Toon posts:

Pc in elkaar zetten??

Pagina: 1
Acties:
  • 162 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Is dit moeilijk want ik heb er 1 samengesteld en wil hem of zelf in elkaar zetten of het iemand laten doen?

  • Diamon
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 01-07 09:01

Diamon

The Weird One

Zelf doen, tis niet moeilijk.
Wanneer je met Lego/Technisch lego uit de voeten kunt, dan is dit ook geen probleem.

And The Only One


  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
het is wel handig als je weet waar alles voor is en hoe het werkt.. het is natuurlijk geen doen als je elk kabeltje verkeerd aansluit enzo...

  • T.S.
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Een kabeltje verkeerd aansluiten zal wel niet zo gauw gebeuren (daar heb je boekjes voor).

Waar je wel op moet letten is dat je netjes en rustig werkt en als het even kan geaard bent (Doe ook geen wollen trui aan ;)), pak de onderdelen ook op een fatsoenlijke manier vast, dus niet met je vette tengels op de ram-chippies maar netjes aan de zijkanten. Niet je mobo met een magnetische schroevendraaier vastzetten etc.
Een kind kan de was doen :)

  • Laurent
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Het is helemaal niet moeilijk!

Ik heb het ook gedaan, en ik ben 12 jr.

BTW , 5 pcs hier staan, allmaal zelfgebouwd.

  • Vidra
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 19-08 22:08

Vidra

Vragen?

Ik bouw zelf zo'n 10 PC's per maand dus hier een kort overzichtje hoe de meeste mensen te werk gaan (Uitgaande van een standaard systeem)

Stap 1 - Voorbereiding

Draag geen wollen truien of trainingspakken. Ook moet je als eerste je ontladen aan de kast of verwarming (Stopcontact aarde is ook ok). (Je kan ook een anti-statische armband gebruiken)
Haal daarna alle spullen uit hun verpakking en leg die netjes op je werkbank. Pak vervolgens een kruiskop en een normale schroevendraaier.

Stap 2 - Kast slopen

Slopen? Nou nee niet helemaal. Pak de ATX kast en bekijk welke 3,5" en 5,25" bays gebruikt gaan worden. Haal vervolgens netjes de klepjes eraf met je handen of schroevedraaier (Afhankelijk van de kast). Zet de pootjes onder op de kast (zodat die netjes stabiel staat). Vervolgens, als je dat nog niet gedaan had, schuif je de kap eraf.

Stap 3 - Moederbord plaatsen

Allereerst gaan we het moederbordje plaatsen. Kijk eerst in de handeleiding of er eventueel een dipswitchje of jumpertje omgezet moet worden. Daarna kijk je of de ATX kast een onderplaat heeft met verhogingen voor de 6 schroeven van het moederbord. Zo niet zitten er meestal koperachtige schroeven bij. Let op: Het moederbord mag verder totaal GEEN kontakt maken met de onderplaat van de ATX kast. De 6 schroefpunten uitgezonderd. Pak een schroevedraaier en bekijk het achterplaatje van de kast. Haal de beschermijzertjes voor USB en 2e serieel port eruit. Evenals de eventueele ijzertjes voor de onboard Audio. Plaats nu het moederbord en schroef deze op alle 6 punten vast.

4 - Componenten plaatsen

Allereerst je processor denk ik. Uitgaande dat je een Socket CPU hebt haal je eerst het ijzeren "balkje" omhoog zodaat de socket open staat. Plaats de processor in de socket (dit kan maar op 1 manier dus let op de uitsparingen van de pootjes). Vervolgens doe je het balkje weer naar beneden zodat de processor vergrendelt is. Vervolgens plaats je de koeler erop. Aangezien er 1000 en 1 verschillende koelers zijn moet je even kijken hoe deze in elkaar zit. Meestal moet je het ene uiteinde over het haakje plaatsen en dan met enige kracht het andere uiteinde over het andere haakje plaatsen. Let op dat het koeloppervlak niet bedekt is met een sticker. (Het komt wel eens voor dat hier een beschermpapiertje zit die, indien niet verwijderd, je processor laat fikken.

Vervolgens plaats je het geheugen. Dit weet je waarschijnlijk al, maar toch. Zet de twee witte klemmetjes naar achteren en plaats de DIMM module. Dit kan maar op een manier. De klemmetjes gaan meestal vanzelf weer terug om de DIMM te klemmen. Druk het voor de zekerheid aan zodat je geheugen ok werkt!

