Dit probeerde ik dus gisteren net te posten, maar toen ging GoT plat:
LinuxUser schreef op 08 december 2002 @ 20:36:
Ik wil graag mijn IP vervalsen. Stel dat ik nu 192.168.0.1 heb en ik wil dat als ik op bijvoorbeeld msn zit, dat ik herkend wordt als 10.0.0.0. Hoe kan ik dat doen? Het gaat hier om een extern netwerk adres, geen intern netwerk.
In principe ben ik [persoonlijk] een voorstander van het toelaten van dit soort topics, als ze een technische discussie aangaan over bepaalde (on)mogelijkheden van het TCP/IP protocol of aanverwante zaken.
Dit kan hier slechts tot op zekere (niet al te grote) hoogte, omdat GoT nou eenmaal geen (semi-)underground hackers-forum is. Daarvan bestaan er genoeg, en omdat de tweakers.net-crew wel betere dingen te doen heeft dan juridisch gezeur afhandelen, kan iets wat niet per se illegaal is hier toch ongewenst zijn. En ook al is IP-spoofing op zich misschien niet illegaal, veel doeleinden waarvoor je het zou willen gebruiken zijn dat wel.
Wat betreft deze specifieke vraag: het lijkt er wel erg veel op dat je deze kennis zou willen (of in ieder gevallen kunnen) misbruiken voor een of ander doel. Zelfs zo niet: praktisch gezien is het vrijwel onmogelijk (of iig zeer moeilijk) - als je je IP zou spoofen, zal de ander de informatie ook terugsturen naar het verkeerde ('gespoofde') IP, en kun je dus geen berichten heen en weer sturen. Dat had je ook kunnen weten als je meer wist over hoe TCP/IP werkt
En daarmee gaat dit topic - zo'n 10 uur later dan gepland maar toch

- dicht.