DMA probleem met CD writer

Pagina: 1
Acties:

  • MASTAH44
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-10-2024
Hey forummers,
Ik heb kort geleden een nieuwe cd brander gekocht van Lite-on. Het type 48125s, deze kan cd'tjes branden op een snelheid van 48X als alles goed is. Maar ik heb deze geinstalleerd in mijn PC maar krijg maar niet die DMA mode aan. Elke keer als ik het vinkje aanzet bij apparaatbeheer, dan staat hij weer uit na een reboot. Ik had hiervoor een Lite-on witer op dezelfde plek zitten en die werkte wel gewoon in DMA mode. Weet iemand hoe ik die DMA mode op mijn nieuwe writer kan aanzetten? Alvast bedankt.

Greetz MASTAH

  • sdomburg
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 03-09-2024
Staat DMA in de BIOS wel aan?

  • MASTAH44
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-10-2024
Ja DMA staat in de BIOS aan. Ik heb trouwens Win 98 SE.

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Wat zijn de specs van je bak?
Misschien een bios upgrade/downgrade of install van je chipset drivers kan helpen.

  • MASTAH44
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-10-2024
Een P3 500 op BX440 met 256 SD Ram
Maar ik had dus eerst een writer op dezelfde IDE port staan die wel in DMA mode werkt. Dus aan m'n BIOS zal het volgens mij niet kunnen liggen.

  • Pacjack
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 25-03 10:13
VIA Chipset? (ik wel) dan moet je ff VIA Busmaster drivers installen, die losten het probleem bij mij op :P

⌘ | deze gebruiker weet waar zijn handdoek is


  • MASTAH44
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-10-2024
Ik heb een Intel chipset en ik heb de Intel Application Accelerator geprobeerd te installeren maar die werken alleen niet met mijn Intel chipset.

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 13:31
Gooi je controller onder apparaatbeheer eruit en start opnieuw op, initialiseert hij weer de controller, misschien werkt deze handeling.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • MASTAH44
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 02-10-2024
Heb ik al gedaan. Had geen positief resultaat. :(
Pagina: 1