Verwijderd schreef op 15 May 2003 @ 10:50:
De server waar deze twee netwerkkaarten inzitten fungeert als ISA server.
En aangezien de externe subnetten via de Interne netwerkaart van de ISA server naar het internet gaan ontkom ik er niet aan om twee default gateways op te geven. Als ik dit voor de interne kaart niet zou doen dan weet deze niet waar hij het pakketje naar terug moet sturen. Ik weet ook dat dit niet de juiste configuratie is. Maar volgens mij moet het toch ergens mogelijk zijn om aan te geven welk primairy default gateway hij moet gebruiken.
Subnetten doe je niet via een default gateway routeren, die doe je met een static route. Da's denk ik wat jij bedoelt ook. Zoiets als:
Pakketje voor 10.0.2.*/24 moet via NIC met adres 10.0.0.1
Routeer je met:
Destination: 10.0.2.0 Subnet 255.255.255.0 Gateway 10.0.0.100
(De router die het 10.0.0.0/24 subnet aan het 10.0.2.0/24 subnet koppelt noem ik ff 10.0.0.100)
Als je dit niet begrijpt denk ik dat je je even in IP routing moet gaan verdiepen
[Edit] Je denkwijze is overigens fundamenteel verkeerd door te denken dat een Default Gateway -per- NIC is. Voor de routing tabel maakt het aantal interfaces niet uit: Er is maar 1 routing tabel per systeem. En de routing tabel kan maar 1 default gateway hebben. De rest van de routes moet gedefineerd worden, al dan niet automagisch.
[
Voor 14% gewijzigd door
Aetje op 15-05-2003 11:13
]