[Archimedes] (Druk/diepte) Wie helpt me even?

Pagina: 1
Acties:

  • F0kke
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 02-07-2025
We willen aantonen dat de wet van Archimedes niet afhankelijk is van de onderdompelingsdiepte van het ondergedompelde lichaam.

Hoe leg je dit theoretisch goed uit? Ik ben een beetje in de war namelijk. Stel, ik heb een blokje metaal van 10x10x10cm. Als ik deze net onder de waterspiegel houd ondervind hij een kracht die gelijk is aan de masse van de verplaatste vloeistof.

Op 10 meter diepte is de druk hoger en dus zal er meer water "op elkaar gepakt zitten". Is het nu zo dat er meer water verplaatst wordt en dat het blokje metaal van 10x10x10cm nu ook een grotere archimedeskracht ondervindt?

Verwijderd

Op zich wel, maar de mate waarin water samengedrukt wordt bij hogere druk is te verwaarlozen, dus in de praktijk niet. Overigens moet je niet vergeten dat ook het blokje samengedrukt wordt, waardoor de waterverplaatsing weer minder wordt.