Toon posts:

[XP] Vage reboots

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Om te beginnen, search levert niets op, google ook niet (veel) ! :)

Nu we dat uit de wereld hebben geholpen, wil ik even mijn probleem delen met de users alhier, misschien heeft iemand een oplossing....

Sinds gister doet mijn machine ineens heeeeel erg raar.

Ik wou mijn SVCD collectie eens gaan overzetten naar DVD, dus SVCD2DVDMPEG gedownload en aan de slag! Geen probleem allemaal, totdat ineens mijn PC een BSOD liet zien met de volgende code: Stop 0x0000000A.

Eerst dacht ik er niets van, dus ben het nog eens gaan proberen. Weer hetzelfde. Omdat het ding vastliep op de audio conversie, de nieuwste drivers voor mijn Audigy gedownload en proberen te installen. Let wel, proberen dan! XP kwam namelijk wederom met een BSOD aanzetten, deze keer een melding van een "Faulty driver". Om het hele probleem aan de kant te zetten, Audigy drivers eraf, kaart eruit en terug naar onboard. Probleem blijft! :( :(

Memtest-86 gedraaid, alles ok, Seagate testprogje, ook alles goed. Alles wat ik maar kan controleren heb ik gedaan, voedingsvoltages ook perfect, zelfs proc teruggeclocked naar 1800+ (stond/staat op 2000+), ook dit lost niets op.

Nog even gedacht dat het kon liggen aan de VIA chipset en grote bestanden, maar DVDDecrypter bijvoorbeeld werkt prima! En die gebruikt bestanden van 1Gb!

Games lopen (tot nu toe) nog steeds prima, ben het probleem alleen tegengekomen toen ik een WMV video bestand aan het kijken was, toen mijn Audigy nog in de PC zat.

Het probleem is dus ineens verschenen en wil niet meer weg. Ik had voor die tijd geen drivers geupdate, Windows update staat ook uit, dus ook daar geen rare dingen van mogelijk.

Via Google kwam ik een hoeveelheid mensen tegen met hetzelfde probleem. Dingen als hardware vervangen, opnieuw installen etc. lijken niet te werken.
http://www.hardware-one.c...6043&forumid=qa&offset=40

Iemand een idee?

Hardware:
-------------------------------
Mobo: EPoX 8KTA3L+ (een na laatste BIOS, nieuwste voegt alleen CPU string toe)

HDD: AMD 1800+ (@2000+) (stressed @ 40 graden)

Mem: 1Gb Samsung PC133 draait op CAS3

HDD: 2 x Seagate Barracude IV 40Gb

Opticals: NEC 1100A / JLMS 165D

VGA: GeForce3 Ti200

PSU: AOpen 350W (die stille met 120mm fan erin)

OS: Windows XP + SP1
---------------------------------

Meeste hardware draait met nieuwste drivers.

  • Krewcial
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 31-05-2011

Krewcial

Pukke Bo!

Ik heb ook zoiets...gewoon tijdens normaal gebruik, browser, msn enzo, krijg ik gewoon random reboots...geeneens BSOD ofzow....start gewoon opnieuw op..poef!...nog nooit last van gehad....heeft misschien iets met Windowsupdate te maken?

Drugs lead nowhere, but it's the Scenic Route...


Verwijderd

Topicstarter
Windowsupdate bij mij in ieder geval niet, staat namelijk uit, zie boven :)

  • Maximize
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
http://www.tweakxp.com/tweakxp/display.asp?id=433
even voor de zekerheid aangezien er niks over in je startpost staat :)

Verwijderd

Topicstarter
Die link was zeker niet nodig hoor ;)

Maar.... probleem lijkt opgelost, heb mijn geheugen teruggebracht naar 1Gb, er zaten 2 x 512Mb PC133 Samsung en 1 x Dane-Elec 256Mb PC133 in.... Dane-Elec eruit en presto! Werken als een trein! :)

Module nogmaals getest met memtest en die is prima in orde... Vaag hoor, ze hebben ruim 3/4 jaar samengewerkt en nu ineens fouten :?

Verwijderd

http://support.microsoft....aspx?scid=KB;EN-US;311564

Maar eh je zei stop code 0x...A echter wat staat er bij IRQ_LESS_OR_NOT_EQUAL of andere info?

[ Voor 45% gewijzigd door Verwijderd op 03-06-2003 17:07 ]

Pagina: 1