Daarna plaatsen we de AGP, PCI en ISA kaarten. Vanaf hier heb kan je het wel denk ik. Je kan trouwens de HD,Floppy en CD-Rom stations ook eerst plaatsen. Maar dit is afhankelijk van het soort kast.

Veel SUCCES! ;)

Executive Director | aan mijn uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend! | Build: AMD 7800X3D - 32GB - AMD RX 7900XTX


  • Ares408
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Ik ben 13 en ik heb 8 PC's gebouwt dus het is niet moeilijk

  • BitBit3r
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 11-03-2025

BitBit3r

Lid

het is niet moeilijk, je moet zorgen dat je het ergens doet waar het goed verlicht is en waar je goed de ruimte hebt om van verschillende kanten bij pc te komen. Om moeilijkheden te voorkomen.

Verder moet je gewoon rustig zijn, en als je het niet zeker weet gewoon het boekje nog een keer lezen totdat je het zeker weet, veel succes :)

Wat er ook gebeuren moogh...


  • Dualdude
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-06 23:18
Het is erg simpel, het is ook een kwestie van gewoon doen, het kan niet fout gaan, en een beetje gokken als je het niet helemaal zeker weet moet ook kunnen, doe ik ook altijd en ik heb nog nooit wat opgeblazen.

Verwijderd

Ik ben 4 en heb al 312 pc's gebouwd, dus is niet moeilijk :p

Nee ff serieneus:
Is goed te doen als je een beetje technisch bent, logisch na kunt denken en niet te snel in paniek raakt.

Verwijderd

that's 4 sure!
mensen met 2 linkerhanden kunnen het echt nie, of met reumahanden ofzo, dus die moeten het door ons, het tweakende volkje, laten doen >:) mmmm...i love that money to buy myself new PC stuff :)

  • Danfoss
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 19:07

Danfoss

Deze ruimte is te koop..

Ik zet altijd de pro en geheugen eerst op het bord voordat ik 'm in de kast bouw, dat vind ik iets makkelijker.

Sys Specs


Verwijderd

Is niet moeilijk, maar als je voor de eerste keer zelf een pc in elkaar zet of nog nooit van binnen een pc hebt gezien is het verstandig dat er iemand bij zit die er wat meer verstand van heeft. Meestal kan je niet zoveel verkeerd doen, maar je moet wel weten wat je doet.

greetz

Verwijderd

Het is echt niet zo moeilijk, ik heb ook een tijdje getwijfeld voordat ik besloot m'n compie zelf in elkaar te steken.
Heb het toch gedaan want het grote voordeel is dat je dan je eigen droomconfiguratie in elkaar kan zetten.
Zorg ervoor dat je van alle onderdelen de handleiding hebt, heb je die niet kan je altijd wel een pdf-file downen op de site van de fabrikant.
Verder staat het web vol met how-to's over zelf computers in elkaar steken. Trouwens Wydra heeft hier al een mooie how-to geplaatst.
Niet bang zijn, gewoon doen, succes ;)

Verwijderd

ik bouw ±20 pcs in de week (werk in een pc winkel) en het is echt niet moeilijk... je moet alleen het een en ander weten.

  • Vidra
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 19-08 22:08

Vidra

Vragen?

offtopic:
Ik heet VIDRA en geen Wydra.... :)

Executive Director | aan mijn uitspraken kunnen geen rechten worden ontleend! | Build: AMD 7800X3D - 32GB - AMD RX 7900XTX


Verwijderd

Nieuwe PC's bouwen is een eitje, bij de wat oudere meuk, AT enzo, is wat moeilijker, omdat er minimaal 400jmpers op je mobo zitten en die zijn allemaal wel ergens voor. Maat tegenwoordig is het echt een eitje, met melk en jus derbij :) Alleen altijd al die klote draadjes voor je ledjes, resetmeuk enzo :r Maar dat spreekt voor zich.

  • Laurent
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Ga eens naar Majella Mavo (nee daar zit ik NIET op school) 10pcs gebouwd,
BoniFatiusCollege 15 pcs in klein gebouw....


Is echt niet moeilijk, gewoon weten dat dat een IDE kabel is en die rag je in primary bla bla bla

Verwijderd

Let nog even op dit:

Of handschoenen of pleisters.

