wat insan1ty zegt klopt precies. Het signaal ziet er dan bijvoorbeeld zo uit ipv een vlakke DC lijn (rode lijn = Voltage over de motor):
Meestal wordt een schakelfrequentie gekozen van boven de 20kHz om geen storing op audio te veroorzaken.
Het is dus noch analoog of digitaal - maar een voedingssignaal (in jouw geval om een motor/fan aan te sturen afhankelijk van de temperatuur [kort-door-de-bocht -> hogere temperatuur = vaker aan als uit / lagere temperatuur = vaker uit als aan] ) Als je het toch wilt indelen in ana/digi - het is digitaal/blokgolf.
http://www.national.com/appinfo/power/0,1768,318,00.html
PWM is te verkiezen boven Lineaire Regulators vanwege hun efficientie (>90%), geringe warmteontwikkeling en daardoor formaat (er wordt namelijk gebruik gemaakt van de "nasleep" die optreed na een uitschakeling).

Vergelijking efficientie van PWM tov Lineair.
[
Voor 21% gewijzigd door
Verwijderd op 01-02-2003 04:05
]