Nieuwe pc voor videomonteren en wat voor apparatuur?

Pagina: 1
Acties:
  • 49 views sinds 30-01-2008

  • Binnetie
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 12-06 11:00
Ik heb op dit moment het volgenden systeem thuis staan waar ik mee aan videobewerkign doe:

AMD TB 750
448 mb sdram geheugen
Geforce 4 TI-4600 grafischekaart
10 gb hardeschijf voor windows
80 gb hardeschijf voor videomontage bestanden
17 inch tft scherm
Soundblaster live 1024 OEM
24 x brander
DVD-Rom speler
Pinnacle Studio DC 10 plus kaart voor analoge montage
Advance Firewire kaart voor digitale montagen
Studio 7 met alles erop aan eraan
Alles draaid op Windows XP Pro

Nu wil ik deze pc gaan upgraden omdat het monteren nu gewoon te traag gaat en het "berekenen" van een montage van 2 uur gewoon heel erg lang duurd.

Ik wil er een nieuw mobo, processor en geheugen inzetten (misschien nog aan andere dingen die ik kan veranderen?)

Tijden het monteren krijg ik ook telkens vastlopers en andere dingen en overgangen die niet gerenderd worden, wat weer lijdt tot een vastloper tijdens uit voor naar een videonband.
Ik wil dus ook overwegen om een videobewerkingskaart te nemen die alles aankan, dus analoog in en uit, digitaal in en uit, realtime enzo! Maar wat kan ik het beste nemen inclusief software voor het monteren?

ALVAST BEDANKT!

Het budget zal zo rond de 800 euro liggen

[ Voor 3% gewijzigd door Binnetie op 13-04-2003 13:41 ]


  • -=bas=-
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 17-07 05:15
Als je de searh gebruikt kom je wel meer info tegen over dit soort vragen. :)

Zorg voor een snelle hardeschijf voor het bewerken van je videofilm want die 80GB+ schijven zijn relatief erg traag ondanks dat ze op 7200 rpm lopen en 8MB cache hebben.
SCSI schijven zijn tegenwoordig weer 2x zo snel als IDE schijven en kleine schijven (10GB) zijn niet zo belachelijk duur meer.
Je zou ook een IDE-RAID configuratie kunnen nemen, dat versnelt de boel ook bijna met een factor 2. Tegenwoordig zit het ook standaard op het (betere) moederbord.


Verder komen vastlopers meestal door rotte software. Alles opnieuw installeren helpt meestal ook een boel.

Een echt videobewerkingskaart kan je met 800 euro niet kopen, die zijn vele malen duurder.

Senile! Senile Oekaki


  • jenk
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 09-08 08:59
Een 80gig+ op 7200 toeren met 8mb cache traag?
Waar haal je die informatie vandaan; ik lees alleen maar in test dat de nieuwere types harde schijven sneller zijn dan de oudere types.
Volgens mij is een 80gig+ op 7200 toeren met 8 mb cache juist zeer geschikt voor videobewerking vanwege de 8mb cache.

  • LopeZ
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 19:27

LopeZ

Too much is never enough

Zet je vraag nog eens neer en dan in dit topic:
"Wat kan ik het beste hieraan upgraden" deel 5

Dit topic is gesloten.