dwarf >>>
ik niet? -> dan jij ook niet!
als iedereen zo zou denken dan was er nog een veel groter tekort aan donor-organen!
Juist niet. Als het verplicht wordt om donor te zijn om ook donororganen te mogen ontvangen dan zullen een hoop mensen zich aan gaan melden. Dan komt namelijk het eigenbelang erbij kijken. En dan zijn een hoop mensen opeens wel bereid om donor te worden.
het lijstje met mensen die volgens jou niet voor transplanatie in aanmerking komen wordt steeds langer.
rokers, drinkers, blowers, mensen met een strafblad, Diadem () ,mensen die zonder gordel rijden, een X-aantal gelovigen, etc...
what's next?
Dit verzin je gewoon. Ik zei juist alleen bij rokers en bij mensen die zelf ook geen donor zijn. Aanvankelijk zei ik het ook over mensen met strafblad maar dat heb ik teruggenmomen.
Ik zei juist dat je niet mensen zoals jij noemt er bij moet gaan halen, omdat dat niet te controleren is.
En hoe je aan gelovigen komt is me helemaal een raadsel. Jij beschuldigt me hier gewoon van discriminatie op grond van geloof.
ik weet niet hoor, maar als iemand mij van doodslag zou beschuldigen dan zou ik in het _gunstigste_ geval ook mijn mond houden.
Misschien gaat zo'n uitspraak erg ver, misschien ook niet. Laat ik het er dan op houden dat je mede verantwoordelijk bent voor iemands overljden.
Tlight >>>
Ik vind dat iedereen die verwacht dat hij of zij een donororgaan krijgt van iemand als hij of zij dat nodig heeft, moreel verplicht is om zelf ook donor te worden.
Ik had het niet beter kunnen verwoorden.
El marcianato >>>
waarom is het moord als je je organen niet beschikbaar stelt?
Omdat er iemand kan overlijden doordat jij je organen niet ter beschiking stelt maar graag meeneemt naar 3 meter onder de grond. Of dat jij die zooi liever laat verbranden. Daardoor kan er dus iemand overlijden en ben jij dus indirect medeverantwoordelijk voor zijn dood.
als iemand wel een orgaan ontvangt is de kans vrij groot dat ie daarna nog steeds dood gaat. (precies gelijk aan 100%)
Als je niets zinnig te melden hebt ga dan gewoon chatten bij TMF.
dat er een min of meer passend orgaan beschikbaar is wil nog niet zeggen dat die persoon daarna gewoon verder kan leven, alsof hij van zichzelf een gezond orgaan had. er kan nog vanalles mis gaan, na een transplantatie zit iemand voor de rest van zijn leven onder de medicijnen. de operatie zelf is ook niet zonder risico.
Ja en? Het is aan de persoon die dat orgaan ontvangt om de risico's tegen de baten af te wegen. Ik geef iemand alleen maar de keuze door mijn organen ter beschikking te stellen.
En vaak is er geen eens en keuze en is het gewoon een kwestie van transplantatie met alle gevolgen van dien of simpelweg doodgaan. Dus alle argumenten die je aanvoert zijn irrelevant.
gewetensvraag: stel, je doneert een nier, maar bij de operatie overlijdt de persoon. zonder die nier had hij nog jaren kunnen leven, alleen wat beperkt en gehinderd door nierdialyse. ben je dan niet ook een moordenaar?
Zoals Tlight al zei is leven zonder die nier absoluut geen pretje. En het is aan de patiënt de afweging waar hij voor kiest. Wat hij kiest, daar sta ik verder buiten. Alleen maak ik zijn keuze mogelijk, anders had ie geen keuze gehad.