Toon posts:

Mobo, geheugen óf processor prob...

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste iedereen,

Ik heb nog een klassieke athlon 650. Op 't moment ben ik al aan het kijken naar een nieuw systeem, maar dat kan nog wel een paar weekjes duren, en zo lang kan ik niet zonder pc...

Zo een 3 weken terug kreeg ik een Gold finger Device binnen om de mulitplier van me proc op te hogen. Ik verhoogde het voltage tot 1,75 en kwam op 800 mhz (uiteraard in stappen ;)), verder wilde ie echt niet. De eerste 1,5 week leek het goed te gaan, maar toen begon de boel af en toe vast te lopen. Ik had in die eerste 1,5 week een paar benchmarks gedraaid maar verder niet veel gegamed ofzo, dus dacht dat het aan de proc lag. Die draait nu op 750 mhz.

Van de week wilde me PC ineens weer niet opstarten. Dit had ik ook al een paar keer gehad tijdens het OC-en, maar door 'm terug te clocken lostte het probleem op. Zodra ik de voedingstekker in de kast stak ging de PC automatisch aan, maar ik kreeg geen beeld en de powerknop werkte niet om 'm uit te zetten. Normaal gesproken schiet ie ook even aan en gelijk weer uit als ik er stroom op zet.

Uiteindelijk heb ik de GFD er af gehaald, en nog steeds startte ie niet op. Leek er dus op dat een ander onderdeel problemen veroorzaakte (puur toeval dat het net tijdens het OC-en gebeurt blijkbaar). Ik alle PCI en ISA sloten leeggehaald: no result. Alles weer terug en geheugen dims (heb er 3, 2 uitgehaald) eruit gehaald. Toen deed ie het weer. Ik heb er weer ééntje teruggezet, deed ie het nog steeds. De laatste erbij gaf ook nog steeds een goed resultaat. Dacht dus dat ie gewoon los was geraakt ofzo. Maar nu blijkt dat niet zo te zijn. Win2k begint namelijk een paar keer per dag spontaan te rebooten. Ik dus net weer de geheugendim eruit halen waarvan ik d8 dat ie stuk zou zijn. Ik sluit me pc weer aan, start ie weer niet op!

AARRGGHH daar gingen weer wat hoofdharen 8)7.

Ik weet het niet meer, waar ligt dit aan? Aan het moederbord? Of toch de proc of het geheugen? Of, bedenk ik me net, misschien de voeding die ik er met het OC-en steeds uit en in heb gedaan om bij me GFD te kunnen?

edit: heb memtest86 trouwens al gedraaid: geen errors

  • Twee Dee
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 01:23

Twee Dee

Morgen weer een ondertitel.

Overclocken kan leiden tot beschadigingen en/of instabiliteit.

Misschien heb je door het overclocken je proc lichtelijk beschadigd, heb je geprobeerd hem gewoon weer op 650 te laten draaien?

Hoe lang heb je memtest laten draaien? Voor een goede test moet je hem zeker wel 12 uur laten draaien...

[ Voor 23% gewijzigd door Twee Dee op 24-12-2002 18:35 ]

Luister nou gewoon naar me, dat voorkomt dat ik later "zie je wel" moet zeggen.


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb btw niet de FSB verhoogt (kan niet met mijn mobo, ook niet met SoftFSB). Ik heb de GFD eraf gehaald, maar momenteel start ie dan ook niet op (en waarschijnlijk over een uur, zonder reden, ineens weer wel, zo vaag is het..). Memtest heeft 34 passes doorlopen in 14,5 uur..

Verwijderd

hoi ik zelf heb ook even gespeeld met mijn cpu (een amd 1400 ) en die heb ik toen op 1605 laten draaien voor ongeveer een week geen problemen wel vette koeling er bij gedaan hoor mooie ventilator op mijn kast gemaakt . maar nu ben ik dus een week veder en begint mijn pc ook raar tedoen gaat hij in eens geheugen dumpen als ik battel field 1942 aan het spelen ben . Dus ik de cpu weer op de standaart 1400 mhz gezet en nog steedts he dus ik denk dat jij het zelfde heb als ik of ik als jij dat de cpu door het oc gewoon wat schade op gelopen heeft . Ik heb nu echt alles uit mijn pc getrokken en ales weer vet standaart en heb windows weer op nieuwe ge instald en mischin werkt het nu wel weer goed . maar ik denk het niet hoor denk dat ik toch een niuewe cpu moet gaan kopen hoop aleen dat het niet ook mijn mobo is want die is pas net 1 maand oud maar ja shit happen's

Verwijderd

Topicstarter
Die melding heb ik ook gehad jah, een blauw win2k scherm met 'kernel dump' of iets in die richting. Verder kreeg ik bij het opstarten van win98 (dualboot) op een gegeven moment ook een foutmelding, daar heb ik een foto van gemaakt ik kan alleen me digicam niet meer vinden, zodra ik die heb meld ik de melding wel ff :)

Verwijderd

Topicstarter
Heb het al:
Invalid VxD dynamic link call to device number 3, service B. Your windows configuration is invalid. Run the Windows Setup program again to correct this problem.

Press any key to continue...
Bij het indrukken van de knop kwam er heel ff 'You can now turn of your computer' te staan om vervolgens uit te gaan (zoals normaal bij het afsluiten dus). Het vage is dat ik vanmiddag win98 nog ff gebruikt heb zonder problemen dus. Deze foutmelding was nog van van de week.

Verwijderd

Topicstarter
Nog een keer uitelkaar tgehaald en in elkaar gezet en hij doet het weer...don't ask why. Maar spontane reboots zullen wel nog niet over zijn.

Verwijderd

Topicstarter
De spontane reboots zijn idd niet over, ze lijken wel erger te worden. Kan het soms zijn dat de batterij op me mobo bijna leeg is? dat zou wel verklaren dat ie niet opstart maar die reboots?

Verwijderd

welke os draai je dan....???

want bij win2k en xp gaat ie rebooten als ie een fout geeft in software of hardware....

Verwijderd

Topicstarter
Win2k...gisteren heb ik een tijd in win98 gewerkt die regelmatig crashte (heb dualboot), dus dat zou het op zich kunnen zijn dan..
Pagina: 1