Ik ben nu al een tijdje in discussie met een vriendin van me wat nu de snelste manier van zeilen is.
Zij zegt dat voor de wind zeilen (met de wind mee dus) het snelste is. ze geeft als argumenten dat het met weerstand te maken heeft.
Zij zegt dat voor de wind zeilen (met de wind mee dus) het snelste is. ze geeft als argumenten dat het met weerstand te maken heeft.
Ik zeg dat aan de wind (dwars op de wind) het snelste is, omdat je dan met krachten en afbuiging van de wind zit.Steven, deze discussie hebben we al eens gevoerd... ik blijf van mening dat je het snelst gaat (in een kielboot) als je vóór de wind gaat..... in mijn zeilboek wordt dit tevens bevestigd. Heb jij eigenlijk al wel eens geplaneerd?? Als je goed naar de golven kijkt en voor de wind gaat, kun je dit leuke principe eens leren!! Succes ermee
(naar aanleiding van onze eerdere dicscussie over dit onderwerp, had ik dit even nagevraagd op de zeilschool waar ik zeil. Mijn mening was namelijk vroeger ook dat ik aan de wind het snelste zou gaan..... het tegendeel is waar-> voor de wind ga je het snelste omdat je kan meeliften met de golven (onder water en boven water) tevens heb je minder weerstand van de kiel en ligt je boot zo minmogelijk onder water waardoor de wrijving minimaal is. Verder gebruik je de bolling van je zeilen optimaal (als ze tenminste in de goede stand staan) dus dat van die deeltjes die langs de zeilen gaan en de kortste weg kiezen, waardoor er boven en onder druk onstaat.
Wie kan me nu eens een goede theorie aanleveren met overtuigende argumenten?Ja, alleen is het niet waar.
Een zeil werkt zo:
1 Een zeil buigt de wind om. Hiervoor is een kracht nodig. Dit is nou je zeilkracht.
Hoe meer je dus ombuigt hoe groter de kracht.
2 Aan loef buigt je zeil de wind af door een soort van botsing, de wind wordt als het ware gewoon de bocht omgeduwd.
3 Aan lij wordt de wind omgebogen doordat de wind als het ware het gat wat je zeil “graaft” in de lucht graaft word ingezogen.
verder wijs ik je op deze pagina:
http://members.lycos.nl/pworules/zeilen.html
of
http://zeilplan.net/leren...kst2.php?tekst=zeilen.txt
Er wordt daar prima uitgelegd hoe een zeil werkt. Wanneer je de tekst ook snapt dan begrijp je ook meteen dat de wind van achteren wel erg simpel gedacht is.
Trouwens, denk even aan gemiddelde beelden van de tv, heb jij daar ooit iemand een race zien winnen met voor de wind varen? Precies!
[ Voor 70% gewijzigd door Pindkaas op 13-05-2003 16:10 ]
"Luie mensen worden ook moe!"