Toon posts:

windows 98 start niet meer op

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een probleempje met mn pc(ik zit nu achter een andere van mn ouders:P) Ik ben de hele dag bezig geweest om te proberen dit probleem op te lossen, maar zonder succes. Ik zal proberen om een goede beschrijving te geven van wat het probleem is.

Als ik windows gewoon opstart is niet duidelijk wat het probleem veroorzaakt(zelfde foutmelding als hieronder vermeld is bij stap voor stap bevestigen).
Dus heb ik F8 gedrukt in het scherm wat je krijgt na het scherm van de memory test. Daar heb ik gekozen voor stap voor stap bevestigen. Ik druk vervolgens steeds op ja, dat gaat allemaal goed, totdat er gevraagd wordt of die de windows stuurprogrammas wil laden. ik druk ja(als ik nee druk gebeurt hetzelfde), hij kraakt een tijdje en dan verschijnt de foutmelding "Datafout lezen station C". Ik kan kiezen tussen afbreken, opnieuw enz.. ik druk op de M van Mislukt?, vervolgens staat er: "kan het registerbestand niet vinden. Het is mogelijk dat er geen registerservices voor deze sessie beschikbaar zijn. Als ik dan probeer toch nog verder op te starten door ja te kiezen als msmouse.vxd word gevraagd, krijg ik de error: "Tijdens de initialisatie van vkd is er een beschermingsfout opgetreden. U moet de computer afsluiten(zoiets dergelijks) Ik druk op een toets, computer schakelt uit.

Weet iemand wat ik hiermee moet doen? Ik heb de officieele windows 98 cdrom, een opstart diskette, en deze computer dus waar ook win98 op staat. Ook heb ik geprobeerd windows opnieuw te installeren, maar als die dan het systeemregister gaat scannen, pruttelt die eerst wat waarna die stilvalt en niks meer doet. Ik heb geprobeerd mn systeem register te restoren met "scanreg.exe /restore" in dos(jaja dos doet ut wel:). Ik wil tot alle acties overgaan maar pas als ik helemaal zeker weet dat ik ten aller einde raad ben wil ik formatteren.

Alvast hartelijk bedankt,
Wouter

Verwijderd

Datafout lezen station C? Dat klinkt niet erg gezond. Heb je de schijf al eens helemaal gecontroleerd op fouten en bad sectors?

Btw, welkom op GoT trouwens en mijn complimenten voor je eerste post, heel goed :)

[ Voor 26% gewijzigd door Verwijderd op 15-12-2002 20:13 ]


Verwijderd

Topicstarter
Wel op fouten die zitte er nie in. ik heb niet gezocht op bad sectors zal ik zo wel even doen daarna check ik dit weer voor replies.

Verwijderd

Verwijderd schreef op 15 December 2002 @ 20:13:
Wel op fouten die zitte er nie in.
Waarmee heb je dat gedaan?
ik heb niet gezocht op bad sectors zal ik zo wel even doen daarna check ik dit weer voor replies.
Is prima :)

Verwijderd

Topicstarter
die bad sectors dure waarschijnlijk wel even :P maar daar is die mee bezig. fouten checken heb ik met scandisk gedaan waarmee ik nu ook op bad sectors aan ut zoeken ben.

Verwijderd

Verwijderd schreef op 15 december 2002 @ 20:21:
die bad sectors dure waarschijnlijk wel even :P
Dat kan idd vrij lang duren. Hoe groot is je schijf? Ik denk dat er net een paar files op die bad sectors geschreven zijn, en dus kan Windows die niet benaderen. Als dit het geval is, en de schijf is nog niet zo oud, dan zou ik ermee terug gaan naar de winkel, want een schijf die eenmaal bad sectors heeft zal niet meer lang te leven hebben, en het zullen alleen maar meer bad sectors worden.

Verwijderd

Topicstarter
System specs:
1ghz celeron
256 mb sdram
Geforce 2 Mx 100/200 32mb
harddisk is 12gb

Hij heb nou 250.000 sectors gehad en tot nu toe allemaal nog onbeschadigd :)
anders zou truggaan naar de winkel geen optie zijn want ik heb gewoon ontzettend mazzel gehad dat die pc hier staat(heeft een leven gehad als showmodel bij een computerzaak hier in zoetermeer, is aan medewerker van die zaak gegeven die heeft um weer aan een kennis van ons gegeven en die kwam um bij ons brengen omdat hij er niks mee kon :) ) Daarvoor moest ik ut doen met een celeron 400 mhz 8mb ati video kaart en 160mb geheugen met 4gb hd :P daar zit ik nu dus achter.

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 10-09 09:40
Start hij wel op in veilige modus? zo ja dan kun je in je apparaatbeheer komen en een aantal eruit gooien, opnieuw opstarten.
Als je dat per aantal doet ( hij installeerd vanzelf weer de goede drivers ) en herhaald dan is je register weer geladen met de goeie info.
Het lijkt mij op een driver die tegenwerkt.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


Verwijderd

Topicstarter
Hartstikke bedankt allemaal.
Ik heb de oppervlaktecontrole voltooid, ik kwam trug in dos, typte "win" in scandisk startte, ik cancel. vervolgens komt er een blauw scherm die me vertelt dat de systeembestanden kapot zijn en er een backup voor in de plaats zet, die zegt dat ik me pc moet resetten, dus ik reset me pc en bingo weer in windows :D
Nee in veilige modus wou die ook niet opstarten dat had ik ook al geprobeerd.

Bedankt,
Wouter

p.s. ik blijf nog wel dit forum regelmatig checken want dit is echt een fantastische help die ik heb gekregen(jaja die 25 euro die vobis standaard vraagt als ze met je pc bezig gaan heb ik nou toch maar mooi bespaard :) ) en ik voel me nou ook wel schuldig om hulp aan anderen op dat forum te geven en dat doe ik ook met plezier met deze sfeer.
Pagina: 1