Je schreef een heel verhaal, en alhoewel ik nog maar net weer thuis ben en ik op bed zou moeten gaan, wil ik toch eerst reageren. Ook al is het idd niet helemaal ontopic

God is enkel liefde, straffen noem ik geen vorm van 'enkel pure liefde'.
Een interessante stelling waar ik eerst een uitstapje voor moet maken:
Voor het begin van de wereld was er niets behalve God. Wat/hoe dit was weet ik niet want ik kan het niet begrijpen. God besloot de wereld te scheppen met alles wat erin in is: een realiteit, een omgeving, plaats en tijd. Zijn 'kroon' op de scheping zoals de bijbel het noemt is de mens. De mens schiep hij naar zijn eigen beeld (kreeg dus enkele kenmerken mee die God zelf ook heeft) en was gegeven een Besef, een Ik. Waar dieren "alleen maar" Leven, kreeg de mens de vrijheid om keuzes te maken. God heeft die mens lief zegt de bijbel en de mens had God lief en samen leefden ze op de wereld.
Op een geven moment was het niet genoeg voor de mens. Ze hoorden dat wanneer je datene doet dat God verboden had (namelijk eten van de vruchten van de boom van Goed en Kwaad) je dan beter en machtiger werd (de bijbel noemt het 'verstandiger worden').
Ze hoorden dit van de slang, ookwel de satan genoemd. wie was hij en hoe kwam hij daar? geen idee, de bijbel zegt daar heel weinig over. Feit is dat hij er was en dat hij de mensen tegen God opzette om zo hun geluk te verpesten.
De mensen kozen er vervolgens voor om die vruchten toch te eten ondanks het uitdrukkelijke verbod en kozen daarmee tegen God.
Pats boem weg Paradijs, weg alle vertrouwen dat bestond tussen God en mens. Wat was logischer geweest dan dat God er de stekker uit getrokken had?? Hij had het gemaakt en hij kon het net zo goed weer slopen. Eventueel weer overnieuw beginnen zeg maar... (veel gehoord hier de vergelijking met een pottenbakker die een pot maakt en er dan achter komt dat de pot niet goed is. Jammer van het werk dat erin zat, maar niet getreurd we bouwen wel weer een nieuwe...)
God echter vernietigde deze mens niet. Waarom? hij had deze mens lief en liet hen niet in de steek, terwijl de mensen dat wel hadden gedaan. Daarvoor in de plaats stuurde God de mens voor straf weg uit het paradijs en vertelde hen dat ze vanaf nu in vijandschap zijn met de duivel, maar hij vertelde ook dat de mensen het uiteindelijk zullen winnen van de duivel.
Om dan terug te komen bij je stelling. In de bijbel staan meerder voorbeelden dat God mensen straft. Volgens mij kun je 2 verschillende soorten straffen onderscheiden en daarvan wil ik graag ook een paar voorbeelden geven:
Ten eerste is er de straf van de dood. Hij is zo zat van de mensen en wat die mensen allemaal deden in de tijd van Noach dat hij ze allemaal doodde, behalve Noach die zijn vriend was. Later ook doode hij alle mensen in de steden Sodom en Gomorra, behalve weer diegenen die nog wel zijn vriend waren, Lot en zijn vrouw en 2 dochters.
Daarnaast straft hij soms ook mensen met het doel om die mensen in te laten zien wanneer ze iets heel verkeerds doen. Dit is bijv. Bij koning David die vreemdgaat bij Badseba waarna hij ook nog haar man laat doden. David wist ook maar al te goed waarom hij gestraft werd. Nog een voorbeeld: Steeds als het volk Israel begon andere goden te dienen dan ging het slecht met ze. bijv. in de tijd van de richteren werden ze dan onderworpen door de buurlanden, om over de ballingschap in babylonië nog maar te zwijgen. (de bijbel legt hier steeds heel nadrukkelijk een verband tussen de geloofstrouw van het joodse volk en hun voorspoed)
Na het OT (Oude Testament red.) lijkt er inderdaad niet meer zozeer gestraft te worden door God, maar je moet ook bedenken wat de situatie was in de tijd van het OT. Het joodse volk wist eigenlijks maar weinig van God. Ze wisten dat God deze wereld had gemaakt, dat Hij hun voorvader Abraham had uitgekozen om speciaal voor hen te zorgen en dat Hij van hun ook trouw wilde. In Mozes tijd werd pas op schrift gesteld wie God was, wat hij van hun wilde en hoe hij wilde dat ze hem dienden (dit staat samengevat in de 10 geboden en verder uitgebreid in de 5 boeken van Mozes die tezamen de Thora vormen)
Met deze voorschriften en regels wilde God de mensen -en in het speciaal het joodse volk- leren hoe ze moesten leven. Wat goed is en wat fout is. Hij gebruikt hiervoor beloning (liefde en voorspoed) en straf. Net zoals je een kind opvoed. Hij leerde ze dat wanneer je iets fout doet, je naar God moet gaan en bidden om vergeving en dan vervolgens een dier moet offeren voor God omdat eigenlijk jijzelf verdiende te sterven aangezien jij zo fout was.
toen Christus op aarde kwam had het Joodse volk een hele geschiedenis samen met God. een geschiedenis vol met fouten en straffen daaropvolgend, maar ook een geschiedenis vol met voorspoed wanneer ze God dienden. Het volk Israel wist nu hoe ze God moesten dienen, het was een stuk gegroeid in de omgang met God.
