Hardware Diagnostic Tools

Pagina: 1
Acties:
  • 1.258 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb de search gebruikt maar ik kon hier niets over vinden.

Ik heb vroeger tijdens mijn werk altijd gebruik gemaakt van QTech Pro, een programmaatje dat softwarematig kan testen wat er kapot is in een pc.
Nu loop ik te googlen maar ik ken nergens een site vinden waar je dat kan downloaden of eventueel de fabrikant van dat programmaatje.
Misschien weten mensen hier waar ik het wel kan vinden.

Bij voorbaat dank

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KompjoeFriek
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 11-06 04:49

KompjoeFriek

Statsidioot

Jammer, maar helaas. ik kon QTech Pro ook niet vinden.
een beetje ge-Googled:
tool 1 : TuffTest (Win installer / OS independant)
tool 2 : Micro-Scope (OS indepandant)
Zelf gebruik ik altijd Pc-Check, deze werkt perfect!
(helaas krijg ik die niet gekopieërd :( )

WhatPulse! - Rosetta@Home - Docking@Home


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Qtech Pro googlen levert mij een Russische site op met pagina's over 1 user die een probleem post in een forum...

QTech diagnostic levert mij http://www.qtechinternational.com/QISPage1.htm op.

Even alternatieven aanwijzen:
- http://www.directron.com/pccheck.html
- http://www.pccertify.com/
- http://www.tufftest.com/
- http://www.pc-doctor.com/
- http://www.windsortech.com/

Meer te vinden via:
- http://directory.google.c...ers/Software/Diagnostics/
- http://dmoz.org/Computers/Software/Diagnostics/
- http://216.239.51.101/sea...oftware+PC+OS+independent
- simpele diagnostic zooi (Windows): http://tucows.casema.net/diag95_default.html



Alternatief voor software, een 80h POST kaartje...

Afbeeldingslocatie: http://shop.informatique.nl/pictures/127011.gif
Prijs:€ 22.50 inclusief BTW. bij Informatique

Info: Epox- P80P.pdf



- Hoe groot was Q-Tech Pro?
- Wat waren zijn functies, mogelijkheden?
- Was het OS onafhankelijk / eigen ingebouwd OS?
- Op welke media stond het (disk/CD/DVD etc)?

[ Voor 102% gewijzigd door Verwijderd op 10-04-2003 18:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
q-tech pro was een linuxbased programaatje wat ie dan in je command prompt start dus OS onafhankelijk

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DJSmiley
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 26-07 23:55
Quicktech Pro is onderdeel van de Ultra X Diagnose soft/hardware

Wordt in Nederland geleverd door Ultra X Benelux. Verrekte handig spul, ik heb het hier ook op mn werk in gebruik.

http://www.uxd.nl/

Liep vd week ook al een topic over:
PHD, wie heeft hier ervaring mee?

[ Voor 9% gewijzigd door DJSmiley op 14-04-2003 17:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Kijk, daar hebben we wat aan !

Het programma heet dus eigenlijk QuickTech Professional (QTP) ipv Qtech Pro...
En is gebasseerd op een bootable diskette. Interessant pakket:
  • Wordt uitgevoerd vanaf één diskette
  • Ondersteunt en test meerdere processors
  • Onafhankelijk van het besturingssysteem
  • Volledig geautomatiseerde burn-in
  • Nieuwe functie om de vaste schijf te wissen
QuickTech PRO (QTP) is de professionele diagnose softwaresuite van Ultra-X. Het is ontworpen om tegemoet te komen aan de hoge en voortdurend veranderende eisen van professionele pc-probleemoplossers.

De suite bestaat uit QuickTech Professional en QuickTech Personal. De combinatie van deze producten biedt ongeëvenaarde mogelijkheden op het gebied van probleemoplossing. Het product is zo gemakkelijk te gebruiken dat u er in enkele minuten mee leert werken. De suite is zo krachtig dat deze alle andere diagnosesoftware die u momenteel gebruikt overbodig maakt. Alle software ondersteunt pc's met een 486- tot Intel Pentium 4-, AMD- of Cyrix-compatibele processor.

