MewBie schreef op 24 December 2002 @ 11:04:
[...]
Ok krijgen we het condens verhaal weer...
Condens krijg je als je iets kouds in een warme omgeving plaats bv: raam van een huis 's winters is koud binnen is het warm, condens.
En niet anders om zoals in een computer kast, iets warms in een koudere omgeving
Je zegt het zelf, iets kouds in een warme omgeving. Dus de slangen die gekoelt zijn door die koelkast in de warme computerkast. Je krijgt dus condensvorming.
Hij zet niet z'n hele pc in de kast he?
Maar je moet wel ff opletten, je kan geen gaten maken in je koelkast, de koelkast moet goed geisoleerd worden. Een koelkast is een hele zwakke koeler, het kan z'n inhoud naar een 5 graden krijgen maar doet daar wel ontzettend lang over en het vreet stroom. Als jij een buis van een 40 a 50 graden door dat ding heen laat lopen wordt het nooit koud. In ieder geval niet genoeg om je pc te koelen.
Als je er een beetje wat radiator aan doet dan kan het wel, maar dan heb je eigenlijk ook geen koelkast nodig. Ik heb in een van mijn systemen nu een eigengemaakte WC zitten, met een oude brommer radiator onder de dvd speler in een 5 1/4" bay. En dus helemaal geen fan's in mijn systeem (alleen een in de voeding maar die gaat er ook uit. Unstressed is de XP 1600+ @ 1900+ 40 graden, na een uur of 3 stressen 50 graden en na 3 dagen stressen wordt ie nooit meer als 60 graden. Een prima temp dus.
Het enigste geluid is het geluid van mijn hdd (maxtor liquid), de pomp en de fan in de voeding (papst @ 7 volt). Dit is dus echt stil, als je de HDD afkoppelt maken de fan en de pomp bijna net zoveel geluid, maar ik heb een dompelpomp en de pomp opgehangen in het reservoir waardoor alle vibraties gedempt worden door het water. Ook heb ik rubber dopjes onder het reservoir gedaan zodat het stevig staat en niet gaat trillen.
Dat is dus echt een stille PC, stille wordt moeilijk (hdd kan nog ingepakt, dure stillere pomp erin en voeding aansluiten op de wc is alles wat nog kan)
Maar mijn radiator is een oude brommer radiator die ik gratis heb gehaalt. En er zit dus geen fan op, ik had eerst een 12mm fan @ 7 volt erop en toen was ie 40 graden stressed, maar ik wou liever stil als koud. Dus heb ik de rad tussen de dvd en de onderkant van de 5 1/4" bays geplaatst waar dus geen ruimte is voor enig airflow of een fan. Maar de oppervlakte alleen al van de radiator is genoeg om de boel op een redelijke temp te houden.