[Linux divers] Grootte van installatie

Pagina: 1
Acties:
  • 47 views sinds 30-01-2008

  • Nowhereman
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23-07 23:00
Nope, geen probleem, wel een vraag.

Ik heb een 166MMX systeem met een 200MB HDD. Nu zoek ik een Linux installatie die ik daar op kwijt kan. Als ik de ISO's van de meeste zie dan zijn die al gauw dik 600 Mb en vaak zijn het al meerdere disks.
Heeft iemand een idee welke Linux distro ik op een 200MB schijf kwijt kan? Ik hoef uiteraard geen xwindows oid te draaien. De meeste services (op SSH na) kunnen ook achterwege blijven.
Ik wil die bak puur gebruiken als shell om (remote) wat C onder te kunnen proggen en runnen, dus GCC (wat bij de meeste distro's standaard zit) moet wel geinstalleerd evenals een Pico, VI(m) of Emacs.

Ik heb zelf al even gekeken op verschillende sites maar kon geen distro vinden die ik op 200MB kwijt kan. Ik heb o.a. gekeken naar freesco (is router software maar ik dacht...och) maar daar kun je dus niet op compilen. Ik heb ook gekeken naar peanut Linux, echter die blijkt ook al te groot (400 mb install). Verder heb ik de bekende distro's als Slackware, Debian, RedHat, etc gesjekked, maar die zijn zowiezo al te groot :'(

***Shit, graag een move naar NON windows OS-en*** (sorry mods)

[ Voor 5% gewijzigd door Nowhereman op 17-03-2003 14:08 ]

-Pwn the day-


  • blackd
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Dit past beter in Non-Windows Operating Systems maar voor welke distro vragen hebben ze een speciaal topic:
Welk OS (bv. Linux distro) moet ik nemen? Part 2

Bovendien bestaan die ISO's uit de Linux kernel + heleboel packages, die je niet allemaal hoeft te installeren. Goed uitkiezen welke packages je wilt, en je kan het wel op 200 mb kwijt.


Edit: Ik als linux noob krijg net te horen dat glibc al 120 mb is, en het dus krap an zal worden :P
tnx vrotogel :*

Edit2:
[14:35:28] <Erkens> blackd: zet er meteen ff bij dat hij eens naar zipslack moet kijken --> slackware dus, is incl compiler enzo ;) (dacht ik)

[ Voor 60% gewijzigd door blackd op 17-03-2003 14:37 ]

9000Wp o/w SolarEdge SE6K - Panasonic 5kW bi-bloc - gasloos sinds 17-7-2023


Dit topic is gesloten.