Toon posts:

Wat heb ik nodig om een HipHop/Rap/RnB studiootje te starte?

Pagina: 1
Acties:
  • 137 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Lijkt me duidelijk..wat heb ik nodig kwa hardware en software...??

Specs PC : AMD Athlon 1.4, 256DDR, Geforce3, Audigy2 aangesloten op stereo en kheb nog een ISA geluidskaart liggen...met 24bits ofso ( en nog 2 extra kaarten erbij ) ...kwa software heb ik bijna alles....maar wat kan ik goed gebruiken

Verwijderd

creativiteit en inspiratie

Verwijderd

LOL ;) en een beetje verstand van muziek is ook wel handig :+

  • Mary Wana
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 28-07 22:43

Mary Wana

keyboard nut

Oke je kan neit zomaar een studio starten en hopen dat iemand iets bij jouw op komt nemen :X

PC speelt niet zo een hele grote rol, je hebt het wel nodig maar speelt gewoon gee grote rol :P PC is waarschijnlijk ook nog de goedkoopste onderdeel van je studio. Denk aan Microfoons , Mengtafel (s), Drumcomputers, luidsprekers bekabeling etc :)

Imho moet je er niet eens aan beginnen als je het geld en tijd er neit voor hebt :) en al helemaal neit als je er geen of weinig verstand van hebt.

Ohja one more thing niet denken dat je kan rappen of producen omdat je es een keer een track van Nelly gehoord heb en hem alles na kan zeggen :D


[edit]
BTW er is niet veel anders aan een Hip-Hop studio dan aan een normale opneem studio ofsow, enkel de muziek en de mensen :)

[ Voor 10% gewijzigd door Mary Wana op 05-12-2002 09:44 ]

XP2600+ @ 2500mhz 1024mb Twinmos PC2700 @ CS2 WD1800JB Plextor 40x CDRW Ti 4600 ULTRA


  • Aidix
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 12:07

Aidix

Geluidspietlut

Een stel black brothaz met een grote muil, die jouw samples in gaan spreken.

Aaaaight?
:)

  • Mary Wana
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 28-07 22:43

Mary Wana

keyboard nut

Aidix schreef op 05 December 2002 @ 09:48:
Een stel black brothaz met een grote muil, die jouw samples in gaan spreken.

Aaaaight?
:)
idd aangezien blanken dat niet kunnen :) Niet dat alle negers het wel kunnen :X

XP2600+ @ 2500mhz 1024mb Twinmos PC2700 @ CS2 WD1800JB Plextor 40x CDRW Ti 4600 ULTRA


Verwijderd

Ligt er een beetje aan waar je favoriete stijl ligt. Hiphop is vooral loop-georienteerd, dus productiewijs kun je voor de drums het beste werken met acid of renoise (zijn zelfs top producers die nog steeds fasttracker II gebruiken 8) ) waar je vervolgens je samples overheen legt.

Je kan je drums importeren naar bijvoorbeeld Cubase en daar met VST instrumenten overheen gaan jammen, maar da vraag is of dat een beetje interessant is als je net begint, zeker omdat de meeste VST instrumenten pas 'hiphop' gaan klinken als je ze helemaal aan gort hebt gefiltert. Je kunt natuurlijk ook samples triggeren via soundfonts (gebruik daar bijvoorbeeld Kontakt voor, ook een VST plugin), dat gaat prima met een audigy, maar dan moet je weer vette samples hebben, dus eerst eens ff met 1000 euro naar de kringloopwinkel om daar een samplecolectie op vinyl aan te schaffen :)

Kijk ff of de drivers van KX project ook werken met de audigy2, die zijn veel beter wat betreft latency (wat je bijvoorbeeld gaat merken in Cubase) dan de standaard creative drivers. Ik gebruik ze zelf ook.

En verder heb je in ieder geval goeie speakers nodig om te horen waar je mee bezig bent. Dat hoeven niet eens dure dingen te zijn, het gaat erom dat het zogenaamde nearfield monitors zijn, die je dus rechtstreeks op je oren richt waardoor de ruimte waar je ze gebruikt niet echt uitmaakt. Kijk als beginner naar de instap modellen van Alesis (monitor one mk2) en Tannoy (Reveal series). Normale stereoset/hifi speakers hebben een veel te gekleurde sound om te horen wat je precies doet. Als je daar op afmixt, klinkt het op een PA set verschrikkelijk |:(

En wat al eerder gezegd is, hiphop maken is niet iets wat je ff doet omdat je puff daddy koel vindt! Hiphop heads zijn zeer kritisch en alles wat ook maar een beetje van het pure afwijkt wordt echt niet geaccepteerd...rap is something you do...hiphop is something you live...als je niet weet van wie die quote is kun je beter eerst de muziek gaan studeren ;)

Succes,

_mako117_

  • BtM909
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

BtM909

Watch out Guys...

sampler, pattern bank (oid :?), creativiteit, geld, synthesizer, mic's.... etc. De usuals zeg maar....

Maar als je dat niet weet, is het dan wel verstandig om een studiootje te starten?


btw: rap en hip hop is hetzelfde ;)

Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.


Verwijderd

Uhh, even denken...

- een pistool
- drumcomputer
- veel geld
- hoeren
- een ander land
..?

Verwijderd

reason?

  • Stormtrooper
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 16:16

Stormtrooper

Stormtroopers Of Death

Veel gouden kettingen & tanden :+

Stormtroopers toys: Asus Strix 16, Samsung S24 Ultra, HP Z4 G4, HP Z1 G1i.


  • BtM909
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

BtM909

Watch out Guys...

Voor degene die het nog niet wisten: dit is geen HK... :/

Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.


Verwijderd

Wat bedoel je precies met "een studiootje beginnen"? Een studio heeft eem mengtafel, goede speakers, en allerlei hipper synths en drumcomputers. Als je gewoon r&b/hiphop wilt gaan maken heb je dat niet perse nodig - ik neem aan dat je dat niet in een keer allemaal aan gaat schaffen en eerst gewoon muziek wilt maken. In elk geval heb je daarvoor nodig: een goede microfoon (en als je nog wat meer te besteden hebt misschien een goede galmbak). Als je wat goede software hebt (en daarmee uit de voeten kunt) kun je dan al aardige deuntjes maken...

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 05-12-2002 13:18 ]


Verwijderd

reacties = lol

ff iets om toe te voegen

doe het niet
als je nie weet wat je alleen al nodig hebt, dan kan je er nix van

Verwijderd

offtopic, ik weet het, maar...rap en hiphop is niet hetzelfde...rap is een vaardigheid, hiphop is de lifestyle...begrijp je btm909 :D

mako117
Pagina: 1