[HP-UX (onderandere)] stty: not a typewriter

Pagina: 1
Acties:

  • xzenor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-10-2022

xzenor

Ja doe maar. 1 klontje suiker.

Topicstarter
Hi,

Hier op mijn werk gebruiken we big brother om alle systemen te monitoren.
Big Brother is een webbased pakketje wat met scripts aan mekaar hangt en waarmee je bijv. diskspace en cpu usage bij kan houden. en eigenlijk alles wat je maar wilt, als je een beetje kan shellscripten.

op 1 machine draait dan een webserver met big brother en op al de systemen die je wilt monitoren draait een big brother agent die om de zoveel minuten de boel naar de webserver stuurt..

Maar op diverse machines (vooral de HP-UX bakken) geeft de BBOUT file (de output file van de big brother agent voor foutmeldingen en andere meldingen zoals opstart meldingen bijv.) ZEER veel meldingen van "stty: not a typewriter"

het werkt prima hoor, maar de logfiles raken zo snel vol op deze manier (al geeft big brother daar dan zelf wel weer een melding van, maar toch....)

Ik snap ook helemaal niet waar die meldingen vandaan komen.

er staan wat stty settings in de .profile die door de big brother agent gebruikt wordt.
maar ik zou echt niet weten wat er fout aan kan zijn.
Ik heb de ^H en ^U etc. nagekeken of het niet gewoon een losse ^ en H was enzo maar dat klopt nu ook gewoon. maar toch blijft het die meldingen geven.

Op google vind ik geen oplossingen.. en in de tweaksearch ben ik geloof ik de eerste die het er over heeft....
Weet er iemand waar die melding vandaan kan komen (van stty waarschijnlijk, maar waarom dan?)

  • jeroen|IA
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 26-05-2025
grep die scripts van bigbrother eens op 'stty' dan. mogelijk wordt dat commando ergens aangeroepen om de terminal in een bepaalde setting te krijgen en werkt dat commando op HP-UX net even anders dan onder Linux (zeer waarschijnlijk zelfs, want de GNU versies van standaard unix commando's hebben vaak veel meer flags, soms zelfs met een andere betekenis)

  • arikkert
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 17-02 12:23
krijg je bijv als je (bigbrother) stty via cron aanroept, want dan kan stty geen attached terminal/teletypewriter vinden.

  • xzenor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-10-2022

xzenor

Ja doe maar. 1 klontje suiker.

Topicstarter
arikkert schreef op 13 maart 2003 @ 10:02:
krijg je bijv als je (bigbrother) stty via cron aanroept, want dan kan stty geen attached terminal/teletypewriter vinden.
maar het staat nergens in de scripts eigenlijk..........
alleen in de .profile van de bigbrother user (de user waar bb onder draait..)

Verwijderd

Zelfs cron-jobs loggen in

  • xzenor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-10-2022

xzenor

Ja doe maar. 1 klontje suiker.

Topicstarter
hm, okee
thnx, dat wist ik dus niet...
zou veel verklaren

  • arikkert
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 17-02 12:23
ter aanvulling : bb gaat normaal niet via cron, maar draait wel als daemon en die draaien per definitie zonder attached terminal. misschien is er ook ergens iets als echo echo "~/bb/runbb.sh start" | su - bb
als startup script dus met dat minteken.
Pagina: 1