Nou, ik ben er inmiddels zelf achter

. het is eigenlijk heel eenvoudig:
kijk op de sweex router setup pagina bij General Settings ->
STAP 1:
WAN moet op dynamic IP staan, en onder dynamic IP moet je het MAC-adres van de kabelmodem invullen. Onder DNS vul je het DNS in die je van je internetprovider hebt gekregen. (meestal iets met 137.xxx.xxx.xxx) Dit is het IP-adres dat jouw netwerk van buitenaf krijgt, je internet-IP. Dit is dus een ander IP dan je "interne" IP adres, dat door de router aan alle aangesloten PC's wordt gegeven (dit is meestal 192.xxx.xxx.xxx).
oor de rest hoef je onder "WAN" niets in te vullen.
STAP 2:
onder LAN vul je dus het LAN IP in, dit is het IP van je router (zoals ik al zei dus iets met 192.xxx.xxx.1) Het subnet mask vult zichzelf in (meestal 255.255.xxx.xxx).
DHCP server moet aan staan. De IP adres pool is dus de hoop adressen vanwaaruit de router adressen vist voor iedere aangesloten PC. (bv. van 192.xxx.xxx.100 tot 192.xxx.xxx.200).
Het domain name is handig voor het interne netwerk, geef op iedere pc het domein deze zelfde naam.
STAP 3:
Bij wireless routers is dat menu "wireless". De wireless functie moet uiteraard "enabled" dus aan staan.
Bij Basic Settings kun je het ESSID en kanaalnummer invullen, zie hiervoor je handleiding. Ik heb het ESSID dezelfde naam gegeven als het domein. De Advanced settings en encryption heb ik gedaan zoals de handleiding aangeeft.
Bij acces control moet je de MAC-adressen van de (wireless) netwerkkaarten van alle aangesloten PC's invullen. En dus ook Acces control "enablen".
STAP 4: Dit is de belangrijkste voor het draaien van een FTP!
NAT: NAT moet enabled, dus aan staan.
Port Forwarding: ook dit moet aan staan als je een FTP wil draaien. Je geeft dan het INTERNE IP op van de FTP, met de port range van de FTP. Let dus op dat niet alleen een adres is ingevuld, maar dat het vinkje Port Forwarding dus ook AAN is gevinkt!!!
Ik heb Virtual server aan staan, maar ik weet niet 100% zeker of dit van belang is. Ik kan proberen het uit te zetten en kijken of ik nog op mijn FTP kan inloggen. Probeer het eerst zonder, werkt het niet, dan is deze stap dus ook noodzakelijk.
Bij special applicaions heb ik de Trigger port uit.
UPnP settings heb ik aan. Niet noodzakelijk.
ALG settings heb ik allemaal aan.
STAP 5
Firewall: deze heb ik uit staan, omdat iedere PC een eigen firewall heeft. Als je geen verstand hebt van firewalls, zet hem dan eerst AAN, en probeer een FTP te draaien, lukt dit niet, dan moet de firewall toch uit. Maar als je niets van firewalls weet, zul je ook wel niets van FTP afweten.
Dat is het. Succes!
Sjeng