[Linux] Redhat 8.0 Samba activeren

Pagina: 1
Acties:
  • 79 views sinds 30-01-2008

  • Loadichus
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 01-06-2021
Ik ben deze week begonnen met Linux, en snap er dus nog niet heel veel van. Ik heb al gekeken in verscheidende boeken, maar het lukt me maar niet om samba te activeren in redhat 8.0.

Ik heb het volgende al gedaan:

- Ergens in Linux staat een lijstje wat hij allemaal moet laden, daar staat SMB aangevinkt.
- Als ik in Terminal, samba wil starten lukt het niet.
- Ook heb ik het commando "updatedb" gebprobeerd ...., maar dan zegt ie dat ik geen toegang heb.

Zou iemand me kunnen helpen, of in de richting sturen waar ik moet gaan omprutsen.

Verwijderd

http://www.redhat.com/doc...al/getting-started-guide/
http://www.redhat.com/doc...ustom-guide/ch-samba.html
http://www.redhat.com/docs/manuals/linux/

Ik denk dat je met de 3 bovenstaande links wel een stukje verder komt. Let wel op dat je een boel system-admin taken onder het root account moet doen, zoals updatedb bijvoorbeeld.

Ook staan er allerlei links met informatie in [rml]-=[ Nieuw in NOS? Eerst dit lezen! GEEN HELPDESK! ]=-[/rml] . Lees die eens door zou ik zeggen.

Deze gaat op slot. Aan de hand van de aangereikte documentatie moeten je probleempjes wel zijn op te lossen. Succes.

  • Wilke
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:43
In redhat 8 he? Ik denk /etc/init.d/samba start. Moet je samba natuurlijk wel geinstalleerd hebben, maar dat zal wel zo zijn (anders kun je dat vanaf de CD installeren). Het programma dat op de achtergrond draait is 'smbd' (en nmbd), die kun je evt. ook rechtstreeks starten, al is dit niet de handigste manier.

Misschien moet je eens in de FAQ kijken bij Waar kan ik algemene informatie vinden over Linux?. Wat je vraagt is namelijk niet moeilijk, maar als je niet weet hoe/waar je het moet zoeken is natuurlijk alles moeilijk ;)

Er staat daar o.a. ook een cursus die zeker de moeite waard is. Ook met google zijn zeker "Samba HOWTO's" te vinden. Daarom gaat deze dicht.

Edit: Ik typ duidelijk te traag :)

[ Voor 3% gewijzigd door Wilke op 04-12-2002 12:00 ]


Verwijderd

Nog even spuit-11 modus (met dank aan Wilke! :P):

1) heb je samba geinstalleerd? start -> system settings -> packages, en dan Windows File Server.

2) wordt samba standaard gestart? start -> server settings -> services, en dan "smb".

3) is swat geinstalleerd? "rpm -qa | grep -i swat". Krijg je hier geen output, dan kun je die van CD installeren, ik weet niet uit mijn hoofd op welke CD ie staat... Je kan hem ook downloaden van (bv.) rpmfind.net. "rpm -i <package>.i386.rpm", klaar.

4) Ga naar http://127.0.0.1:901/ om samba te configureren.

Suc6!

  • Wilke
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:43
En dan nu weer dicht...zo jammer van de info anders :)

Dit topic is gesloten.