard kan bv door te lage latency wel eens een beetje 't ondergeschoven kindje worden bij zoveel activiteit.


Daarom zou je eigenlijk 't volgende eens moeten proberen:

Sluit op de line-in nu niet de TV kaart aan, maar bv een minidisc of CD-speler. Neem nu een stuk muziek oid op zonder dat je TV captured, maar wel met dezelfde instellingen mbt tot samplingrate en compressie ed. Controleer of dit zuiver klinkt.


Capture vervolgens wél een stuk TV, maar laat gewoon de minidisc of CD-speler aangekoppelt en speel muziek af.

Controleer nu de kwaliteit van de opgenomen muziek. Als de kwaliteit net zo erbarmelijk is in vergelijking met 't geluid van de TV kaart, heb je de schuldige.


'T wordt overigens niet gewaardeerd als je binnen 24 uur je topic kicked :/ komt erg drammerig over namelijk, en zorgt ervoor dat ik eigenlijk geneigd ben om je probleem links te laten liggen...

[ Voor 12% gewijzigd door Verwijderd op 21-06-2003 16:52 ]


  • Niles
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 22-05 23:36
Als ik mijn mp3 speler eraan koppel begint ie meteen met afspelen van de muziek, ik krijg dan gewoon perfect geluid. Als ik vervolgens capture (met de mp3 speler eraan) dan is het geluid weer bar slecht....

  • Niles
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 22-05 23:36
Ik ben er achter gekomen dat het beeld capture en het geluid capture op dezelfde IRQ zitten, ik draai WinXP en daarin kan ik dat niet zomaar veranderen. Na wat zoeken met google blijkt dat ik dit in m'n BIOS moet veranderen alvorens ik het in WinXP kan gaan doen. Dat wat ze op die forums vertellen komt echter niet in mijn BIOS voor. Hoe zorg ik ervoor dat ze niet op dezelfde IRQ zitten, want volgens mij is dat het probleem en heeft de geluidskaart gewoon een low latency (zo heet dat toch...?)