Router, compacte distro? LFS of distro strippen?

Pagina: 1
Acties:
  • 28 views sinds 30-01-2008

  • Tha_Butcha
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15-04 11:50
Situatieschets:

ADSL verbinding, verdeeld door een 486 die smoothwall draait. Naast de gebruikelijke werkstations, een stel servers: Interne DNS, LAMP, LDAP etc. (1 linux bak en 1 win2k bak, kweetut :x )

Probleem:

Ik diverse "distro's" uitgeprobeerd, waaronder Smoothwall en FreeSCO. Ik draai nu Smoothwall 2.0 beta. Alleen ik word een beetje zat van die zooi die het maar half doet, en ik heb het gevoel dat ik niet helemaal controle heb, want ik kan zelf nix erbij zetten, en weet niet waar de zooi staat.

Ik wil dus graag een compacte distro hebben, met alleen erop, wat ik nodig vind, niet van die extra bullshit.

Vraag is dus nu, kan ik beter met LFS in de weer (heb redelijke ervaring met linux: debian, RH, SuSe, Slackware, Gentoo en ik kan wel wat scripten) of kan ik beter een distro (denk debian of Slack) pakken en die helemaal strippen?

Als ik LFS moet doen, kan ik dan die HD van de 486 in een snellere bak pleuren o.i.d. om de compile tijd te omzeilen/verkleinen. En ten 2e: kan ik er zelf mijn eigen "distro" mee bouwen (dat ik dus als om een of andere manier de installatie kwijt raak, dan een cd'tje ofzow er in pleur, en dan de zooi gewoon kan installeren)? Of wordt er iets anders gebruikt om een reguliere distro te bouwen?

Debian heb ik op me andere linuxbak staan, werkt wel lekker, maar helaas zijn ze nogal traag met updaten : / Gentoo is me iets te bleeding edge. Slackware heb ik ook mee gewerkt, wel relaxed, behalve de initscripts, die vond ik wat minder.

Als ik dus een distro het beste kan strippen, waar moet ik opletten dan?

Compromises are for the weak


  • Stacium
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online

Stacium

Perfect Molecular Chaos

Als Gentoo al te bleeding edge is zou ik zeker geen LFS gaan proberen

persoonlijk zou ik debian pakken, als je ze te traag vindt met updaten en je vindt dat belangrijker dan betrouwbaarheid -> gebruik unstable

maarruhhh: Welk OS (bv. Linux distro) moet ik nemen? Part 2

It seemed like a good idea at the time


  • deadinspace
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 02-05 18:38

deadinspace

The what goes where now?

Zoals je in NOS policy - updated 01/04/03 en FAQ Non-Windows Operating Systems - Update: 13/02 had kunnen lezen is daar een groot topic voor: Welk OS (bv. Linux distro) moet ik nemen? Part 2

Gelieve je vraag daar opnieuw te stellen :)

Dit topic is gesloten.