Met Christus dood aan het kruis is gebeurd wat God al tegen de mens zei in het paradijs, namelijk dat de mens zou winnen van de duivel, de mens zal tergkeren bij God en het zal weer goedkomen. De straf voor het eten van de vrucht in het paradijs is nu gedragen. wij mogen nu weer leven met God en bij God. Wij zijn op dit moment nog niet volmaakt en we weten nog niet van onszelf hoe we God moeten dienen of hoe we hem kunnen liefhebben, maar daarom hebben we de bijbel. Daarin staat hoe God gediend wil worden.
Zoals je ziet, vanaf het moment dat het fout ging in het paradijs heeft God een heel plan uitgewerkt om het weer goed te laten komen tussen god en mensen. Dat laat zien hoe goed God is en hoeveel hij ons lief heeft.
Wij worden door zonde verlijd door de duivel en zijn machten der duisternis (Boze geesten, beetje een sprookjeswoord eigenlijk )
Doordat wij zondigen gaan wij/worden wij weggehaald bij god. Hierdoor ook uit gods genade. God straft jou niet om je zonden, je zonden worden een toegangspoort voor de duivel om je bij god vandaan te halen en daarmee dus 'depressies' (knoem maar iets) in je leven kan brengen.
God kan (door het offer van Jezus Christus) je je deze zonde vergeven zodat de duivel geen enkele toegangspoort meer heeft om jou op te pakken en je bij god vandaan te sleuren. Je zal altijd verlijd worden door de duivel, hoe vaak je ook om vergeving vraagt. Tis aan jouzelf de keuze om hier op in tegaan, ja of nee en om hem de mogelijkheid zoveel mogelijk af te nemen dit te doen...
Hier ben ik grotendeels mee eens. God straft
mij/ons gelukkig inderdaad niet
meer
En ja de duivel probeert je zonden tegen je te gebruiken
('de geest is gewillig, maar het vlees is te zwak' is een bekende smoes denk ik??)
Straf heeft Hij in het verleden gebruikt om ons te laten zien hoe wij hem moeten dienen en ik zie opzich niet in waarom hij straf nu niet meer zou gebruiken om ons soms een keertje weer bij de les te krijgen. De bijbel zou voldoende voor ons moeten zijn om te beseffen wat we aan het doen zijn of en of het goed is wat we doen, maar als dat toch een keer niet zo blijkt te zijn dan ZOU een vaderlijk tikje nog een middel kunnen zijn.
(met nadruk op zou, in deze wereld is er ook erg veel tegenslag en narigheid als gevolg van de machten die de duivel toch ook heeft, maar daarover hieronder meer...)
Wat jouw opmerking betreft over dat het juist de duivel/geestelijke machten zou/zouden zijn die mensen zou straffen ben ik het dus ook nadrukkelijk niet mee eens. Straf is altijd bedoeld ten goede. Wat de duivel WEL probeert is inderdaad mensen bij God weg te trekken en dat doet hij op vele manieren zoals bijv in slaap sussen voor wat het geloofsleven betreft. Of juist mensen tegenspoed brengen zodat zij op den duur hun geloof en vertrouwen in God verliezen....
(het cynisme voor wat het geloof betreft lijkt tegenwoordig in Nederland ook wel erg goed te werken, denk ik wel eens..)
Goed, al met al een behoorlijk lang betoog geworden. Mijn excuses daarvoor, maar ik heb eigenlijks niet zoveel zin meer om dit nog weer allemaal in te korten.
Nog een laatste on topic voor de topic starter. als je je bedenkt dat Paulus in dezelfde tijd leefde als de overige apostelen en verscheidene ook zelf heeft ontmoet, dan lijkt het me dat ze het volledig eens waren met zijn leer. Anders hadden ze hem wel een brief geschreven/erop aangesproken dat hij het fout had en dat het zus of zo zat. Dat dat niet gebeurde terwijl er nog zovelen in leven waren die Christus zelf hadden horen spreken geeft volgens mij legitimiteit aan de claim van Paulus dat hij als 'met de Geest' spreekt....