Indoubt schreef op 28 March 2003 @ 23:03:
Ik heb net zelf als test een actieve sub gebouwd. Als je op verschillende dingen let is het nioet zo moeilijk.
Kost wel net iets meer als "el cheapo" maar dan heb je ook wat.
Na lang zoeken een betaalbare luidspreker gevonden die laag kan in een kleine behuizing en wel Mivoc AXX1010", 10" 200 wat RMS Circa 50 euro (conrad electronics)
gecombineerd met subwooferversterker van Conrad 150 wat RMS aan 4 ohm Circa 110
In een basreflexkast van 22 liter NETTO met basreflexpoort (280 mm breed 12 mm spleet, 214 mm lang) Je raad het all de binnenbreedte van de kast is ook 280 mm
Speelt heel aardig met zeer goede respons.
Was wel een proefprojectje om te kijken of ik echt een sub nodig heb. Uiteindelijk zal ik een hig-end woofer bouwen.
(ook leuk, MDS-08 luidspreker van intertechnik.de , 8" woofer 120wat RMS kevlar conus, kan in minder dan 19 liter basreflex)
succes
Je hebt het dus over de Conrad subwoofer versterker zoals die hier besproken wordt:
Conrad subwoofer versterker
Interessant apparaat waar ik erg benieuwd naar ben qua prestaties. De Raveland (ja hij komt toch echt onder de vlag van Raveland uit) AX1010, lijkt me ook wel een aardige woofer, maar deze ziet er meer uit als een Car-Hifi woofer, ik ben dan ook erg beniuwd naar het resultaat dat jij gaat behalen aangezien het hele setje bij elkaar ook maar een €200 kost.
Deze woofer dus:
Zo te lezen is het projectje al af, het zou wel cool zijn als jij een paar foto's van die sub zou maken (ook binnenkant) en dat vergezeld van een begeleidend verhaaltje ergens in een topic op Got zou neerzetten.

smvs schreef op 28 March 2003 @ 23:54:
ik heb eigenlijk niet zo bar veel zin in zelfbouw. ik bouw al genoeg aan computers enzo.
is dit niet wat?
de mivoc sw3644
of anders deze, die is wel ietsje duurder.
of zouden die stereosetjes dat niet trekken?
Je wil dus niet aan zelfbouw? Jammer, daarmee valt in jou geval wel het beste resultaat te halen.
Gezien jouw zus eisen, kijhard, niet audiofiel. Dan zou ik gaan voor een sub van niet al te hoge kwaliteit maar wel met asociale onderdelen, daarmee doel ik dus op Raveland, Ravemaster subs. Deze zullen hard blazen, mits ze je aan een redelijke versterker hangt.
Daarmee kom ik op een moeilijk punt, want de versterkers waar jij je beschikking over hebt zijn niet al te best. Je kan het proberen met de philips die je dan alleen voor een passieve sub gebruikt, maar het is eigenlijk zwaar ontoereikend om een flinke sub aan te sturen.
Daardoor kom je eigenlijk automatisch op een actieve sub, probleem is dat deze denk ik buiten je budget valt.
Ik raad je dan ook aan om goed 2e hands te gaan zoeken naar een flinke Actieve sub (mag er zo cheap-ass uitzien als je wilt, maar pas op voor bouwmarkt dingen, die uit je topicstart is prut

).
Ook zou je op zoek kunnen gaan naar een 2e hands versterker, ik denk dat je voor een euro of 25 best wel iets kan vinden op marktplaats wat een subje op een redelijke manier kan aansturen. Ga op zoek naar grote ouderwetse mega bakken, deze zijn vaak best sterk. Vervolgens sluit je hier een passieve sub op aan (wel gefilterd) en dan lus je de versterker door naar je radio. Je zit dan wel met 2 volume regelingen, aangezien jouw miniset geen pre-amp aansluitingen hebt. Niks aan te doen.
Laatste, simpelste optie, haal een niet te asociale passieve subwoofer en probeer gewoon of je miniset deze trekt in combinatie met de 2 boxen, laat je niet te bang maken door impedantie verhalen. De marges zijn vrij ruim.

Ik weet niet precies in welke context ik dit moet plaatsen, maar er is geen enkel Pc setje die kan concurreren met een losse amp + speakers.
Je hebt wel een punt met de Pc speaker oplossing, omdat je dan niet meer afhankelijk bent van de amp. Maar ik denk niet dat een 340 voor genoeg bas gaat zorgen. Toch zou ik dit in je achterhoofd meenemen, het zal je wel wat meer kosten, maar later kan je (zus) die natuurlijk perfect gaan gebruiken voor een pc.
m.m schreef op 29 March 2003 @ 10:42:
Een in mijn ogen extreem voorbeeld is de Adire Shiva, pas mij nog aangeraden door iemand hier op het forum. Gaat tot 25hz (f3) in een kastje van 50 liter. Belastbaar tot 2x350 watt. Alleen met een rendement van 87dB...
Ja daar noem je ook even een woofer. Dat is natuurlijk een prachtige sub driver, als je die in combinatie met een Pr 15" gebruikt...Ik denk dat het heeeel lang gaat duren voordat je daar weer de neiging van krijgt om hem te vervangen.
Enig nadeel, alleen de driver + PR gaat je al €250 kosten. Ik denk niet dat je zus een verhoging van 235 euro acceptabel gaat vinden