Toon posts:

[alg] revisie systemen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Sorry voor de ietswat onduidelijke titel, kon even niet veel beters verzinnen. Misschien dat een modje een beter idee heeft.. ;)

In mijn omgeving [ webdev omgeving ] begint CVS een interessant stuk software te worden. Teminste, de functionaliteit wordt interessant gevonden. Heb CVS inmiddels ook al eens bij een bedrijf geintroduceerd waar ik destijds als freelancer bezig was. Wanneer juist gebruikt is het een erg handig stuk software.

Nu zijn er tegenwoordig nog minstens 2 andere SCM systemen die ook erg interessant zijn. Dit zijn Subversion en Arch. Beide systemen kennen het concept van een patch set en daarmee het begrip atomic commit. Goed, dit zijn misschien een beetje hype-termen aangezien ons geliefde penguinnetje wordt gesteund door een scm dat dat ook kan... ;)

Anyway, die 2 ( of eigenlijk horen ze bij elkaar he ) features zijn wel interessant. Het feit dat je met 1 commando een commit over 20 files kan terug draaien is toch echt wel handig. Probeer dat maar eens met CVS. Ik heb alle 2 de systemen eens bekeken. Daarmee bedoel ik dat ik tutorials gelezen heb, niet de systemen geinstalleerd. Zijn er mensen die deze systemen gebruiken? Wat vind jij de sterke punten ervan ? Zijn er nog andere systemen die misschien meer gericht zijn op webdevelopment ?

Referenties

Subversion: http://subversion.tigris.org/
Arch: http://regexps.srparish.net/www/
CVS: http://www.cvshome.org/

  • mbravenboer
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 06-11-2025
Subversion heeft 1 gigantisch voordeel ten opzichte van CVS: versioning van directories. Je kan een project gewoon via normale weg volledig herstructureren: move en copy met behoud van history op zowel directories als files. CVS zorgde er helaas voor dat herstructureren met behoud van history onmogelijk of zeer ranzig was.

Dit staat ook duidelijk vermeld als grootste voordeel van Subversion bij de doelen van op de front-page.

Blog, Stratego/XT: Program Transformation, SDF: Syntax Definition, Nix: Software Deployment


Verwijderd

Topicstarter
*subtiele oplazer geeft*

  • alienfruit
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 22-08 17:28

alienfruit

the alien you never expected

versioning is voor mietjes! :)
Uuh. Ik gebruik zelf cvs, vind ik zelf prima werken ben zelf wel een andere systeem aan het bekijken geofeorce ofzoiets.