Toon posts:

Win98+XP Dual boot probleem

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb gisteren bij mijn vriendin Windows XP op haar computer geinstalleerd naast Windows 98 (dual boot). Echter nadat ik XP geinstalleerd had was het starten van 98 geen optie meer bij de XP bootloader. In de boot.ini was deze optie ook niet meer aanwezig. Hij heeft er in gestaan nadat ik de setup geinitialiseerd had en dus het rebooten na het kopieeeren van de files. Toen kon ik98 nog booten, tenminste dit was dus een optie in de bootloader (dus in de boot.ini file).

Ik zal ook even uitleggen wat ik precies gedaan heb bij de installatie.
De windows 98 was NL edition, de XP die ik geinstalleerd heb is Pro en ook NL edition. Tevens heb ik bij de installatie gebruik gemaakt van een zogenaamd unattended file waarmee de installatie volledig geautomaliseerd moet worden.

iemand een idee hoe ik die 98 nu ook weer aan de praat krijg?

  • Prulleman
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 21:34
Weet je zeker dat je em niet "unattended" over 98 heen hebt gepleurd??

Kijk eens via XP of je wel op c: en d: een windows map hebt

Strava


  • mutsje
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 07-09 15:10

mutsje

Certified Prutser

lol heb je niet toevallig je windows98 ellende overschreven?

  • stamp
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
ja lijkt er op dat je een upgrade hebt uitgevoerd of de unatend past de boot.ini zo aan dat je aleen kan booten naar xp dus of je hebt pech of je moet even zelf je boot.ini aanmaken

Then we ate some mescaline and went swimming - Hunter S. Thompson.


  • Han
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online

Han

FAQ: Hoe moet ik dual booten?
Vaak kiezen mensen ervoor om meerdere besturingssystemen op een systeem te installeren. Dit gaat heel goed, maar er kunnen ook diverse problemen ontstaan. Er zijn diverse oplossingen mogelijk. Als je kiest voor bijvoorbeeld Windows 98 en Windows 2000, dan installeer je eerst Windows 98 op bijvoorbeeld C: en dan Windows 2000 op D:. Na de installatie van Windows 2000 krijg je een leuk bootmenu waaruit je kunt kiezen. Je moet er wel voor zorgen dat je C: niet converteert naar NTFS (tijdens de setup). Doe je dit wel kun je Windows 98 niet meer opstarten en zul je C: moeten formatteren als FAT32. Als je Windows 98 en bijvoorbeeld Windows ME op een systeem wilt gebruiken dan kan dit niet standaard. Hiervoor moet je een speciaal programma installeren dat bootmanager heet. Er zijn veel bootmanagers in omloop. Een voorbeeld is XOSL, maar er zijn er veel meer. XOSL is freeware.
Is dit misschien het probleem? :)

* Han gokt dat de c partitie dus nu NTFS is en dat Win98 niet aan.

[ Voor 4% gewijzigd door Han op 20-01-2003 10:34 ]

Doubt thou the stars are fire; Doubt that the sun doth move; Doubt truth to be a liar; But never doubt I love.


  • Reptile209
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07:32

Reptile209

- gers -

Dat verhaal van XceeD klinkt goed :). Probeer eens te starten met een bootflop, als je op c:\windows kan komen en dan met WIN win'98 kan starten, heb je mazzel :)
En anders heb je NTFS...

[ Voor 13% gewijzigd door Reptile209 op 20-01-2003 10:37 ]

Zo scherp als een voetbal!


Verwijderd

Topicstarter
Ok ik heb via telefoon wat dingen door me meissie laten checken en is dus WEL FAT32 en GEEN NTFS .. gelukkig. Tevens is de orginele C:\WINDOWS folder + contents nog in goede staat athans dat verwacht ik. XP is geinstalleerd in C:\WINNT
Nu is dus de grote vraag hoe kan ik weer naar 98 booten. Ik heb me vriendin wat regeltjes aan de boot.ini toe laten voegen waaronder:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\="WIN 98"
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="WIN 98 II"

Echter bij het selecteren van een van toegevoegde regeltjes reboote de computer weer.. echt vaagz!

Verwijderd

heeey

Als je rechtermuisknop op deze compueter doe in windows XP.
Ga dan naar...uhm
Zoek dan naar Opstartopties.
Klik erop.
En kijk daar of je die Menu ken activeren.
Je ken daar een beetje kijken of alles klopt zoals jij het wil.
Suc7

-=]GeKsKe-XP[=- >:)

Maja ben zelf nie zo Win98 fan

Win98 :r
Windows Longhorn _/-\o_

Verwijderd

Dit geld alleen
Als je windows 98 er nog op hebt staan en geen "update" hebt gedaan.
Suv6

-=]GeKsKe-XP[=- >:)

Verwijderd

eigenschappen van deze computer, dan tabblad geavanceerd. derde dingetjuh onderaan klik op instellingen. ff net iets precieser als GeksKe-XP

  • Reptile209
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07:32

Reptile209

- gers -

in boot.ini:
code:
1
C:\="Windows 98, net als vroegâh"

Die multi(...) dingsked zijn alleen voor NT-achtige OSsen.

Zo scherp als een voetbal!


Verwijderd

Ehh, ik geloof dat je als je een nieuwere OS hebt geinstalleerd naast een oudere, dat je die oudere dan niet meer ziet, althans dat was bij mij het geval.. Enige optie bij mij was formateren, stond ook ergens in zon blaadje, computer totaal ofzo :)

Verwijderd

Topicstarter
Reptile209 had gelijk:
C:\="Windows 98"
Was inderdaad de oplossing :)
Pagina: 1