Toon posts:

Meerdere Windows versies's - Partitie verwijderen.

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
De situatie bij een computer is zo

C: - FAT32 - Windows 98
D: - FAT32 - Windows XP Prof.

Als ik Windows 98 nooit meer gebruik is het zonde om hem nog geinstaleeerd te hebben. Maar delete ik de hele C: partitie zal Windows XP in D (die dan waarschijnlijk C is geworden) niet meer booten.

Kun je niet van te voren een paar dingetjes heen en weer copieren zodat hij het meteen na het deleten goed doet?

Verwijderd

Je kunt toch de partitie deleten met een aantal Partition Magic diskettes en dan Windows Xp prof. via diezelfde diskettes naar je C partitie kopieren. Je kunt namelijk via PM een hele partitie kopieren. Dus als je eerst de C partitie weggooit en dan de D kopieerd, moet het geen probleem zijn.

  • SH007
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Verwijderd schreef op 09 januari 2003 @ 20:30:
Je kunt toch de partitie deleten met een aantal Partition Magic diskettes en dan Windows Xp prof. via diezelfde diskettes naar je C partitie kopieren. Je kunt namelijk via PM een hele partitie kopieren. Dus als je eerst de C partitie weggooit en dan de D kopieerd, moet het geen probleem zijn.

Vergeet het maar. Je boot.ini etc staan op C. Die gooi je weg en dus boot windows niet. Verder is windows geinstalleerd op D. Je kunt daar niet zomaar C van maken.

  • Yngwie-
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 15-03 17:01

Yngwie-

Murphy was an optimist

edit:
Te laat :)

[ Voor 96% gewijzigd door Yngwie- op 09-01-2003 20:39 ]


  • DarkSide
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 09-09 17:25

DarkSide

theres no place like ::1

Je kan gewoon de c partitie formatteren.
Er staan idd een paar belangrijke files op die XP nodig heeft om op te starten.
Die ben je dan kwijt.
Maar boot na het formatteren gewoon met de cd van XP en kies op optie R van Repair wanneer deze in beeld verschijnt.
Deze zal dan de benodigde files weer herstellen op C.
C kan je dan gebruiken om wat extra bestanden neer te zetten.
Let wel op dat je een administrator paswoord hebt ingevuld.
Is deze nl leeg kan je niet inloggen in restore mode en werkt bovengenoemde niet.

Verder is het niet verstandig om een OS zomaar van driveletter te veranderen.
Aangezien er nog een heleboel programma's links hebben staan naar de originele plek.\

Suc6

There are 10 kinds of people in this world..... Those who know binary. And those who don't.


Verwijderd

SH007 schreef op 09 januari 2003 @ 20:35:

[...]

Vergeet het maar. Je boot.ini etc staan op C. Die gooi je weg en dus boot windows niet. Verder is windows geinstalleerd op D. Je kunt daar niet zomaar C van maken.
Idd...maar zoals iemand hierboven zegt, je kunt system restore doen!
Ik denk namelijk dat er geen andere oplossing is aangezien er allerlei info in win xp staat over de schrijven, het booten etc.
Je zou toch wel alles op c kunnen deleten en vervolgens c heel klein maken. En d groter maken. Dan laat je gewoon een aantal belangrijke bestanden op c en verwijder je de drive letter "c" in win xp.

  • lamko
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 07-09 20:43
gewoon de boot.ini kopieeren + ntdetect.com en ntldr. 8)
Heb ik zelf laatst ook gedaan moet je alleen je boot.ini nog aanpassen en klaar!

And this !! Is to go even further beyond!!!

Pagina: 1