[virtualdub] Audio syncen, ik snap het niet echt

Pagina: 1
Acties:

  • SkyStreaker
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:40
Ik heb filmpjes waarvan de audio niet helemaal synchroon is.

Met virtualdub heb ik de avi van elkaar gescheiden, dus nu zit ik met een audioloos avi (xvid compressie) en met een ongecompresseerde wave.

De video is 1:35.32 lang en audio is 1:35.28. (de audio loopt trouwens voor op de video, lijkt het)

Het enigste wat ik weet is dat je audio dan moet compresseren in de avi, dan moet het goed gaan. Maar in virtualdub, als ik de wave nog niet in de avi heb geplant, maar de wave als bron voor geluid gebruik, loopt het nog niet synchroon. Normaliter zou het nu al normaal moeten wezen voor zover ik weet.

Vanzelfsprekend heb ik verder gezocht maar kom terecht bij ingewikkelde rekensommen waar ik helemaal niks van snap of ingewikkelde instructies.

Hoe moet ik nu precies verder?

(ik heb trouwens ook iets geinstalleerd dat heet ReClock, dat helpt ook niet)

[ Voor 5% gewijzigd door SkyStreaker op 17-04-2003 14:15 ]

StabilityMatrix Discord -> (persistent invite linkje)


  • Extremiel
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 08-01-2025
Je kan proberen de audio eerst op te rekken met een programma als cooledit i.o.d.
als de audio dan even lang is als je video gewoon weer met virtual dub in elkaardraaien. Verder niks moeilijks aan lijkt me...

Verwijderd

Je moet een delay installen, meestal zit dat tussen de 0 en 180 ms. Kwestie van proberen en testen dus. Je vindt guides hierover op www.doom9.net
Verder niks moeilijks aan lijkt me...
Doe maar eens 10 filmpjes syncen dan had je dit niet gezegt ;) , dit kan behoorlijk lastig zijn zeker als er nog problemen midden in de film onstaan, dus als je met meer dan 1 sync loss te dealen hebt . :7

[ Voor 48% gewijzigd door Verwijderd op 17-04-2003 14:28 ]


  • SkyStreaker
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:40
-niet meer van toepassing-

[ Voor 132% gewijzigd door SkyStreaker op 17-04-2003 23:26 . Reden: weggehaald ]

StabilityMatrix Discord -> (persistent invite linkje)


  • SkyStreaker
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 22:40
Ik heb dus zgam de aanwijzingen (http://www.doom9.org/virtualdub_procedures.htm#alternate) gevolgd, maar ik kom op dit uit:
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/srbekooij/synch!.jpg
Ten 1e, 13,3 minuten aan stilte toevoegen lijkt me niet de goeie oplossing en een ongelofelijk lange stilte aan het einde lijkt me ook niet handig.
Ik weet echt niet wat ik verkeerd doe hier. Ik reken alles om naar secondes (de tijd wanneer een deur dichtklapt, het einde en het begin ahw.)
De deur "klapt" dicht op 7:23,443 en het einde is op 7:23,735 in de avi
De avi is is 1:35:32,774 lang, de audio zit op 1:35:28,32 lengte.
De deur "klapt" dicht op 7:23,03 en het einde is op 7:23,849.
Ik weet echt niet waar ik een verkeerde berekening maak, ik kom er echt niet uit :? :?

[ Voor 12% gewijzigd door SkyStreaker op 17-04-2003 23:27 ]

StabilityMatrix Discord -> (persistent invite linkje)