Cyclic Redudancy Check error: Wat doe je ertegen?

Pagina: 1
Acties:
  • 133 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Ik weet exact wat de error betekent, maar wat doe ik er tegen? Ik heb een leuke collectie divx-filmpjes, en sinds kort krijg ik steeds vaker een 'cyclic redudancy check' error als ik een bepaalde film naar m'n HD wil kopieren. Het ligt niet aan de cddrive, want ik heb er meerdere geprobeert, en sommige films werkten eerst wel, en nu ineens dus niet meer als ik de film naar m'n hd wil zetten.
Het aparte is dat ik de films wel kan afspelen en bekijken zolang ze in m'n cddrive liggen. De search heb ik al gebruikt, en ook google, maar er heb er op die manier geen oplossing voor kunnen vinden.

Weet iemand hoe ik die films nog kan redden? want sommigen kan ik op geen enkele manier opnieuw verkrijgen (zoals zelf gemaakte film)

Wat ik ook graag nu wil doen is AL m'n cd's checken op of ze wel helemaal 100% zijn. Welk programma kan ik daar het beste voor gebruiken, wat ook niet al te veel tijd per cd inneemt? (heb 500 cd's, en om er een week mee bezig te zijn....)

  • Chemist
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 07-11-2025
'cyclic redudancy check' ofwel een CRC check geeft aan dat de gelezen data corrupt is ..
Klinkt als een kapotte CD of een CD-ROM speler die schoongemaakt moet worden of aan het doodgaan is ...

Just because I'm paranoid, doesn't mean they're not watching me


  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Aan de cdromspeler kan 't dus niet liggen, en idd, de cd bevat een fout, dat wist ik ook al.

Maar is er een manier om alsnog die file naar m'n HD te verplaatsen?
En is er een programma waarmee ik bestaande gebrandde cd's kan checken of de cd's nog 100% okay zijn?

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 22-03 10:37
Check je kabels eens, ook van hdd, daar kan het ook aan liggen, google eens, dan zie je veel over deze foutmelding.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Kabels zijn goed, en beide cdrom spelers in m'n pc ook. Heb de cd nl. in 4 verschillende cdromspelers geprobeerd. En ik heb al gegoogled, alleen kwam niets nuttigs uit (heb wel enorm veel info gelezen over wat de fout exact inhoud)

  • ajhaverkamp
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 22:54

ajhaverkamp

gewoon Arjan

Is hij ook niet te lezen in een CD-Brander? Die hebben veel beter lasers dan een speler. Ik heb ook wel eens CRC errors gehad op een CD, lezen met brander ging dan wel goed.

This footer is intentionally left blank


  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Nee, zelfs in een brander ging ie fout.. :/

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Als het ook niet lukt in een (of meer) andere PC(s), dan mag je ervan uitgaan dat de CD brak is.. Om welke CD gaat het trouwens? Zie ook [rml][ Ervaringen] Goede CD-R/CD-RW CD's?[/rml] (linkje komt uit de OM FAQ B) ) :)

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ik had dit probleem ook. Cds waren te snel gefikt waardoor ze onder NT neit meer te lezen waren, maar onder 98 gaf het geen enkel probleem.
Heel erg vaag was dat. Nooit helemaal op kunnen lossen.

  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Ik heb het dus nu ongeveer met 15 cd's gemerkt dat ze deze error geven. Uit m'n collectie zullen er vast en zeker nog meer brakke cd's zijn, die ik nog graag wil redden.

De vraag is dus: Kan dat? en hoe?
En: met welk proggie test ik of m'n cd's nog 100% zijn?

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Probeer eens HDD datarecoverysoftware als R-studio en GetDataBack.. Maar ik geef je weinig kans, omdat de CD's eerder fysiek zijn beschadigd dan inhoudelijk :/

  • Ed.
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 26-09-2022
Ok, thx voor de tip! Waar kan ik dat dow kopen? :P

Ken je ook nog een programma waarmee ik kan checken of m'n cd's nog 100% in orde zijn?
Pagina: 1