Verwijderd schreef op 19 February 2003 @ 22:01:
Ik zou gewoon voor het gemak maar voor de volkern gaan is vooral makkelijker met krimpen want, een niet volkern moet je eigenlijk vertinnen anders maken de messjes in de RJ45 aansluiting slecht contact en is er ook een kans dat ze los schieten.
Niet aan te raden en zeker ook geen gewoonte bij een krimp RJ-xx plug. De kabel wordt toch gewoon via de ontlasting op z'n plaats gehouden.
Wel vindt ik bij massief het wat makkelijker de aders uit te lijnen & in de plug te frommelen. Het netjes oprollen/recht bundelen is daarentegen wat lastiger.
Mij is overigens wel 's verteld dat massief oorspronkelijk bedoeld was voor permanente bekabeling en in principe niet om daaraan een RJ-xx male plug te krimpen. Massief is dus meer bedoeld voor de vaste verbinding tussen patch-panel en wanddoos.
edit:
Dat is denk ik ook de reden waarom massief zoveel prettiger om dat die, middels een punch- down-tool, veel beter in de snij-ijzers is te drukken van (wand)contact-dozen. Het risico op geen contact of doorgesneden draadjes is zowat nul.
Flexibel daarentegen wil wel eens behoorlijk onwillig zijn.
[
Voor 16% gewijzigd door
PtrO op 20-02-2003 13:32
]