instable -> ff checken

Pagina: 1
Acties:

  • TrasherXL
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-11-2025

TrasherXL

Bicky burger for life

Topicstarter
Hoi tweakerts. Ik heb het volgende systeem:
XP2000+ (palmolino) + MSI KT333Ultra2 + 512MB PC2700cas2. + 300Watt voeding (cheapo standaard, vaag merk). idle temp 37, stressed temp 44 (hoogst gemeten)

Nu ik wc heb en wat ging testen was mijn pc instabiel. Na natuurlijk vanalles te testen (vcore/FSB op 100en133/mem timings verslomen/FAQ/etc) kwam ik in PCAlert (=MSI's mobo monitor) te zien dat mijn 5+ lijn als de pc is opgestart maar
4,72 volt geeft. (voor boot in bios 5,01). Na vcore op 1,8 te zetten doet cpu burn het 5 minuten (meer dus dan voor vcore++), daarna reset de pc zich.

Ik denk dat de voeding dan net te weinig levert -> vcore "dalletje" --> reset...

Kan dit kloppen? 4,72V is toch best laag niet? Anders koop ik een nieuwe voeding van Antec. Wat denken jullie?

(Ohja pc is niet overclocked op het moment.)

[ Voor 3% gewijzigd door TrasherXL op 08-01-2003 08:30 ]

ASUS Commando | Core2Duo E6600 @ 3Ghz air-cooled | Geforce 8800GTX | Raid-0 | 4 GB DDR2-800


  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16-08 23:05
De 5V lijn mag 5% afwijken, dus een randgevalletje (daarenboven zou ik niet op slechts één meettool vertrouwen, always use a second opinion). ZOu zeker ook naar andere zaken kijken. Overigens, treedt dit probleem vanaf begin af aan op of komt het 'zomaar out of the blue'? Tip, kijk ook even naar de troubleshooter welke je hier onderaan kan vinden: Technische PMG FAQ

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


  • TrasherXL
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-11-2025

TrasherXL

Bicky burger for life

Topicstarter
Na install WC. Eerder nooit probs gehad, nu ook niet met games enzo. Alleen met cpuburn en andere vergelijkbare dingen als PI. Andere zaken heb ik al uitgesloten: memory is het niet (memtest98 en andere pc). CPU is ook okay, test op werk doet ie goed. Al klok k m op 1250 mhz (100fsb x 12,5mp) dan crashed ie niet maar dan is voltlijn ook 4,91.

Het is niet dat ik nix van pcs weet, ik werk in een pc winkel maar k wil alleen weten of jullie denken dat het aan de voeding ligt of dat de cpu toch niet 100% is. Anyways ik krijg een TBRED 2000+ over 1 week en wil dan alles perfect hebben (ook al slurpt een TBRED minder power). Abbadon igg vast bedankt, maar dat van die 5% enzo dat weet ik al. Faq al gelezen. Ik gebruik ook MBM5, geeft exact zelfde waardes.

Mobo is altijd goed geweest en nog erg nieuw. Lijkt me sterk dat dat het is. WC heeft ook zeker niet gelekt ofzo dus

[ Voor 8% gewijzigd door TrasherXL op 08-01-2003 09:24 ]

ASUS Commando | Core2Duo E6600 @ 3Ghz air-cooled | Geforce 8800GTX | Raid-0 | 4 GB DDR2-800


  • Abbadon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 16-08 23:05
Zou nog aan een hotspot kunnen denken, dat een heel klein deel van de cpu niet goed contact heeft met de koeler en dat het te heet wordt wanneer programma's als cpuburn, PI etc. intensief gebruik maken van dat deel. Je zou dus nog even naar de koeler bevestiging kunnen kijken (dat de temp van je cpu niet als te hoog wordt weergegeven wil niet zeggen dat er geen hotspots kunnen bestaan).

Just pick a dead end and chill out 'till you die.


  • TrasherXL
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-11-2025

TrasherXL

Bicky burger for life

Topicstarter
Ik heb artic silver op de core gesmeerd met een plastic zakje op mijn vinger, daarna glad gestreken met een credit card. Ook heb ik midden op het koelblok een flinterdun laagje aangebracht. Een externe temp geeft vrijwel dezelfde waardes aan. Ik vermoed dat het toch de voeding is omdat ie reset en niet vastloopt.

Toch ga ik het geheugen nog s checken en allebei de sims (2x256mb) los testen.
Vrijdag kan ik op het werk een 450 Watt Antec lenen hoop dat dit anders helpt.

[ Voor 19% gewijzigd door TrasherXL op 08-01-2003 10:50 ]

ASUS Commando | Core2Duo E6600 @ 3Ghz air-cooled | Geforce 8800GTX | Raid-0 | 4 GB DDR2-800