halfgaar schreef op 09 February 2003 @ 21:04:
Ik heb een probleem. Mijn computer (MSI k7t-tubo, XP1600+ (op 1800+), Samsung en Infineon geheugen) start soms niet. De DLEDS geven dan aan dat de CPU kapot is. Dat is echter niet zo, want hij doet dit met meerdere cpu's. Als ik wat frunnek, of soms zelfs als ik op reset druk, doet hij het weer. Ik las op een ander topic dat MSI borden hier vaker last van hebben. Het gestolen-condensator verhaal heb ik ook gelezen. Hoe waarschijnlijk is het dat het aan die condensatoren ligt? Is het ook na te gaan?
Even tussendoor, het ligt niet aan het overklokken, hij deed voordien al raar.
Halfgaar.
code red, cpu dood, is bij msi meestal gewoon mobo dood. questie van terugsturen via je leverancier, en rekenen op coulance. je hebt namelijk 3 jaar garantie bij msi, maar dat kan alleen via leveranciers.
ik heb nog steeds trauma's van de k7 pro t/m k7t turbo series van msi, en ik zal dan ook nooit en te nimmer meer een msi bord kopen. ik heb het idee dat die dingen gewoon niet berekend waren op het stroomverbruik van een athlon. met een duron gaat het vaak wel gewoon goed namelijk. het zijn ook niet alleen condensators, maar ook voltage regulators. die kapotte condensators zijn pas van later datum, het begon met de voltage regulators.
mijn conclusie uit het hele verhaal is: het is blijkbaar niet eenvoudig om een athlon bord te maken, vooral in de begin periode. nu lijkt iedereen het wel onder de knie te hebben, maar msi is echt niet de enige geweest met problemen. neem nou bijvoorbeeld de asus av7(133), ook al zo'n ramp naar mijn mening.
[
Voor 11% gewijzigd door
smvs op 09-02-2003 22:26
]