Dus -dat- gedeelte van de FAQ had je wel al gelezen?

mischien in de vorm van een cartoon met tekst?
alle sugestie's zijn welkom, houd er rekening mee dat ik zelf niet kan tekenen.
Tja, en daarvoor heb je designbureaus.
de eisen:
het bestand mag niet te groot worden
Nou, dat heeft bij logo's weinig zin. Je maakt een logo namelijk op zo'n manier dat het "schaalbaar" is - dat het bij wijze van spreken op een vrachtwagen past en op een postzegel, en er in alle gevallen goed uitziet. Dat doe je door het logo niet met Photoshop of Pain Shop Pro te tekenen maar met een vector-tekenpakket. Een kleurvlak wordt hier opgeslagen als een stel aan elkaar verbonden lijnen waarbij nog wat informatie over de lijndikte, de lijnkleur en de vlakkleur staat. Een pakket dat dat kan doen is (zoals al gezegd) Adobe Illustrator of wat ook werkt is Macromedia Flash en Macromedia Freehand - de eerste is er eigenlijk niet voor bedoeld, maar het kan wel - en wordt soms als een goedkoop alternatief voor Adobe Illustrator gebruikt.
Als je een Flash-filmpje ziet valt het over het algemeen direct op dat wat je er mee kan doen aan banden ligt - vanwege de manier waarop het gemaakt wordt. Het is echter wel mogelijk om complexe dingen te maken met een vectortekenprogramma, zie daarvoor bijvoorbeeld
http://outthere.deviantart.com ; de auto is met Illustrator gemaakt en kan zonder kwaliteitsverlies zelfs nog op een stuk papier ter grootte van een voetbalveld geprint worden. Een foto zou er van dichtbij lang niet zo scherp uit kunnen zien.
er mag geen copyright op
Dit is onzinnig. Het logo is beschermd door intellectueel copyright - de maker heeft het verzonnen. Wat je bedoeld is dat de maker het logo niet meer als z'n eigen opeist, maar dat vereist over het algemeen een transactie in de vorm van een geldelijke vergoeding, of natura.
wel zal er elders op de siteb een bedankje komen voor het uiteindelijke ontwerp
En dat denk je dat genoeg is? Je krijgt over het algemeen waarvoor je betaald, en "een bedankje" stelt niets voor. De mensen die hierop zullen reageren bezitten of niet de technische kennis om je een deugdelijk logo te maken, of een ongezond hoge dosis altruïsme.

Zeg dat maar tegen degene die de opdracht aanneemt, ook al heb ik niet direct het idee dat er hier veel geinteresseerden zijn

. Sorry dat dit zo bot en lullig klinkt, maar het programma, en de vereiste kennis krijg je niet zomaar. Het eerste is nog te downloaden. Het tweede niet.

jpvk007 schreef op 23 February 2003 @ 16:29:
flitsend en opvallend wil hij, en cartoonachtig. dan denk ik aan iets bewegends en dat is met flash makkelijk te maken. een beetje zoeken op het net en je hebt zo je eerste logotje
Juist. En niet iedereen heeft de Flash-plugin, of heeft er zin in om deze te downloaden. Flash is een extra aardigheid, maar als je een leuke afbeelding met zo'n gescheurd papiertje ziet in de linkerbovenhoek kom je ook niet verder

.
[
Voor 24% gewijzigd door
Yoozer op 23-02-2003 16:40
]