Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Garmin Forerunner 245 | hardlopen ftw! | Voeg me toe op Gamin Connect of Strava
tips voor New York
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
edit:
voor de impedantie denk ik dat je het beste gewoon naar de lokale elektroboer je probleem kunt voorleggen, hij weet de juiste kabel-impedantie. De lengte overbruggen lukt zeker
[ Voor 31% gewijzigd door sjoerdb2 op 26-05-2003 12:09 ]
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Verwijderd
Verwijderd
Ik gebruik beide kernen als signaal draad (+) en de mantel als massa.
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Denk dat als je een kant en klare kabel koopt van ca 15 m (dus goed afgeschermd en audio en video in 1, 3 pluggen aan elke kant) je toch zult moeten rekenen op een eurotje of 40. Goed splu is nu eenmaal duur. Zelf maken kan ook, alleen is het dan ff afwachten hoe de kwaliteit zal zijnTheShadow schreef op 26 May 2003 @ 12:12:
Maar heeft ook iemand een idee wat voor specs een dergelijke kabel moet hebben?!? Ik kan natuurlijk wel naar de elektronicaboer gaan voor een videokabel maar dan wil ik in 1 keer de juiste hebben. En geen overbodig dure het liefst...
Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)
Verwijderd
Precies, de 15 meter kabel die ik heb, was kant en klaar en kostte 40 euro.The_Eagle schreef op 26 mei 2003 @ 12:16:
[...]
Denk dat als je een kant en klare kabel koopt van ca 15 m (dus goed afgeschermd en audio en video in 1, 3 pluggen aan elke kant) je toch zult moeten rekenen op een eurotje of 40. Goed splu is nu eenmaal duur. Zelf maken kan ook, alleen is het dan ff afwachten hoe de kwaliteit zal zijn
Verwijderd
Voor de meest ideale oplossing moet de impedantie van de kabel gelijk zijn aan die van de video uitgang van je videokaart.
Het gaat alleen om het videosignaal. De audio heb ik vanwege mp3z en spelletjes al langer naar mijn versterker lopen. De impedantie van de kaart weet ik zo niet maar is dit geen standaard impedantie? 75Ohm lijkt me wel gangbaar maar zeker weten is altijd fijner. Heeft de scart in van je tv/videorecorder nog een bepaalde impedantie? (als je daar een tulp verloopje voor koopt)-TAZZ- schreef op 26 mei 2003 @ 12:21:
Gaat het alleen om het video signaal of ook audio??
Voor de meest ideale oplossing moet de impedantie van de kabel gelijk zijn aan die van de video uitgang van je videokaart.
Kan iemand misschien op de isolatie van zijn eigen kabel naar de impedantie kijken?
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Ik heb zelf een H+ kaart, en mijn tv er op aangesloten met een kabel van 10 meter (coax, composiet). De goedkoopste kabel die er is, iets van €1,50 (voor 10 meter), en het beeld is superstrak.TheShadow schreef op 26 May 2003 @ 12:01:
Ik wil graag mijn realmagic Hollywood+ DVD kaart op mijn TV aansluiten. De afstand tussen de PC en de TV is ongeveer 10 meter. Kan dit?
Wat voor soort kabel ben ik dan nodig? (qua afscherming, impedantie enz)
Heb wel in de search gekeken maar daar werd ik niet echt veel wijzer van...
Kan iemand me een bruikbare tip geven?
Zie om eerlijk te zijn nauwelijks tot geen verschil met mijn DVD speler, of als ik hem heb aangesloten via een 10 meter s-video kabel (van €2,40).
Kortom het is geen enkel probleem en geef vooral niet te veel geld uit aan dure kabels, want goedkope kabels werkend perfect.
Verwijderd
5 meter kostte me €4,10 (Conrad) en 10 m kost €10,20. Hij is duidelijk beter afgeschermd als dat superdunne standaard kabeltje. Persoonlijke aanrader
Jij hebt dus op een zelfde soort kaart coax met tulp pluggen? of is composiet nog weer wat anders? En wat is de impedantie van die kabel?Oscar Mopperkont schreef op 26 May 2003 @ 12:46:
[...]
Ik heb zelf een H+ kaart, en mijn tv er op aangesloten met een kabel van 10 meter (coax, composiet). De goedkoopste kabel die er is, iets van €1,50 (voor 10 meter), en het beeld is superstrak.
Kortom het is geen enkel probleem en geef vooral niet te veel geld uit aan dure kabels, want goedkope kabels werkend perfect.
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Waarom een UTP kabel? Omdat deze makkelijk onder de plint past. Afstand is ~10-12meter.
Banaan (W11): Ryzen7 5800x / Asrock B550M Pro4 / Radeon RX7800 XT / 32GB DDR4 / 1TB M2 980Pro + 2TB WDBlue M2 + 1TB SSD 970Pro | AnaNAS (UnraidOS): - Core I5-10500T (2.3GHz) / Asrock H510-M / 32GB DDR4 / 1x 1TB SSD + 250GB M2 + 1x 6TB HDD + 7x 4TB HDD
Maar ik denk dus dat ik een metertje of 10 coax van 75Ohm koop met vergulde tulp pluggen. Daarbij een verloopje van tulp naar scart en dan in m'n videorecorder omdat de scart van m'n video in m'n tv zit..
Een dag niet geprutst is een dag niet geleefd.
Ik heb idd (de dunste)coax met tulp-pluggen. Met composiet geef ik aan welk signaal ik gebruik. Je hebt op de H+ een composiet signaal en s-video signaal.TheShadow schreef op 26 May 2003 @ 12:50:
[...]
Jij hebt dus op een zelfde soort kaart coax met tulp pluggen? of is composiet nog weer wat anders? En wat is de impedantie van die kabel?
Het composiet signaal (wat iets mindere beeldkwaliteit geeft) gaat over een simpel coax kabeltje, s-video gaat over een meer-aderige kabel en heeft geen tuulp-stekkertjes als aansluiting.
Maar ik zou het eerst echt proberen met een kabel van €1,50 voordat je te veel geld gaat uitgeven aan dure kabels.
Verwijderd
En waarom verguld als ik vragen mag?TheShadow schreef op 26 May 2003 @ 13:11:
Ik wil het liever wel een beetje met normale kabel doen. Ik heb ook al een godsvermogen aan CAI kabel uitgegeven voordat het tv-beeld over 25-30 meter een beetje fatsoenlijk was.
Maar ik denk dus dat ik een metertje of 10 coax van 75Ohm koop met vergulde tulp pluggen. Daarbij een verloopje van tulp naar scart en dan in m'n videorecorder omdat de scart van m'n video in m'n tv zit..
Je weet dat dat alleen zin heeft als de connectors ook verguld zijn?
Shoot me als ik je onderschat nu