[PHP] Functie aantal keer laten uitvoeren

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hallo mede tweakers,
ik zit niet echt met een probleem. Maar wil eigenlijk jullie mening/manier horen over hoe jullie het zouden doen. (DUS GEEN SCRIPT REQUEST!!)

Nou ik wil dus een scriptje/functie die ik gemaakt hebt een x aantal keer per dag uitvoeren (varierent tussen de 100 en 10000 keer per dag).
Dit moet op de client (dus in de browser gebeuren), omdat ik een aantal browser vars gebruikt.

Ik heb het nu op gelost door x% keer dat de main pagina wordt geopend, het script wordt gestart.
Ik genereer een getalletje (tussen 0 en 9) als dat groter is als 8 dan opent ie em 10% van het aantal keer dat de pagina wordt geopend.

Maar nu wil ik dus niet dat het tevaak gebeurt, dan krijg ik teveel data. En wil eingenlijk ook af dat het random gebeurt als de pagina wordt geopend.

Hoe kan ik dit het beste oplossen??
Ik zat zelf te denken aan iets met een maximum aantal instellen, en dan toch getallen genereren (en weer zoveel % daarvan weer gebruiken) en dan te tellen of ie het maximale aantal heeft berijkt. Maar dan heb ik het probleem, dat het maximum al wordt bijvoorbeeld snachts, terwijl het globaal over de dag verspreid moet worden.

Een cronjob werkt ook niet echt, dit gebeurt dan weer serversite.

Kan iemand mij hiermee helpen ??
alvast bedankt !!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gorgi_19
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 08:24

gorgi_19

Kruimeltjes zijn weer op :9

Dit moet in de client (bij de browser) gebeuren en berekend worden.. Wat heeft dit dan met PHP te maken; zou eerder aan Javascript denken, maar goed.

Ik zou denken aan kansrekening, op basis van een random nummer. Indien boven een bepaalde waarde, dan uitvoeren. Maar hoe vaak wil je hem uitvoeren?

Digitaal onderwijsmateriaal, leermateriaal voor hbo


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Je zou 'af en toe' een stukje javascript met je code mee kunnen sturen, en dan op je server een tellertje bijhouden hoe vaak je je js hebt doorgestuurd, en als je aan je datalimiet zit, geen JS meer doorsturen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Nou dat is nou juist het probleem.

Ik wil het nu bijvoorbeeld 100x uit voeren,
maar het kan goed zijn dat ik het volgende week wil uitvoeren.

Wanneer ik het wil uitvoeren, dat doe ik dus in PHP.

Maar de vraag is, hoe kan ik (dus in PHP) dat script maximaal 1000x per dag laten uitvoeren. Ik gebruikt nu dus x% keer het aantal pagevieuws van mijn pagina om het uit te voeren. Maar het probleem is nu dan, als ik meer pagevieuws krijg, wordt het te vaak uitgevoerd. (het dat veranderd nogal veel).

DUS :
hoe kan ik zeggen dat ik maximaal 1000x per dag een fucntie wil laten uitvoeren, als mijn pagina wordt geopend?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Goodielover
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-09 09:38

Goodielover

Only The Best is Good Enough.

Door op de server de functie direct aan het begin met een IF te laten kijken of het vandaag nog moeten worden uitgevoerd. Desnoods maak je gedurende de dag een voorspelling van het aantal pageviews en ga je gedurende de dag al een aantal call's naar de functie negeren, om zo toch een mooie spreiding over de dag te krijgen.