Mozilla + FontConfig + XFT2 = hele kleine fonts :(

Pagina: 1
Acties:

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 08:45
Ik draai al weer een tijdje Debian Woody met onofficiele Gnome2 packages van people.debian.org/~kov, dit werkt goed.
Aangezien ik tot een week geleden nog FreeBSD draaide met Gnome 2.1.5 en het daarbij horende GTK+2.20 wat FontConfig ondersteunt, ben ik hier ook mee aan de slag gegaan op Debian woody:

- fontconfig uit unstable gecompileerd
- libxft2 uit unstable gevist
- libglib2.0-0 2.20 uit unstable gecompileerd
- pango 1.2.0 uit unstable gecompileerd
- libgtk2.0-0 2.20 uit unstable gecompileerd

Tot zover goed, alles werkt en ziet er perfect uit.

Dan Mozilla, die moest en zou ook Xft2 support krijgen. Mozilla source packages halen, uitpakken compilen, half uurtje wachten, klaar.

Mozilla starten: de lettertjes hier op GoT zijn bijna niet te lezen zo klein. Reden waarom ze zo klein zijn: ik draai 1280x960x16 met 75dpi fonts, wat normaal wel goed zou moeten zijn. Echter maak ik Mozilla nog wijs dat ie 96dpi moet renderen, anders worden sites met foute stylesheets (zoals http://forum.jgc.homeip.net bijvoorbeeld) niet goed weergegeven. Dit werkte altijd goed met de normale Mozilla.

Ding weer teruggezet op System default, mozilla/galeon sluiten en starten: GoT ziet er weer goed uit, maar die andere sites zijn _ONTZETTEND_ klein en onleesbaar, aangezien die punten in de stylesheets hebben staan terwijl ze beter pixels konden gebruiken.

Wie weet hier een oplossing voor anders dan elke webmaster die punten in de stylesheets gebruikt een schop onder z'n kont te geven? (auw, mn eigen staan ze ook nog in ;))

Edit:
Gezocht op GoT, kwam veel Redhat topics tegen over dit, maar dan ging het alleen over hoe krijg je AA fonts... die heb ik dus al.
Gezocht op Google, niet bijzonder veel hits, de hits die ik kreeg met "Mozilla small fonts" gingen over de oude netscape/mozilla zonder Xft2 support, wat dus de methode was die ik normaal gebruikte.

[ Voor 11% gewijzigd door _JGC_ op 10-01-2003 13:09 ]


  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 08:45
Ik draai nu eerst maar ff met 100dpi, werkt wel, maar mooi is anders

  • JointFillah
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 08-05 22:58

JointFillah

Techno Addict

Ik ram bij sites met slechte stylesheets gewoon op [ctrl] en [+] en dan maakt mozilla het vanzelf wel iets groter ;)

~* Peace, Love & XTC *~


  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 08:45
Gewoon het mozilla-xft package weer weggepleurd, dan maar geen AA, ik wil wel fatsoenlijk alle sites kunnen zien en ik wil niet met die brakke 100dpi boel draaien.

  • Laurent
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Hier heb ik ook last van. Ik heb maar gewoon de minimum text size op 11 gezet (bij de font settings), dan zien de sites met super kleine lettertjes er wel wat netter uit. Een 'echte' oplossing heb ik helaas niet.