ShotGun schreef op 22 January 2003 @ 21:32:
Ik heb hier nu 4 PC's staan: 3 met WinXP/NTFS en een 486 met Win98/FAT32. Nu kan ik wel vanaf een XP comp bladeren/bestanden kopieren/aanpassen in Win98, en vanaf Win98 kan ik ook alle bladeren door andere PC's. Maar zodra ik iets wil kopieren in Win98 uit XP gaat het fout

. De PC blijft voor 2 a 3 minuten hangen en het gekopieerde bestand is 0kb en ook niet te verwijderen zonder reboot. Komt dit door de FAT32 <--> NTFS overgang? Of is Win98 gewoon brak?

(ik krijg ook rare errors met een heleboel bestanden (WCPUID en Partition Magic werken bv gewoon niet

)
En mijn sig zit ookal vol dus die PC specssen kunnen er niet meer bij (wat een ellende

).
Mogelijk heeft dit te maken met de doorvoersnelheid tussen de router /switch etc. en de PC en PC's onderling. Dit noemt men de MTU waarde.
U kunt via een Telnet sessie de MTU instelling in de router aanpassen. Dit doet u als volgt voor:
Microsoft Windows 95/98/ME: Start > Uitvoeren > telnet <ip adres van de router, b.v. 192.168.1.1> (OK)
Microsoft Windows 2000/XP : Start > Uitvoeren > cmd (OK) typ: telnet <ip adres van de router, b.v. 192.168.1.1> (OK)
Typ aldaar bij 'Password:' het eventueel ingestelde wachtwoord en druk op Enter.
Start vervolgens een ping sessie en controleer wat de beste waarde is. Dit doet u als volgt voor:
Microsoft Windows 95/98/ME: Start > Uitvoeren > command > ping 195.11.231.66 -f -l <mtuwaarde> (Enter)
Microsoft Windows 2000/XP : Start > Uitvoeren > cmd (OK) ping 195.11.231.66 -f -l <mtuwaarde> (Enter)
Vul bij <mtuwaarde> een waarde in tussen 0 en 1500 en voer deze sessie uit totdat de time waarde een zo laag mogelijke
waarde in milliseconde (ms) geeft.
Vul de waarde welke het beste werkt in in de Telnet sessie door het volgende in te typen:
wan mtu <mtuwaarde>
Via de onderstaande link kunt u lezen hoe u de MTU waarde in uw besturingssysteem aan kunt passen:
http://www.diskidee.nl/internet/cursussen/index.htms/1431
Zet ook alle netwerkkaarten op 10Mbit half duplex misschien kan ook de router of switch het niet aan kwa broadband verdeling.
[
Voor 8% gewijzigd door
Verwijderd op 23-01-2003 10:55
]