Dat kutblik is scherp :)

(het lekkerst is het als zo'n kabel vast zit je hard gaat trekken en hij in 1 keer losschiet zodat je met je vinger een halve centimeter in zo'n opstaand randje schiet, HEERLIJK gewoon :P )

  • koekum
  • Registratie: September 1999
  • Laatst online: 01-12-2022

koekum

Case....., net als m'n broer!

Been there, done that.

AUW

Haal er anders eerst een uit elkaar om te zien hoe die in elkaar moet.

Een cliche is ooit origineel begonnen


Verwijderd

Ja dat had ik zondag nog, een lekkere diepe snee in mijn vinger. dat klote geheugen wilde niet in het moederbord van een vriend van me. Hij heeft zo'n superklein kastje en kon er erg moeilijk bij. Toen ik m'n hand eruit haalde: scrtch, merkte er niet veel van en merkte het pas toen hij het zei.

Maaruh een computer in elkaar zetten is niet moeilijk. Ik heb m'n computer zelf niet in elkaar gezet, omdat ik er toen weinig verstand van heb. Maar alle verdere uitbreidingen heb ik wel zelf gedaan. Ht is inderdaad net lego en het meeste past maar op één manier. Ik zou ook aanraden een Big tower te kopen: veel ruimte en goede koelmogelijkheden.

Verwijderd

Ik had em ook graag zelf willen bouwen, maar et blijft uiteindelijk de pjoeter van m'n pa en die liet em liever assembleren door de winkel. Achjah, hij betaald dus :)

Mzzls

Gerlo

Verwijderd

<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>Op 10 november 2000 19:13 schreef T.S. het volgende:
Een kabeltje verkeerd aansluiten zal wel niet zo gauw gebeuren (daar heb je boekjes voor).

Waar je wel op moet letten is dat je netjes en rustig werkt en als het even kan geaard bent (Doe ook geen wollen trui aan ;)), pak de onderdelen ook op een fatsoenlijke manier vast, dus niet met je vette tengels op de ram-chippies maar netjes aan de zijkanten. Niet je mobo met een magnetische schroevendraaier vastzetten etc.
Een kind kan de was doen :)[/quote]

Verwijderd

<BLOCKQUOTE><font size=1 face=Verdana, Arial, Helvetica>quote:</font><HR>Op 10 november 2000 19:13 schreef T.S. het volgende:
Een kabeltje verkeerd aansluiten zal wel niet zo gauw gebeuren (daar heb je boekjes voor).

Waar je wel op moet letten is dat je netjes en rustig werkt en als het even kan geaard bent (Doe ook geen wollen trui aan ;)), pak de onderdelen ook op een fatsoenlijke manier vast, dus niet met je vette tengels op de ram-chippies maar netjes aan de zijkanten. Niet je mobo met een magnetische schroevendraaier vastzetten etc.
Een kind kan de was doen :)[/quote]IS het erg als je een magnetische schroevendraaier gebruikt (heb), want ik heb dat wel eens gedaan en ik moet zeggen dat mijn pc-tje niet echt lekker loopt :( meestal moet ik 2 x opstarten ,anders doet hij het niet goed :(

Verwijderd

Ik doe het altijd met een magnetische omdat anders die kut schroefjes precies tussen 2 condesatoren invallen waardoor je er net niet bij kan.

Nog nooit een klacht aan over gehouden dus volgens mij kan het prima.

In de buurt van je geheugen zou ik het alleen niet doen.. kwetsbare troep :)

Verwijderd

Nog een paar hints:

1. IDE kabels, ze kunnen vaak WEL verkeerd om, dus even kijken wat Pin1 is op je Mobo, Die moet aan de zelfdekant zitten als de rode ader op je IDE-aansluiting

2. Gouden tip: Pin1 is meestal aan de kant v.d. voeding (dit geld niet voor je Mobo)

3. En bij AT, de voedingsconnector KAN verkeerd om; dus altijd de zwarten naar elkaar toe in dat geval

4. Vergeet je fans niet aan te sluiten....

Verwijderd

Hier een Cursus met een duidelijke uitleg en veel scherpe foto's: http://www.depagina.net/BouwPC.zip


Bron cursus: PC-Active CD-Rom november 2000
Waarschuwing: is wel 9MB, komt door het aantal foto's

Verwijderd

ik heb er gister 1 in elkaar gebouwd en die draait nu lekker was ook mijn eerste keer gewoon doen dus en geen gebruiks aanwijzing lezen je komt er zo ook wel uit stond in het duits :(
Pagina: 1