Toon posts:

graag hulp bij maken van een sjabloon.

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ten eerste: Ik hoop dat dit onder het goed onderdeel is gepost zo niet dan spijt
mij dat zeer.

Hallo,

Ik zal proberen mijn vraag zo duidelijk mogelijk te formuleren.

Ik wil graag voor een goede kennis (die gek is van zijn zeilboot) zijn zeilboot op een glas stralen. Dit gaat als volgt in zijn werk. Eerst beplak ik het hele glas met tape. dan plak ik er een sjabloontje op en snij dit uit. Zo kan ik de tape die eronder zat wegpulken. Nu inde straalkabine en het resultaat is een mooi mat bootje op het glas.

Nu de echte vraag. Ik heb een mooie afbeelding gevonden van de boot waar het hier over gaat. Het punt is alleen dat ik niet zo goed overweg kan met grafische programma's. Ik heb al enige uren gestoeid met Photoshop maar krijg geen resultaat waar ik iets mee kan.

Ik wil dus van die afbeelding ( http://www.foekema.nl/shared%20pictures/hurley2.jpg ) een sjabloon maken die relatief makkelijk uit te snijden is (dus zonder alle dunne lijntjes op het zeil bijvoorbeeld) maar nog wel duidelijk het type zeilboot laat zien, er van uit gaande dat ik niet verschillende kleuren kan gebruiken.

Kan iemand mij hierbij helpen? uitleggen hoe ik het het beste kan doen of als het niet teveel moeite is even voor mij regelen? Begrijp me niet verkeerd, wil niet anderen met mijn werk opzadelen wil het best zelf doen als het uit te leggen valt.


Mocht mijn uitleg niet duidelijk genoeg zijn laat het dan aub weten

Alvast hartlijk dank voor de eventueel gedane moeite.


Geert Jan

  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

www.fotosoep.nl

kijk daar maar ff tussen :)

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


Verwijderd

Is vrij simpel uit te leggen en ook simpel te doen :)

In photoshop maak je een nieuwe layer;
Op die layer trek je met de brush of pencil de belangrijkste lijnen over: je klikt op punt a, houdt de shift ingedrukt en klikt op punt b. Zo klik je je zeilbootje rond. (ctrl+z als je vergeet op nieuw te klikken en er staat een lijn tussen de verkeerde punten ;))
Dan maak je de background invisible en je hebt je sjabloon :)

Verwijderd

Print het op een halftransparant vel papier, en projecteer het beeld met een lamp op je oppervlak. Dan kun je gewoon met tape aan de gang gaan, en je ziet vanzelf wel hoeveel detail je daarmee kunt aanbrengen.

Voor de rest is het gewoon leer en probeer werk, als je toch de afbeelding wilt gaan bewerken.