QTP kan worden uitgevoerd in twee modi. In de zelf startende modus (SB, Self-Booting) gebruikt de software opdrachten voor directe hardwaretoegang om een echte low-level diagnose uit te voeren. Als uw test een besturingssysteem vereist, start u eenvoudig op naar een DOS-prompt en start u QTP. In beide gevallen verschijnt er een menubalk. Kies eenvoudig een optie in een van de vier menu's: Quick Inventory, System Configuration, Diagnostics of Burn-In.

Wanneer u Quick Inventory en System Configuration kiest, toont QTP zeer accurate informatie voor elk apparaat. Er worden tot 65 pagina's met systeeminformatie weergegeven. Deze informatie vermeldt talloze apparaten, merknamen en serienummers. Andere informatie omvat: DMI/SMI, PCI, PnP, APM, ACPI, ESCD, BIOS 32, IDE, SCSI, RAM en nog veel meer. U kunt deze informatie weergeven op het scherm, opslaan in een bestand of naar een printer sturen.

QTP onderwerpt uw systeem aan de krachtigste diagnose tests die er bestaan. Deze omvatten: 57 moederbordtests, 28 test voor vaste schijven, 9 tests voor het diskettestation, 15 tests voor CD-ROM, DVD, CD-RW, ARMD (Zip en LS120), 20 COM-poorttests, 25 tests voor de parallelle poort, 20 modemtests, 21 (parallelle) printertests, 15 tests voor de grafische kaart, 9 monitortests, tests voor de geluidskaart, een luidsprekertest, muistests, een afzonderlijke test voor elke toetsenbordtoets, 24 unieke geheugentests die zijn gebaseerd op een eigen algoritme en nog veel meer. Dit levert een totaal op van meer dan 300 tests waarmee ook zeer moeilijk te vinden systeemfouten kunnen worden opgespoord.

QTP wordt geleverd met alles wat u nodig hebt om alle tests en functies uit te voeren op vrijwel elk type computer. De softwaresuite bestaat uit: één 25-pins parallelle, één 25-pins seriële en twee 9-pins seriële loopbackpluggen, een diskette met QuickTech Professional en een diskette met QuickTech Personal.

Er is een tevens een gelicentieerde versie van QTP Burn-In verkrijgbaar voor pc-assembleurs en OEM's
toon volledige bericht
Prachtig kaartje ook:
P.H.D. PCI (Professional Hardware Diagnostic PCI)
Afbeeldingslocatie: http://www.uxd.nl/pictures/hardware/phdpci.gif

Ik ga gelijk eens folders aanvragen :*)

Ultra-X Benelux
Ampérestraat 6b
2181 HB Hillegom
Tel +31 (0) 252-533 284
Fax +31 (0) 252-534 843
info@uxd.nl

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Is er ook een alternatief voor Quick Tech Pro? Wij hebben het op het werk maar het is super duur en.. moeilijk te kopieren!!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DJSmiley
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 26-07 23:55
Verwijderd schreef op 24 August 2003 @ 12:51:
Is er ook een alternatief voor Quick Tech Pro? Wij hebben het op het werk maar het is super duur en.. moeilijk te kopieren!!!
Tja, hoe wou je zo'n kaart kopieeren? Da's idd moeilijk: je moet ff print namaken :)

Diskettes stelt niets voor: gewoon een 1:1 sectorkopie proggie. RAWRITE, WINIMAGE, enzovoorts.

Ik deed het met een proggie wat oorspronkelijk voor m'n MSX was ;)
disk -> image op hdd -> terug naar disk.

Ik gebruik op mn werk NOOIT de originele diskettes, altijd een kopietje. En de quicktest pro heb ik gewoon op een bootable CD gefikt, sneller en betrouwbaarder dan een diskette. (Nero, bootable cd, en daar image van diskette selecteren)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Alternatieven: Verwijderd in "Hardware Diagnostic Tools"
Zoals oa dat 80h POST kaartje - ik heb hem, en het werkt perfect ter diagnose.
Pagina: 1