Toon posts:

[nagios 1.0b6] webinterface errors

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
hallo,

ik heb nagios 1.0b6 geconfigureerd voor me freebsd 4.6.2 apache 2.0.43 server.. maar de webinterface wil niet meewerken. als ik de desbetreffende dir anroep via een webbrowser kan ik de index pagina bekijken. maar als ik in de navigatie balk op een link klik verschijnt er een internal server error.

in mijn httpd-error.log heb ik de volgende regel gevonden. deze wordt erin gezet iedere keer als ik een .cgi pagina in de nagios/cgi-bin/ dir aanroep.:

[error] Pemature end of script headers: nagios, referer: http://10.0.0.156/nagios/side.html

cgi' heb ik geconfigureerd en werkt, in andere directories iig. ik heb alle stappen in deze ( http://www.onlamp.com/pub/a/onlamp/2002/09/05/nagios.html ) tutorial gevolgd en een aantal keer nagelopen. ik kan geen fouten vinden.

mijn httpd.conf:
ScriptAlias /nagios/cgi-bin/ /usr/local/bin/nagios/
<Directory "/usr/local/bin/nagios/">
AllowOverride AuthConfig
Options ExecCGI
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

Alias /nagios /usr/local/share/nagios/
<Directory "/usr/local/share/nagios/">
Options None
AllowOverride Authconfig
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>


dit wijkt af van de tutorial, omdat nagios anders wordt geinstalleerd door de ports collection van freebsd. het enige waar ik mogelijk een fout in zou kunnen bedenken is de ScriptAlias van httpd.conf, maar ik heb van alles geprobeerd maar kom er niet uit. ik snap ook niet helemaal precies wat het doet.

wie weet wat er fout is?

Verwijderd

Topicstarter
oh als ik een gewone .html file in dir nagios/cgi-bin/ zet krijg ik dezelfde error, het ligt dus niet aan de .cgi files. denk toch dat het probleem in mijn httpd.conf zit.


[ btw, excuses voor de spelfout in het topic ;) ]

Verwijderd

Titel aangepast :)

Verwijderd

Topicstarter
heb het gevonden :) duurde ff, maar tis toch gelukt. de fout zattem in de configuratie van httpd.conf. de locaties van de directories die daarin gelinkt worden waren niet goed.